• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Aktualności

Żołnierze dla powodzian

Można powiedzieć, że tym razem to nie przestrzeń powietrzna, ale wielka woda wezwała spadochroniarzy do akcji. Powódź, która nawiedziła w 2010 roku południową Polskę, przyniosła ogromne spustoszenie, a jej skutkom próbowali zapobiec żołnierze 6 Brygady Powietrznodesantowej. Żołnierze ochraniali wały, wzmacniali je usypując worki z piaskiem, patrolowali wezbrane rzeki i rozlewiska, próbując przewidzieć gdzie może być potrzebna wzmożona interwencja.

Read more...
 

Nowa tarcza antyrakietowa?

W amerykańskim parlamencie wypowiedziane zostały istotne dla Polski słowa. „Zaoferowaliśmy Polakom część przyszłego systemu, który będzie wykorzystywał rakiety SM-3”, powiedziała podsekretarz do spraw kontroli zbrojeń i bezpieczeństwa międzynarodowego w Departamencie Stanu - Ellen Tauscher na przesłuchaniach przed Komisją Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów.

Read more...
 

F-35 - czyżby początek nowej ery ?

18 grudnia 2007 r. Lockheed Martin, podczas ceremonii, która miała miejsce w zakładach Fort Worth w Teksasie, oficjalnie pokazał pierwszy egzemplarz produkcyjny myśliwca F-35B Lightning II. Ma on możliwość pionowego startu oraz lądowania i z powodzeniem można go nazwać najbardziej zaawansowanym technologicznie myśliwcem świata.

O F-35 do niedawna nie mówiło się w Pentagonie inaczej niż JSF (Joint Strike Fighter), czyli wspólny myśliwiec uderzeniowy. Słowo „wspólny” odnosiło się do projektu samolotu, który zaspokoiłby potrzeby sił powietrznych, lotnictwa marynarki wojennej i lotnictwa piechoty morskiej, bez rozpoczynania konkurujących ze sobą programów zbrojeniowych. W 1990 r. Agencja Zaawansowanych Projektów Obronnych (DARPA) rozpoczęła projekt CALF, czyli budowy lekkiego myśliwca o własnościach stealth.

Read more...
 

Serwis w nowej odsłonie
Serwis www.Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Dalmierz Bushnell YP Tour (20-0002) Bushnell YP Tour to mały, bardzo poręczny dalmierz, który znajduje uznanie wśród miłośników łowiectwa, survivalu oraz turystyki
 
Kurtka Surplus Supreme Vintage Black (202401.63)

Ciepła zimowa kurtka ocieplona syntetycznym "miśkiem". Wykonana z grubego brezentu bawełnianego i fabrycznie sfatygowana wygląda na używana

 
Selektor ognia ICS do MP5 (MP-02)

Nastawny selektor trybu strzelania do airsoftowych replik pistoletów maszynowych Heckler und Koch MP5.

Produkt objęty jest 6 miesięczną

 

Czy wiesz, że...

Polskie prawo zezwala na posiadanie bez zezwolenia replik broni wykonanych przed 1850r. Są to najczęściej pistolety z zamkiem kapiszonowym, rewolwery lub karabiny (także na kapiszony). Amunicją do takiej broni są przeważnie ołowiane kule.