• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny BSA Deer Hunter 3-9x40IR (DH3-9X40IR)
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Celownik optyczny firmy BSA Optics wyposażony w podświetlany krzyż, który zdecydowanie ułatwia celowanie w warunkach o słabym natężeniu światła lub trafianie do ciemnych celów. Zasilany jest trzyvoltową baterią litową (w komplecie). Aby zapewnić mgło- i wodoodporność lunetę wypełniono obojętnym azotem.

Luneta może zostać wykorzystana do kbks-ów.

Dane techniczne lunety:
Powiększenie: 3-9x40
Pole widzenia (m/100m):
- dla powiększenia 3x: 38,8
- dla powiększenia 9x: 6
Długość całkowita: 300 mm
Waga: 369 g
Źrenica wyjściowa (mm):
- dla powiększenia 3x: 10,1
- dla powiększenia 9x: 4,8
Przesunięcie przy jednym przeskoku pokrętła (mm/100m): 6.94
Krzyż: 30/30

Krzyż "30/30" Krzyż "30/30" (nazywany także "duplex") składa się z czterech grubych ramion przechodzących w środku krzyża w cienkie "włosy". Krzyż ten umożliwia bardzo precyzyjne celowanie do wszelkiego rodzaju celów i w każdych warunkach oświetlenia. Z uwagi na to, iż przypomina krzyż stosowany przez wojskowych snajperów, nie jest zbyt popularny w konserwatywnych kręgach myśliwskich w Europie. Za to znani z praktycznego podejścia do strzelectwa Amerykanie stosują ten krzyż do wszelkich odmian strzelania i jest to bodaj najpopularniejszy krzyż spotykany w lunetach w USA. Umożliwia zarówno strzelanie precyzyjne (cienkie włosy w centrum krzyża) jak też szybkie, instynktowne strzelanie w każdych warunkach pogodowych i oświetleniowych (pomagają w tym grube ramiona główne). Druga nazwa, krzyż "30/30" bierze się stąd, iż krzyż jest tak skonstruowany aby dystans pomiędzy końcami grubych części ramion wynosił w tym krzyżu 30 cali na dystansie 100 jardów (najczęściej przy standardowym przybliżeniu 4 razy). Jest to jeden z najlepszych krzyży ogólnego przeznaczenia. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Krzyż celowniczy to ważny element każdej lunety. Jeśli jest podświetlany, dodatkowo zwiększa komfort strzelania i osiągania celu. Lunety z iluminacją krzyża można zakupić w tym dziale – do każdej broni i dla każdego strzelca. Należy tylko określić żądane parametry i do woli wertować zasoby działu, by wybrać poszukiwany model.

 

Zobacz również:

Celownik optyczny BSA Catseye 3-10x44

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Karabinek GBB 74 UN Open Bolt (WE-OB-AK74UN) G

Replika karabinka 74 UN - Open Bolt

Wykonany ze stali i wytrzymałego tworzywa model 74 UN firmy WE prezentuje sobą doskonały poziom odwzorowania

 
Telefon outdoorowo-ekstremalny Evolve Raptor 2.0 (SGM GX786)

Evolve wśród użytkowników toughphone zyskało sobie świetną opinię modelem Survivor, a ostatnio szczególnie mocarnym

 
Wiatrówka Crosman PRO77 Blow Back KT 4,5 mm

Pistolet-wiatrówka napędzana CO2 z naboju 12 g umieszczanego w rękojeści. W rękojeści znajduje się również magazynek mieszczący

 

Czy wiesz, że...

Aby broń palną zaliczyć do myśliwskiej, po pełnym naładowaniu można oddać z niej najwyżej pięć pojedynczych strzałów. Drugi warunek mówi o tym, że jeśli jest samopowtarzalna, to jej magazynek może mieć maksymalną pojemność dwóch naboi.