• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Paintball - broń

Paintball staje się coraz popularniejszy w naszym kraju, to nie tylko zabawa, ale także ekstremalny sport, którego celem jest min. doskonalenie własnych survivalowych umiejętności. Podobnie jak w wojsku, nabywamy umiejętności, które pozwalają na zachowanie sprawności i przeżycia w ekstremalnych warunkach. Paintball jest sportem, w którym płeć ani wiek nie odgrywa żadnej roli, liczy się natomiast inteligencja, szybkość myślenia, zdecydowanie i determinacja.

Broń jakiej używa się na polu paintballowym to tzw. markery, które napędzane są za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla. Pistolety na kulki wypełnione są kolorową żelatyną spożywczą, a przed każdym wejściem na pole organizator robi krótki wykład na temat obsługi markerów oraz zasad bezpieczeństwa. W grze tej najważniejsza jest współpraca graczy, komunikacja między nimi, umiejętność podejmowania decyzji, taktyka oraz strategia, gdyż celem jest najczęściej zdobycie flagi przeciwnika i doniesienie jej do swojej bazy. Sprzęt do paintballa możemy wypożyczyć za dodatkową opłatą, w jego skład wchodzą: pistolety na kulki, czyli markery, maski oraz strój. Natomiast koszt jest uzależniony od ilości osób i użytych kulek.

Spodnie do gry w paintball

Od dawien dawna wiadomo, że mężczyzna różni się od kobiety pod wieloma względami, w tym również sposobem spędzania wolnego czasu. Kobiety spotykają się na plotkach przy kawie, herbacie lub idą na zakupy, natomiast mężczyźni czas wolny najczęściej spędzają aktywnie i ekstremalnie. Paintball to jedna z wielu form spędzania wolnego czasu przez mężczyzn. Aby móc uczestniczyć w tego rodzaju rozgrywce militarnej, należy posiadać: pistolet na kulki, maskę, spodnie militarne i grubą kurtkę.Spodnie militarne wzorowane są na spodniach US Army i charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania, przez co doskonale nadają się na co dzień, jak również sprawdzają się w ekstremalnych warunkach. Spodnie militarne są nie tylko wygodne, ale przede wszystkim niezniszczalne, co jest niezwykle ważne w tego rodzaju grach survivalowych i militarnych. Spodnie i kurtkę musimy nabyć sami, natomiast maskę i broń pożyczamy od osoby organizującej grę. Koszt na jedną osobę w grupie 16 osobowej nie przekracza 50 zł, oczywiście wszystko zależy od czasu gry i ilości zakupionych kulek. Paintball cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, trudno się dziwić, gdyż to niezwykle emocjonująca gra, pamiętajmy jednak o odpowiednim stroju, który uchroni nas przed ewentualnymi obrażeniami.

 

Serwis w nowej odsłonie
Serwis www.Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Torba Verney-Carron De Voyage (LAC038)

Podróżna torba francuskiej firmy Verney-Carron, idealna dla myśliwych i turystów poszukujących funkcjonalności oraz wygody w przenoszeniu

 
Wiatrówka Crosman C11 4,5 mm

Półautomatyczny pistolet na śrut okrągły 4,5 mm, nawiązujący stylistyką do Beretty PX4 Storm.

Szkielet wiatrówki wykonano

 
Tłumik Air Arms S200 Tłumik, który można zamontować w wiatrówkach firmy Air Arms S-200. Tłumik, dzięki rozrzucaniu gazów powstałych w momencie oddania
 

Czy wiesz, że...

Flara to inna nazwa racy, czyli przyrządu, którego zadaniem jest oświetlić teren. Pociski można odpalić bezpośrednio lub stosując pistolety sygnałowe. Race mają zastosowanie w ratownictwie, wojsku oraz jako element pokazów sztucznych ogni.