• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Karabinek maszynowy AEG AK-105 (120917)

Karabinek maszynowy AEG AK-105 (120917)


Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

AK-105 to karabin szturmowy obecnie będący na wyposażeniu sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Wizualnie, nie różni się zbytnio od swojego dziadka - zachowuje swój wygląd, a więc charakterystyczną rurę gazową nad lufą i układ magazynek-kabłąk-chwyt pistoletowy. Zmiany w stosunku do modeli poprzedzających - AK74 i AK74M - obejmują głównie długość lufy oraz skok jej gwintu, dostosowane do szybkiego i lekkiego pocisku nowego pośredniego naboju 5,45x39. Z tego względu choć poszczególne modyfikacje ponad sześćdziesięcioletniego kałasza nie różnią się od siebie w zakresie obsługi, to walory użytkowe zmieniły się znacznie wraz ze zmianą warunków prowadzenia konfliktów zbrojnych.

Replika wykonana w większości z metalu i tworzywa sztucznego, co zwiększa wagę karabinka, ale także upodabnia go do pierwowzoru.

Elektryczny silnik napinający sprężynę jest zasilany Ni-MH akumulatorem 8,4V 1100 mAh, którego gniazdo znajduje się pod pokrywą zamka. Dostęp do gniazda uzyskuje sie poprzez wciśnięcie przycisku otwarcia pokrywy znajdującego się na jej końcu, tuż nad zawiasem kolby. Akumulator jest podłączany małym pinem. W komplecie otrzymujecie ładowarkę sieciową.

Magazynek z mechanizmem Hi Cap pozwala na przenoszenie dużego zapasu kulek, aż 550 szt. Kulki są rozpędzane do prędkości ok. 380 fps, a system Spin Up zwiększając ich celność i zasięg umożliwia regulację siły podkręcenia w zależności od wagi stosowanych kulek i dystansu rozgrywki. Suwak regulacji podkręcenia kulki znajduje się wewnątrz okna wyrzutu łusek - aby ustawić siłę podkręcenia należy odciągnąć suwadło.

Tryb strzelania regulowany jest 3-pozycyjnym selektorem zlokalizowanym po prawej stronie:
- górne położenie fizycznie blokuje język spustowy i uniemożliwia oddanie strzału
- pośrednie - strzały pojedyncze, wymagające każdorazowo ściągnięcia spustu,
- dolne - strzelanie serią przy jednorazowym ściągnięciu (i przytrzymaniu spustu) do czasu opróżnienia magazynka lub rozładowania akumulatora.

Kolba karabinu może być złożona na lewy bok, dzięki czemu  karabin ma wówczas zaledwie 60 cm długości. Złożona kolba jest przytrzymywana przez zaczep znajdujący się przed i nad magazynkiem. 

W celu umożliwienia montażu celownika optycznego lub kolimatorowego także z lewej strony znajduje się szyna montażowa, typowa dla radzieckiej i rosyjskiej. Oczywiście karabin posiada regulowaną w pionie szczerbinkę oraz wkręcaną w osłonę muszkę. Podobnie jak ma się to w przypadku oryginału karabin posiada nakręcone na lufę urządzenie wylotowe oraz wyjmowany wycior.

Łukowy magazynek posiada bardzo pojemny zasobnik mieszczący aż 550 kulek. Sprężyna dopychająca kulki do pojemnika napinana jest kółkiem znajdującym się u spodu. Zatrzask magazynka działa dokładnie jak w oryginale, ale spasowanie magazynka jest lepsze i jego umieszczenie w gnieździe jest dużo łatwiejsze niż to w przypadku bojowego pierwowzoru.

 W komplecie otrzymujecie:
- Ni-MH akumulator 8,4V 1100mAh,
- ładowarkę sieciową 220V.

Karabin objęty jest 6-miesięczną gwarancją.

Dane techniczne:
Model: AK-105
Napęd: elektryczny, akumulator 8,4V 1100 mAh, mały PIN
Kaliber: 6 mm
Pojemność magazynka: 550 szt.
Prędkość początkowa kulki: 377 fps
Szybkostrzelność teoretyczna: 750 - 850 strz/min.
Długość:
- całkowita 850 mm
- ze złożoną kolbą 600 mm
Długość lufy: ok. 410 mm
Waga: 3,4 kg
Producent: Cybergun, Francja & Michaił Kałasznikow, Rosja

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem repliki ASG dostępne są bez zezwolenia.

 

Podobne produkty:

Karabin AEG M14 SOCOM (16561) Karabinek maszynowy AEG AK-47 (AP-47W) Karabinek maszynowy AEG AK-47 (AP-47BK) Karabinek maszynowy AEG AK-47 Beta (AP-509) Karabinek maszynowy AEG AK-47 Beta (AP-510)

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Witamy wszystkich pasjonatów zabawy w wojnę! W tym dziale znajdziecie wszystko, co potrzebne do uprawiania airsoftu: od znakomitej jakości replik broni palnej, poprzez perfekcyjnie wykonaną amunicję, aż do starannie wyselekcjonowanych akcesoriów. Zajrzyj, a nie pożałujesz - nie tracąc czasu, zaopatrzysz się we wszystkie potrzebne Ci gadżety. Wszystko najwyższej jakości i w rozsądnej cenie.

Airsoft to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, rozwijanie umiejętności strzeleckich i jednocześnie świetna zabawa. Oferujemy Państwu pełen asortyment wyrobów, dzięki którym zabawa w wojnę stanie się ulubionym hobby. Wszystkie produkty z tego działu posiadają najwyższe parametry jakościowe oraz świetne dobrane właściwości użytkowe.
Egzemplarze broni ASG to repliki prawdziwych broni palnych. Wykonane w skali rzeczywistej, strzelają plastikowymi, kauczukowymi, zazwyczaj niepozostawiającymi śladów po farbie, kulkami.

W tym dziale znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by móc aktywnie i z pełną satysfakcją uprawiać airsoft - duży wybór najbardziej popularnych replik broni na świecie (skala 1:1). ASG strzelają kulkami plastikowymi, kauczukowymi i kompozytowymi kalibru 6 mm. W modelach sprężynowych przed każdym strzałem należy przeładować pistolet. Używanie ASG pozwala kształtować prawidłowe zachowania strzeleckie - postawę, celowanie oraz obsługę broni. Akcesoria dodatkowe dostępne są w dziale Osprzęt ASG.

 

Zobacz również:

Mata łucznicza Fondprodukter 66x66 cm piankowa (3120) Mata łucznicza Fondprodukter 90x90 cm słomiana (3132)  Ładownica na magazynki 3xpw Ładownica na magazynki 2xpm Ładownica na magazynek 1xpm Folia maskująca Verney Carron na samochód (LVPK002) Smar silikonowy ICS (MC-13) Smar silikonowy ICS (MC-12) Rewolwer hukowy Start-4 Long Montaż Hawke 2-częściowy wysoki ALU 1 cal (HM5205)

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Ładownica Uncle Mike's 2x40mm (770247) Ładownica Uncle Mike's 2x40mm (770247)

Mocowana do platformy molle (taśm szerokości 1 cal przyszytych co 1 cal) 2-komorowa ładownica na naboje do granatnika w kalibrze od 37 do 44 mm.

 
Karabinek szturmowy AEG WEA001AEG (WE-A001-BLK) G Karabinek szturmowy AEG WEA001AEG (WE-A001-BLK) G

Replika karabinka WEA001AEG

Zaprojektowana przez firmę WE replika wprowadzająca szereg innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz

 
Wiatrówka Hatsan 55S 4,5 mm Ek<17J Wiatrówka Hatsan 55S 4,5 mm Ek<17J

Hatsan 55S to klasycznie łamana wiatrówka wyprodukowana przez znane zakłady Hatsan z Turcji.

Profilowana kolba wykonana została z drewna

 

Czy wiesz, że...

Napięcie wytwarzane przez paralizator waha się w granicach 20 000 - 500 000 V. Nie czyni jednak trwałych obrażeń ze względu na niskie natężenie. Spotkać możemy zarówno paralizatory tradycyjne, jak i takie działające na odległość, o zasięgu około 5m.