• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Buty Geox Battle Desert
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Znany i ceniony producent butów wkracza na rynek obuwia użytkowego z nową jakością. W kategorii obuwia taktycznego i lekkiego obuwia wojskowego dalej posunąć już nie można było od długiego czasu.

Lekkie obuwie wojskowe i taktyczne buty miejskie jest kombinacją sportowej wygody i lekkości, wojskowej, dość surowej stylistyki i najlepszej ochrony stóp, jaką zapewnia obuwie BHP. Wszystko z myślą o użytkowniku, który nóg używa do chodzenia, a niekiedy biegania, przez wiele godzin. Ochrona stóp jest jednym z najważniejszych elementów, spośród których wygodna noszenia i komfort użytkowania jest wymieniane w jednym ciągu. A składa się na nie także temperatura i wilgotność wewnątrz buta powstające podczas godzin służby patrolowej i treningów.

W celu zapewnienia odprowadzania nadmiaru wilgoci Geox zastosował wentylowaną podeszwę zachowując jej wodo- i olejoodporność. Osiągnięto to dzięki wkomponowaniu w jej strukturę membrany umożliwiającej odprowadzanie na zewnątrz nadmiaru wilgoci oraz ciepła, z jednoczesnym uniemożliwieniem przedostania się cieczy do wnętrza buta.

Zastosowany protektor typu Force to kombinacja różnej gęstości poliuretanu - elastycznego i sprężystego a jednocześnie odpornego na strzępienie i ścieranie uformowanego w kształcie ułatwiającym poruszanie się po płaskich powierzchniach miejskich i zabezpieczającym przed bolesnym uszkodzeniem w wyniku uderzenia o ostre krawędzie. W jej konstrukcji nie ma żądnych szwów, śrub ani gwoździ szewskich, co zarówno zmniejsza wagę buta, jak i możliwość rozwarstwiania czy pękania w miejscu łączenia.

Cholewka buta wykonana jest z cielęcej skóry nielakierowanej (grubość 1,7-1,9 mm) i cordury w kombinacji zapewniającej sztywność stawu skokowego i ochronę wierzchu stopy oraz dolnej części piszczela, łydki, a zwłaszcza ścięgna Achillesa.

Język buta jest również wykonany z kombinacji skóry i cordury - wszyta wysoko zakładka zabezpiecza przed przedostawaniem się kamieni lub piasku do wnętrza buta. Wierzch stopy jest zabezpieczony przed urazami grubym językiem wzmocnionym skórą cielęcą (o grubości 0,8-1 mm).

Wnętrze buta wyłożone jest wyściółką Cambrelle (szybkoschnącą membraną Tecno-Breath o mikroporowej strukturze). Zapewnia ona poczucie komfortu ułatwiając odprowadzanie nadmiaru wilgoci i ciepła właściwie współpracując z wentylowaną podeszwą.

Sznurowanie buta zapewniają 3 otwory przelotowe typu "oczka" w części dolnej, w której najważniejsze jest stabilne i pewne utrzymanie stopy. Na wysokości stawu skokowego sztywność i zabezpieczenie przed skręceniem zapewniają przelotowe otwory mocowane na niezależnym od pozostałych punktów zaczepu wzmocnionym kawałku skóry. Powyżej stawu, w dolnej części łydki szybkie sznurowanie gwarantują haki.

Ochrona pięty i ścięgna Achillesa to podwójna warstwa skóry (2x

UWAGA!!!
Buty z membranami ułatwiającymi odprowadzanie nadmiaru wilgoci i zwiększającymi wentylację wewnątrz powinny być noszone na skarpetki niezatrzymujące potu, np. z domieszką tkaniny CoolMax i Isolfil.

Buty objęte są 12-miesięczną gwarancją.

Dane techniczne:
Materiał:
- podeszwa: TPU
- cholewka: skóra cielęca 1,7-1,9 mm + cordura
- język: skóra cielęca 0,8-1 mm + cordura
- wyściółka: Cambrelle
Waga: ok. 700 g (dla rozmiaru 43)
Sznurowanie:2x7 pkt zaczepów
Producent: Geox, WłochyZobacz film z butami Geox w roli głównej : createStreamPlayer('rtmp://mil7.janmedia.com/vod', 'geox/geox_1',400,320);

 

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Wygodne, zapewniające bezpieczeństwo stopom buty są tak samo ważne dla sukcesu akcji, jak starannie przygotowana taktyka i strategia działania. Dlatego koniecznie odwiedź ten dział, by wybrać produkt najbardziej odpowiedni do potrzeb. Wybierzesz tu buty na wszelkie akcje militarne, bądź dobre na każdą przygodę.

 

Zobacz również:

 

Serwis w nowej odsłonie
Serwis www.Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Latarka INOVA X5 White (X5MTWB)

Uniwersalna latarka z 5-diodową głowicą led, emitującą szeroki, rozproszony strumień światła o użytecznym zasięgu do 40 metrów. Idealna

 
Gaz pieprzowy UZI 15 ml (1201) Gaz pieprzowy UZI pozwala skutecznie obronić się przed napastnikiem, także będącym pod wpływem alkoholu i środków psychoaktywnych. Zawiera
 
Zegarek Smith&Wesson Titanium (SWW-10T-Blue) Elegancki zegarek taktyczny amerykańskiej firmy Smith&Wesson. Jego obudowa i pasek zostały wykonane z tytanu.
Zegarek jest całkowicie wodoodporny.
 

Czy wiesz, że...

Magazynki, czyli zasobniki naboi do broni palnej, mogą mieć pojemność nawet ponad 100 naboi. Jednakże jest to rzadkość – w wiatrówkach stosowane są najczęściej te umożliwiające od kilku do niecałych trzydziestu strzałów. Magazynki dzielimy na stałe i wymienne.