• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Sztuki walki a samoobrona

We współczesnym świecie trudno jest czuć się naprawdę bezpiecznym. Problem dotyczy szczególnie dużych miast, w których przestępczość rośnie z roku na rok. Strach jest wyjść samemu na ulicę, a co dopiero wtedy, gdy jest już ciemno.

Chcąc móc poradzić sobie w trudnych sytuacjach, ludzie zaczęli ćwiczyć sztuki walki. Nie tylko po to, by stać się postrachem dla słabszych, ale po to, by pewnie i bezpiecznie czuć się w każdej sytuacji.

Sztuki walki, zwane inaczej systemami walki, zyskują ostatnio rosnącą popularność. Powstają specjalne kursy, na które zapisać może się każdy zainteresowany. Uczą one nie tylko walki wręcz, do której nie wykorzystuje się przeważnie broni, ale także skutecznej samoobrony.

Najważniejszy jest oczywiście regularnie wykonywany dokładny trening, dzięki któremu skuteczność wszystkich wykonywanych działań rośnie, wzrasta również umiejętność panowania nad zachowaniem i emocjami.

Sztuki walki uczą przede wszystkim zachowywania, szczególnie w sytuacjach zagrożenia, jasności umysłu i odporności na wszelkie emocje, które mogłyby przyczynić się do odniesienia porażki. Utrzymywanie wewnętrznej harmonii oraz spokoju ducha to główny cel większości z nich.

Najszerzej sztuki walki rozwinęły się oczywiście na zachodzie, jednak nie oznacza to, że w innych częściach świata ich nie znano, ponieważ już w zamierzchłych czasach ludzie dążyli do opanowania skutecznej obrony przed naturalnymi wrogami.

W wyniku takich wieloletnich działań rozwinęły się różne odmiany sztuk walki, aktywnie uprawianych także w dzisiejszych czasach. Wśród najbardziej znanych i rozpowszechnionych rozróżniamy np. aikido, judo, karate, taekwondo oraz wiele innych.

Pewne różnice są spowodowane miejscem i kulturą ich pochodzenia, jednak zazwyczaj jednym z ważniejszych elementów jest nauczenie się skutecznej i prawidłowej samoobrony. Najczęściej nie używa się żadnej broni (nigdy palnej), jednak w niektórych przypadkach jest ona niezbędna do osiągnięcia wymaganych rezultatów.

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Szyba JT Elite Thermal Smoke (770011SK)

Podwójna, przyciemniana szyba dedykowana do masek paintballowych firmy JT z linii Elite o polu widzenia 180 stopni. Wykonana

 
Multitool Joker JKR33

Wykonany w całości ze stali nierdzewnej multitool hiszpańskiej firmy Joker. W komplecie nylonowa kabura  do noszenia na pasie oraz zestaw 12

 
Bateria Energizer Cr2 Wysokowydajna bateria litowa typu Cr2 renomowanej firmy Energizer.

Polecamy do wszelkich urządzeń elektronicznych znajdujących się w naszej
 

Czy wiesz, że...

Aby broń palną zaliczyć do myśliwskiej, po pełnym naładowaniu można oddać z niej najwyżej pięć pojedynczych strzałów. Drugi warunek mówi o tym, że jeśli jest samopowtarzalna, to jej magazynek może mieć maksymalną pojemność dwóch naboi.