Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny BSA Contender 3-12x40
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Luneta firmy BSA Optics z serii Contender o charakterystycznej linii stylistycznej. Posiada ręczną regulacją krzyża oraz dokręcane osłony przeciwsłoneczne. Pokrętła typu "Target". Regulacja krzyża o 1/8" umożliwia jeszcze bardziej precyzyją synchronizację lunety z wiatrówką lub sztucerem. Luneta nie posiada w komplecie montażu.

Luneta może zostać wykorzystana do karabinków KBKS.

Dane techniczne:
Powiększenie: 3-12x40
Pole widzenia (m/100m): od 9.3 dla powiększenia 3x do 2.3 dla powiększenia 12x
Długość całkowita: 345 mm
Waga: 496 g
Źrenica wyjściowa (mm): od 13.3 dla powiększenia 3x do 3.3 dla powiększenia 12x
Przesunięcie przy jednym przeskoku pokrętła (mm/100m): 3.47
Krzyż: 30/30
Liczba zmierzchowa:
11 dla powiększenia 3x
22 dla powiekszenia 12x
Krzyż "30/30" Krzyż "30/30" (nazywany także "duplex") składa się z czterech grubych ramion przechodzących w środku krzyża w cienkie "włosy". Krzyż ten umożliwia bardzo precyzyjne celowanie do wszelkiego rodzaju celów i w każdych warunkach oświetlenia. Z uwagi na to, iż przypomina krzyż stosowany przez wojskowych snajperów, nie jest zbyt popularny w konserwatywnych kręgach myśliwskich w Europie. Za to znani z praktycznego podejścia do strzelectwa Amerykanie stosują ten krzyż do wszelkich odmian strzelania i jest to bodaj najpopularniejszy krzyż spotykany w lunetach w USA. Umożliwia zarówno strzelanie precyzyjne (cienkie włosy w centrum krzyża) jak też szybkie, instynktowne strzelanie w każdych warunkach pogodowych i oświetleniowych (pomagają w tym grube ramiona główne). Druga nazwa, krzyż "30/30" bierze się stąd, iż krzyż jest tak skonstruowany aby dystans pomiędzy końcami grubych części ramion wynosił w tym krzyżu 30 cali na dystansie 100 jardów (najczęściej przy standardowym przybliżeniu 4 razy). Jest to jeden z najlepszych krzyży ogólnego przeznaczenia. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych  

Podobne produkty:

Celownik optyczny Hawke Sport HD 3-9x40 (HK3005) Celownik optyczny Hawke Sport HD 3-9x50 (HK3007)

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez dobrego celownika ani rusz! Dlatego koniecznie zakup lunetę, która w pełni zaspokoi Twoje wymagania względem jakości, niezawodności i użyteczności w stosowaniu. Możesz szperać do woli w tym dziale i wybierać wśród rozmaitej klasy lunet – od najprostszych po skomplikowane i zaawansowane technicznie modele.

 

Zobacz również:

 

Nowy dział gier komputerowych
Z początkiem maja rozpoczynamy prowadzenie w naszym serwisie działu "Gry komputerowe", w którym będziemy prezentować opisy gier militarnych, wartych zobaczenia.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Przejściówka Leatherman Bit Driver Extender (931009)

Przejściówka firmy Leatherman umożliwiająca wydłużenie zasięgu wkrętaka, co poprawia użycie

 
Lornetka Tasco Sonoma 10x50 (161050WA1) Lornetka o stałym powiększeniu 10x i średnicy obiektywu 50 mm firmy Tasco to idealna propozycja dla wymagających turystów czy myśliwych. Duża
 
Osełka diamentowa Eze-Lap Oval (EZLD10) Wysokiej klasy owalna osełka diamentowa o długości 25. Gradacja zbliżona do papieru ściernego nr 600 (miałka).

Niezastąpiona przy ostrzeniu
 

Czy wiesz, że...

Czy wiesz, że kamizelka kuloodporna, która chroni przed pociskami z broni palnej, waży od 1 do nawet ponad 5 kg. Jej masa zależy od odporności, a także technologii wykonania. Kamizelki są wytwarzane z różnych rodzajów włókien syntetycznych.