Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny BSA Contender 4-16x50 (CT4-16x50TS)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Luneta o powiększeniu od 4x do 16x umożliwia strzelanie nawet na znaczne odległości. Dzięki najnowszym osiągnięciom technologicznym obraz w obiektywie jest ostry i wyraźny. Celownik wyposażony jest w zmienną paralaksę, którą można ustawić na dystansie od 9 do 275 metrów. Na uwagę zasługują praktyczne pokrętła, które umożliwiają szybką i łatwą regulację jednym palcem.
W komplecie dokręcane osłony na obiektyw oraz okular.
Luneta nie posiada w komplecie montażu.

Dane techniczne:
Powiększenie: 4-16x Średnica obiektywu: 50 mm
Pole widzenia (m/100m): od 7 dla powiększenia 4x do 1.7 dla powiększenia 16
Długość całkowita: 380 mm
Waga: 625 g
Źrenica wyjściowa (mm): od 12.5 dla powiększenia 4x do 3 dla powiększenia 16x
Przesunięcie przy jednym przeskoku pokrętła (mm/100m): 3.47
Krzyż: 30/30
Liczba zmierzchowa:
14,1 dla powiększenia 4x
28,3 dla powiekszenia 16xDOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych Krzyż "30/30" Krzyż "30/30" (nazywany także "duplex") składa się z czterech grubych ramion przechodzących w środku krzyża w cienkie "włosy". Krzyż ten umożliwia bardzo precyzyjne celowanie do wszelkiego rodzaju celów i w każdych warunkach oświetlenia. Z uwagi na to, iż przypomina krzyż stosowany przez wojskowych snajperów, nie jest zbyt popularny w konserwatywnych kręgach myśliwskich w Europie. Za to znani z praktycznego podejścia do strzelectwa Amerykanie stosują ten krzyż do wszelkich odmian strzelania i jest to bodaj najpopularniejszy krzyż spotykany w lunetach w USA. Umożliwia zarówno strzelanie precyzyjne (cienkie włosy w centrum krzyża) jak też szybkie, instynktowne strzelanie w każdych warunkach pogodowych i oświetleniowych (pomagają w tym grube ramiona główne). Druga nazwa, krzyż "30/30" bierze się stąd, iż krzyż jest tak skonstruowany aby dystans pomiędzy końcami grubych części ramion wynosił w tym krzyżu 30 cali na dystansie 100 jardów (najczęściej przy standardowym przybliżeniu 4 razy). Jest to jeden z najlepszych krzyży ogólnego przeznaczenia.

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez doskonałej optyki nie można mówić o precyzyjnym strzelaniu. By namierzanie celu było łatwe i skuteczne, możesz zastosować jeden z oferowanych przez nas celowników.

   

Inne w tej kategorii:

 
Reklama

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieć ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Katalog stron

Czołgi II Wojny

Czołgi II Wojny

Serwis internetowy poświęcony tematyce broni pancernej z okresu II Wojny Światowej, którego przewodnim tematem są czołgi.

Kto jest online?

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

Polecamy

Wiatrówka Norconia Germany Professional Plus 4,5 mm Outlet Udoskonalona wersja popularnej wiatrówki Norconia Germany Professional. Pozostała idea silnej wiatrówki z klasycznie łamaną, gwintowaną
 
Strzał - Magazyn o broni 7/2004 Magazyn dla miłośników broni strzeleckiej, pisany przez miłośników broni strzeleckiej, głownie o broni strzeleckiej, choć czasami o czymś pokrewnym.

W
 
Celownik kolimatorowy BSA Multi-Reticle (PMRS) Panoramiczny celownik kolimatorowy renomowanego producenta optoelektroniki BSA Optics. Dzięki kompaktowym rozmiarom i niewielkiej wadze idealnie nadaje
 

Ostatnie nowości

Czy wiesz, że...

Pistolety pneumatyczne mogą posiadać jeden z trzech rodzajów mechanizmów spustowych. Double Action/Single Action daje możliwość wyboru strzelania z samonapinaczem i bez. W Double Action Only możemy jedynie oddawać strzały jeden za drugim bez naszej ingerencji. W Blow Back mamy do czynienia z samoczynnym ruchem zamka do tyłu, tak jak w broni palnej.

Ze świata