• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Paintball - broń

Paintball staje się coraz popularniejszy w naszym kraju, to nie tylko zabawa, ale także ekstremalny sport, którego celem jest min. doskonalenie własnych survivalowych umiejętności. Podobnie jak w wojsku, nabywamy umiejętności, które pozwalają na zachowanie sprawności i przeżycia w ekstremalnych warunkach. Paintball jest sportem, w którym płeć ani wiek nie odgrywa żadnej roli, liczy się natomiast inteligencja, szybkość myślenia, zdecydowanie i determinacja.

Broń jakiej używa się na polu paintballowym to tzw. markery, które napędzane są za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla. Pistolety na kulki wypełnione są kolorową żelatyną spożywczą, a przed każdym wejściem na pole organizator robi krótki wykład na temat obsługi markerów oraz zasad bezpieczeństwa. W grze tej najważniejsza jest współpraca graczy, komunikacja między nimi, umiejętność podejmowania decyzji, taktyka oraz strategia, gdyż celem jest najczęściej zdobycie flagi przeciwnika i doniesienie jej do swojej bazy. Sprzęt do paintballa możemy wypożyczyć za dodatkową opłatą, w jego skład wchodzą: pistolety na kulki, czyli markery, maski oraz strój. Natomiast koszt jest uzależniony od ilości osób i użytych kulek.

Spodnie do gry w paintball

Od dawien dawna wiadomo, że mężczyzna różni się od kobiety pod wieloma względami, w tym również sposobem spędzania wolnego czasu. Kobiety spotykają się na plotkach przy kawie, herbacie lub idą na zakupy, natomiast mężczyźni czas wolny najczęściej spędzają aktywnie i ekstremalnie. Paintball to jedna z wielu form spędzania wolnego czasu przez mężczyzn. Aby móc uczestniczyć w tego rodzaju rozgrywce militarnej, należy posiadać: pistolet na kulki, maskę, spodnie militarne i grubą kurtkę.Spodnie militarne wzorowane są na spodniach US Army i charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania, przez co doskonale nadają się na co dzień, jak również sprawdzają się w ekstremalnych warunkach. Spodnie militarne są nie tylko wygodne, ale przede wszystkim niezniszczalne, co jest niezwykle ważne w tego rodzaju grach survivalowych i militarnych. Spodnie i kurtkę musimy nabyć sami, natomiast maskę i broń pożyczamy od osoby organizującej grę. Koszt na jedną osobę w grupie 16 osobowej nie przekracza 50 zł, oczywiście wszystko zależy od czasu gry i ilości zakupionych kulek. Paintball cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, trudno się dziwić, gdyż to niezwykle emocjonująca gra, pamiętajmy jednak o odpowiednim stroju, który uchroni nas przed ewentualnymi obrażeniami.

 

Promocja organizatorów imprez
Dodaliśmy nowy dział, w którym opisywać będziemy firmy zajmujące się organizacją wszelkiego rodzaju imprez terenowych. Jeżeli jesteś zainteresowany zamieszczeniem informacji o Twojej firmie, skontaktuj się z administratorem wortalu www.Militaria.TM.pl

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Osłona przeciwsłoneczna Hawke do lunet 44 mm (HX3216) Osłona przeciwsłoneczna firmy Hawke do lunet o średnicy obiektywu 44 mm. Pasuje do wszystkich lunet o w/w wymiarze, które posiadają gwint po
 
Alarm osobisty dźwiękowy (CAM-D1510) Zasilany alkaliczną baterią 9V niewielkich rozmiarów alarm dźwiękowy. Jego uruchomienie następuje po wyjęciu zawleczki przymocowanej do linki.
 
Koszula z kr. rękawem Surplus Raw Vintage czarna [63590.63] Sztucznie postarzona koszula (vintage) z krótkim rękawem renomowanej, niemieckiej firmy Surplus. Wykonana z wysokiej jakości 100% bawełny. Koszula
 

Czy wiesz, że...

Maczeta, czyli długi nóż, który pierwotnie był używany w Ameryce Południowej, służyła do wycinania ścieżek w gęstym lesie tropikalnym oraz do ścinania trzciny cukrowej na plantacjach. Obecnie wykorzystywana jest na przykład na biwakach czy obozach survivalowych.