• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Luneta celownicza Hawke Endurance30 2.5-10x56 L4A IR (HK3346)

Luneta  celownicza Hawke Endurance30 2.5-10x56 L4A IR (HK3346)


Kliknij aby zobaczyć cenę.

Endurance® 30 IR to seria ekskluzywnych celowników optycznych do polowań w warunkach ograniczonej widoczności.

Hawke Endurance 30IR 2,5-10x56 został wykonany z jednoczęściowego tubusu o średnicy 30mm, dzięki czemu uzyskano o 25% więcej odporności od innych celowników tej klasy. Jego konstrukcja oraz mechanika jest przystosowana do odrzutu broni o kalibrze .375 H&H Magnum.

Zmienne powiększenie od 2,5 do 10 daje szeroki zakres zastosowań. Przy minimalnym ustawieniu jest dopuszczona do używania na polowaniach zbiorowych, a szerokie pole widzenia daje pewność bezpiecznego oraz pewnego strzału. Większe powiększenia w połączeniu z niewielką wagą doskonale nadają się na polowanie z podchodu. Dodatkową zaletą jest precyzyjnie podświetlany punkt, który ułatwia celowanie o świcie czy zmroku.

Zastosowane soczewki zostały wielokrotnie powlekane powłokami D&D (Dawn&Dusk), co w połączeniu z najwyższej jakości soczewkami daje bardzo dużą przepuszczalność światła oraz doskonale ostry obraz.

Regulacja krzyża odbywa się za pomocą regulatorów o wyraźnie wyczuwalnym przeskoku, podobnie jak pierścienia korekcji wady wzroku pracującego w zakresie -2 + 5 dioptrii.
Jedenastostopniowa regulacja podświetlanego punktu znajduje się pośrodku tubusu, na wysokości wież regulacji krzyża, co jest innowacją umożliwiającą wygodne i szybkie włączanie podświetlenia bez odrywania oczu od obserwowanego celu.

Celownik wypełniono azotem, co ma zapobiegać parowaniu, a szczelność całego układu zapewnia 100% wodoszczelności. Celownik jest mgło- i wstrząsoodporny.

Produkt objęty 36-miesięczną gwarancją!


Zobacz Poradnik montażu i przystrzelania lunety

DANE TECHNICZNE:
Powiększenie: 2,5x - 10x
Średnica obiektywu: 56 mm
Pole widzenia (m/100m):
- od 12,8 dla powiększenia 2,5x
- do 3,8 dla powiększenia 10x
Długość całkowita: 332 mm
Waga: 600 g
Średnica tubusu: 30 mm
Odległość od oka: 80 mm
Przesunięcie krzyża przy jednym przeskoku regulatora obrotowego (mm/100m): 6,94
Optyka: technologia D&D FMC - wielokrotnie powlekane wszystkie soczewki
Pierścień korekcji wady wzroku,
Krzyż: 4A IR, podświetlony punkt
Polecany montaż: wysoki
Producent: Hawke, Wlk. Brytania

Krzyż "niemiecki 4A IR DOT" Krzyż "niemiecki 4A IR DOT" z podświetlanym punktem, to układ trzech grubych belek oraz punktu znajdującego się pomiędzy nimi. W odróżnieniu od klasycznego krzyża niemieckiego pionowa belka nie jest zakończona szpicem, ale podobnie jak belki boczne, mocno odcięta. Ten spopularyzowany przez lata krzyż stosowany jest powszechnie w Europie przez myśliwych strzelających z broni kulowej. Jego zalety, to przede wszystkim dobra widoczność krzyża w każdych warunkach atmosferycznych i w słabym oświetleniu (np. podczas nocnego polowania) z uwagi na sporą grubość belek celowniczych. Otwarta struktura krzyża nie zasłania celu i pomaga w szybkim naprowadzaniu broni oraz instynktowne nanoszenie poprawek celując w dużą sylwetkę zwierzyny łownej. Odległość między belkami poziomymi dobrana jest w ten sposób, aby ułatwić myśliwemu ocenę dystansu do celu o sporych wymiarach, wpasowując jego sylwetkę odpowiednio między belki. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych PrzeznaczenieLuneta dla myśliwych na broń ciężkiego kalibru oraz dla wymagajacych strzelców wiatrówkowych.Powiększenie2,5x do 10xŚrednica obiektywu56  mmPole widzenia (m /100m)powiększenia 2,5x: 12,8 m, powiększenia 10x: 3,8 mŹrenica wyjściowapowiększenia 2,5x: 22,4 mm, powiększenia 10x: 5,6 mmKrzyż celowniczyL4APodświetlenie krzyżaRegulacja krzyża6,94 mm/100 mRegulacja paralaksyBrakŚrednica tubusu30 mmOdległość od oka80  mmKorekcja dioptryczna okularuTAKPowłoka antyrefleksyjnaFully Multi Coated (FMC)Rodzaj montażuWysokiDługość332  mmWaga600  gCechy dodatkowewypełnienie azotem, wodo- i wstrząsoodporna, powłoki D&D  

Podobne produkty:

Luneta  celownicza Bushnell Elite 4200 2.5-10x50 L4A IR (42-2152M) Celownik optyczny Hawke Endurance 3-10x44 (HK3325) Celownik optyczny Bushnell Banner NEW 3-9x50I (71-3959I) Luneta  celownicza Bushnell Elite 6500 2.5-16x50 AO Multi-X IR (652165E) Celownik optyczny Bushnell Elite 3200 3-9x50 (323955E)

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez doskonałej optyki nie można mówić o precyzyjnym strzelaniu. By namierzanie celu było łatwe i skuteczne, możesz zastosować jeden z oferowanych przez nas celowników.

 

Zobacz również:

Gwizdek Camo (RT-9405) Krzesiwo magnezjowe Helikon Fire Starter US Army (KR-MFS-AL-15) Bandana Rothco Camouflage Chusta na głowę Rothco Headwrap Camouflage Czapka z daszkiem Fatigue Black (RT-4503) Czapka z daszkiem Fatigue Desert 3color (RT-4506) Czapka z daszkiem Fatigue Woodland (RT-4509) Czapka Woodland (RT-8285) Czapka z daszkiem Fatigue Khaki (RT-4507) Czapka z daszkiem Fatigue Olive (RT-4508)

 

Serwis w nowej odsłonie
Serwis Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Lustro taktyczne ICU System Lustro taktyczne ICU System

Zakładane na lufę dwustronne lustro szerokokątne pozwala na dyskretną obserwację z ukrycia, gdy wyglądanie zza osłony grozi zdradzeniem pozycji,

 
Wiatrówka Air Arms MPR-FT 4,5 mm (wersja topola) Wiatrówka Air Arms MPR-FT 4,5 mm (wersja topola) MPR-FT (Multi Purpose Rifle - Field Target) to znana ze swoich zalet udoskonalona wersja S400 MPR - matchowego karabinu angielskiego Air Armsa. Ten model
 
Pistolet ASG STI Pistolet ASG STI "Off Duty" Full Metal (16060)

Sprężynowa, wykonana ze stopu cynkowego licencjonowana replika typowego pistoletu kieszonkowego używanego często przez służby policyjne w sytuacjach,

 

Czy wiesz, że...

Lornetki dzielą się na trzy rodzaje. W lornecie prostej rozstaw obiektywów jest taki sam jak oczu człowieka. Tego typu rozwiązanie stosuje się już bardzo rzadko. W lornecie pryzmatycznej szerszy rozstaw jest niwelowany przez zamontowane pryzmaty. Tak działa większość współczesnych przyrządów. Trzecim rodzajem są urządzenia peryskopowe.