Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik kolimatorowy Bushnell Sportsman 1x23 (72-0130)

Kliknij aby zobaczyć cenę.

Linia celowników Sportsman, amerykańskiego producenta optyki, firmy Bushnell wzbogaciła się w celownik kolimatorowy Sportsman 1x23.
Kolimator ten oferuje strzelcowi kropkę „Red Dot” o rozmiarze 6 MOA (MOA – minuta kontowa). Taki rozmiar plamki sprawią, że oddawania strzałów z broni wyposażonej w ten celownik, staje się wręcz intuicyjne, a brak powiększenia pozwala na szybkie opanowanie przez celującego techniki namierzania celu przy obu otwartych oczach. Szkło optyczne oraz powłoki antyrefleksyjne gwarantują czysty, klarowny, ale i bardzo wyraźny obraz oferowany przez kolimator.
Układ optoelektroniczny celownika zamknięty jest w tubusie o średnicy 25 mm, w komplecie z kolimatorem znajdują się obejmy montażowe, pozwalające na zamontowanie celownika na każdym rodzaju szyny Weaver. Na tubusie znajdują się wierze regulacyjne, pozwalające na regulację celownika zarówno w płaszczyźnie poziomej jak i pionowej. Oprócz wież kolimator wyposażony jest pokrętło regulacji intensywności iluminacji plamki, które jest zarazem gniazdem baterii CR 2032.

Dzięki zastosowaniu systemu oringów oraz wypełnienia suchym azotem całość jest całkowicie odporna na zamoczenie oraz zamglenie.

Celownik dedykowany jest strzelcom poszukującym urządzenia pozwalającego na szybkie i skuteczne namierzenie celu, oraz oddanie pewnego i celnego strzału. Dzięki, zwartemu w komplecie, montażowi w systemie Weaver Bushnell Sprotsman może być zamontowany zarówno na broni myśliwskiej jak i na broni bojowej, sportowej, pistoletach, sprzęcie ASG oraz markerach paintballowych.

W komplecie:
- Kolimator Bushnell Sportsman 1x23
- Bateria CR 2032
- Obejmy montażowe na szynę Waver
- Osłona przeciw słoneczna
- Filtr przeciwsłoneczny

Dane techniczne:
Powiększenie: 1x
Średnica obiektywu: 23mm
Średnica plamki: 6 MOA
Długość: 120 mm
Waga:180 g (z montażem)

Producent: Bushnell, USA

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Oferujemy tu najdoskonalsze, jak dotąd, przyrządy optyczne – celowniki kolimatorowe. Wykorzystują zjawisko kolimacji, czyli układania promieni świetlnych w równoległe wiązki, co znacznie ułatwia namierzanie celu i oddawanie pewnych strzałów. Każdy strzelec powinien je mieć – niezależnie od zaawansowania.

   

Inne w tej kategorii:

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Polecamy

Adventura

 


Polecamy

Arsenał - Przegląd Strzelecki nr 1/2006 Profesjonalny magazyn adresowany do osób uprawiających strzelectwo, prywatnych właścicieli broni, myśliwych, policjantów, wojskowych,
 
Lornetka Bushnell PowerView 8x42 (13-2480) Lornetka stanowi doskonałe połączenie eleganckiego, nowoczesnego wyglądu oraz wysokiej jakości i wytrzymałości, z której słyną produkty
 
Śrut Crosman Silver Eagle Hollow Point 4,5 mm 250 szt. (LF177HP)

Bezołowiowy, ultralekki i superszybki śrut kaliber 4,5 mm z wgłębieniem czołowym przeznaczony do strzelania na krótkie i długie dystanse.

 

Czy wiesz, że...

Napięcie wytwarzane przez paralizator waha się w granicach 20 000 - 500 000 V. Nie czyni jednak trwałych obrażeń ze względu na niskie natężenie. Spotkać możemy zarówno paralizatory tradycyjne, jak i takie działające na odległość, o zasięgu około 5m.