Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny BSA Contender 6-24x40 (CT624X40)
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Celownik, dla którego charakterystyczne jest: najwyższa jakość wykonania, precyzja i niezawodność nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Dla zwiększenia komfortu w komplecie znajduje się przykręcana osłona przeciwsłoneczna. Pokrętła typu "Target". Soczewki są specjalnie powlekane dzięki czemu obraz jest wyjątkowo ostry i klarowny. Świetnie nadaje się przy strzelaniu na dużych dystansach np. na 200 metrów. Luneta nie posiada w komplecie montażu.

Dane techniczne:
Powiększenie: 6-24x40
Pole widzenia (m/100m): od 5.3 dla powiększenia 6x do 1.3 dla powiększenia 24
Długość całkowita: 396
Waga: 567 g
Źrenica wyjściowa (mm): od 6.7 dla powiększenia 6x do 1.7 dla powiększenia 24x
Przesunięcie przy jednym przeskoku pokrętła (mm/100m): 3.47
Krzyż: 30/30
Liczba zmierzchowa:
15,5 dla powiększenia 6x
31 dla powiekszenia 24x
Krzyż "30/30" Krzyż "30/30" (nazywany także "duplex") składa się z czterech grubych ramion przechodzących w środku krzyża w cienkie "włosy". Krzyż ten umożliwia bardzo precyzyjne celowanie do wszelkiego rodzaju celów i w każdych warunkach oświetlenia. Z uwagi na to, iż przypomina krzyż stosowany przez wojskowych snajperów, nie jest zbyt popularny w konserwatywnych kręgach myśliwskich w Europie. Za to znani z praktycznego podejścia do strzelectwa Amerykanie stosują ten krzyż do wszelkich odmian strzelania i jest to bodaj najpopularniejszy krzyż spotykany w lunetach w USA. Umożliwia zarówno strzelanie precyzyjne (cienkie włosy w centrum krzyża) jak też szybkie, instynktowne strzelanie w każdych warunkach pogodowych i oświetleniowych (pomagają w tym grube ramiona główne). Druga nazwa, krzyż "30/30" bierze się stąd, iż krzyż jest tak skonstruowany aby dystans pomiędzy końcami grubych części ramion wynosił w tym krzyżu 30 cali na dystansie 100 jardów (najczęściej przy standardowym przybliżeniu 4 razy). Jest to jeden z najlepszych krzyży ogólnego przeznaczenia.  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez doskonałej optyki nie można mówić o precyzyjnym strzelaniu. By namierzanie celu było łatwe i skuteczne, możesz zastosować jeden z oferowanych przez nas celowników.

 

Zobacz również:

 

Promocja organizatorów imprez
Dodaliśmy nowy dział, w którym opisywać będziemy firmy zajmujące się organizacją wszelkiego rodzaju imprez terenowych. Jeżeli jesteś zainteresowany zamieszczeniem informacji o Twojej firmie, skontaktuj się z administratorem wortalu www.Militaria.TM.pl

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Kompas krótki na mapę Rothco (RT-338) Namiarowy kompas na mapę. Posiada:

- przezroczystą podstawę
- dwukolorową igłę magnetyczną
- obrotowa miarka kątowa wokół
 
Nóż składany Master Cutlery Rubber (C-6194) Nóż składany amerykańskiej firmy Master Cutlery, charakteryzujący się wygodną gumową rękojeścia.

Częściowo ząbkowaną głownię
 
Wiatrówka Diana-21 4,5 mm

Wznowiony model podstawowej, klasycznie łamanej wiatrówki z lufą gwintowaną kaliber 4,5 mm niemieckiego producenta wiatrówek sprężynowych.

 

Czy wiesz, że...

Lornetki dzielą się na trzy rodzaje. W lornecie prostej rozstaw obiektywów jest taki sam jak oczu człowieka. Tego typu rozwiązanie stosuje się już bardzo rzadko. W lornecie pryzmatycznej szerszy rozstaw jest niwelowany przez zamontowane pryzmaty. Tak działa większość współczesnych przyrządów. Trzecim rodzajem są urządzenia peryskopowe.