Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny BSA Contender 4-16x40 (CT416X40TS)
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Luneta o powiększeniu od 4x do 16x umożliwia strzelanie nawet na znaczne odległości. Dzięki najnowszym osiągnięciom technologicznym obraz w obiektywie jest ostry i wyraźny.Pokrętła typu "Target". Celownik wyposażony jest w zmienną paralaksę, którą można ustawić na dystansie od 9 do 275 metrów.
W komplecie dokręcana osłona antyrefleksyjna.
Luneta nie posiada w komplecie montażu.

Dane techniczne:
Powiększenie: 4-16x40
Pole widzenia (m/100m): od 7 dla powiększenia 4x do 1.7 dla powiększenia 16
Długość całkowita: 338 mm
Waga: 510 g
Źrenica wyjściowa (mm): od 10 dla powiększenia 4x do 2.5 dla powiększenia 16x
Przesunięcie przy jednym przeskoku pokrętła (mm/100m): 3.47
Krzyż: 30/30
Liczba zmierzchowa:
12,6 dla powiększenia 4x
25,3 dla powiekszenia 16x
Krzyż "30/30" Krzyż "30/30" (nazywany także "duplex") składa się z czterech grubych ramion przechodzących w środku krzyża w cienkie "włosy". Krzyż ten umożliwia bardzo precyzyjne celowanie do wszelkiego rodzaju celów i w każdych warunkach oświetlenia. Z uwagi na to, iż przypomina krzyż stosowany przez wojskowych snajperów, nie jest zbyt popularny w konserwatywnych kręgach myśliwskich w Europie. Za to znani z praktycznego podejścia do strzelectwa Amerykanie stosują ten krzyż do wszelkich odmian strzelania i jest to bodaj najpopularniejszy krzyż spotykany w lunetach w USA. Umożliwia zarówno strzelanie precyzyjne (cienkie włosy w centrum krzyża) jak też szybkie, instynktowne strzelanie w każdych warunkach pogodowych i oświetleniowych (pomagają w tym grube ramiona główne). Druga nazwa, krzyż "30/30" bierze się stąd, iż krzyż jest tak skonstruowany aby dystans pomiędzy końcami grubych części ramion wynosił w tym krzyżu 30 cali na dystansie 100 jardów (najczęściej przy standardowym przybliżeniu 4 razy). Jest to jeden z najlepszych krzyży ogólnego przeznaczenia. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez doskonałej optyki nie można mówić o precyzyjnym strzelaniu. By namierzanie celu było łatwe i skuteczne, możesz zastosować jeden z oferowanych przez nas celowników.

 

Zobacz również:

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Kabura na śrut Crosman (0529)

Zapinana na velcro (rzep) kabura na śrut. Wykonane z czarnego brezentu etui może być noszone na pasie dzięki małej szlufce, także zapinanej na

 
Amunicja kulowa Sauvestre 7mm Rem. Mag. Francuska firma Sauvestre jest znanym na całym świecie producentem amunicji. Jej produkty charakteryzują się bardzo wysoką jakością i nowoczesnością.
 
Miecz Master Cutlery Warrior Katana (FMT-011B)

Współczesna wariacja na temat katany amerykańskiej firmy Master Cutlery. Wykonanie i bogate wyposażenie dodatkowe przypominają miecze wojowników

 

Czy wiesz, że...

Śrut można podzielić pod względem kształtu na kilka rodzajów. Rozróżniamy: płaski (stosowane do tarcz papierowych), półokrągły (na długie dystanse), kulisty (do luf gwintowanych), szpiczasty (przebijający), drążony (rozrywający).