Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Bushnell Elite 3200 3-9x50 (323955E)
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Luneta firmy Bushnell, cechująca się wyjątkowo wytrzymałym tubusem o średnicy 30 mm. Tubus wykonany z bardzo odpornego aluminium połączonego z tytanem, czyni ją 30% trwalszą niż standardowe obudowy lunet aluminiowych. Duży obiektyw o średnicy 50 mm daje jasny i klarowny obraz w trudnych warunkach pogodowych.
Duży zakres przybliżeń od 3 do 9 razy oznacza uniwersalność lunety w różnych sytuacjach zdarzających się podczas polowania. Specjalny przycisk na pokrętle regulacji przybliżenia umożliwia łatwe i szybkie ustawienie optymalnego powiększenia. Dodatkowym atutem jest ekskluzywna warstwa Rainguard, która rozprasza kropelki wody na wizjerze i zapewnia czysty obraz nawet w trudnych warunkach pogodowych.
Luneta posiada regulację ostrości dla osób z wadami wzroku.

Wysoka jakość produktu potwierdzona 30-letnią gwarancją!

Dane techniczne
Powiększenie: 3-9x
Średnica obiektywu: 50 mm
Pole widzenia:
- dla 3x: 10,5 m/100 m
- dla 9x: 3,5 m/100 m
Długość całkowita: 396 mm
Waga: 623 g
Średnica tubusa: 30 mm
Źrenica wyjściowa: 16-5,6 mm
Liczba zmierzchowa:
12,2 dla powiększenia 3x
21,2 dla powiększenia 9x
Krzyż: niemiecki 4A
Producent: Bushnell, USA

Krzyż "niemiecki 4A" Krzyż "niemiecki 4A", to układ trzech grubych belek. W odróżnieniu od klasycznego krzyża niemieckiego pionowa belka nie jest zakończona szpicem, ale podobnie jak belki boczne, mocno odcięta. Ten spopularyzowany przez lata krzyż stosowany jest powszechnie w Europie przez myśliwych strzelających z broni kulowej. Jego zalety, to przede wszystkim dobra widoczność krzyża w każdych warunkach atmosferycznych i w słabym oświetleniu (np. podczas nocnego polowania) z uwagi na sporą grubość belek celowniczych. Otwarta struktura krzyża nie zasłania celu i pomaga w szybkim naprowadzaniu broni oraz instynktowne nanoszenie poprawek celując w dużą sylwetkę zwierzyny łownej. Odległość między belkami poziomymi dobrana jest w ten sposób, aby ułatwić myśliwemu ocenę dystansu do celu o sporych wymiarach, wpasowując jego sylwetkę odpowiednio między belki. Technologia "Rainguard" Rainguard - rewolucyjna technologia powlekania soczewek jest obecnie dostępna jedynie w przypadku celowników optycznych Bushnell z serii "Elite".
RainGuard to specjalne hydrofobowe pokrycie, na którym tworzą się o wiele mniejsze kropelki niż w przypadku innych modeli, kiedy celowniki te są wystawione na działanie deszczu, mgły lub śniegu. Zmniejszenie wielkości kondensujących się kropelek powoduje, iż widok staje się czystszy i wyraźniejszy. Poza tym woda ścieka z soczewek powlekanych w technologii RainGuard o wiele szybciej niż z soczewek powlekanych standardowo.

Uszczelnienie, wodo- i mgłoodporność - Aby zapewnić doskonale czysty obraz, luneta jest wypełniona azotem, co pozbawia ją wewnętrznej wilgoci. Dodatkowo tubus jest całkowicie uszczelniony, co zapobiega dostawaniu się do wnętrza pyłu, kurzu lub wilgoci.

Powlekane elementy optyczne - powierzchnie wszystkich elementów optycznych celowników firmy Bushnell powlekane są fluorkiem magnezu aby zminimalizować straty światła oraz zapobiec odblaskom. Wszystkie celowniki Bushnell'a powlekane są wielokrotnie co dodatkowo poprawia widoczność i zmniejsza zmęczenie oka spowodowane długotrwałą obserwacją. createPlayer('/upload/wysiwyg/multimedia/bushnell/EliteRainguardCommercial.flv',400,300); DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych  

Podobne produkty:

Celownik optyczny Bushnell Elite 4200 4-16x40 (42-4164M)

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez doskonałej optyki nie można mówić o precyzyjnym strzelaniu. By namierzanie celu było łatwe i skuteczne, możesz zastosować jeden z oferowanych przez nas celowników.

 

Zobacz również:

 

Nowy dział gier komputerowych
Z początkiem maja rozpoczynamy prowadzenie w naszym serwisie działu "Gry komputerowe", w którym będziemy prezentować opisy gier militarnych, wartych zobaczenia.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Marker paintballowy Tippmann X7 Basic (248023) Najnowszy marker Tippmanna zaprojektowany z myślą o zwolennikach militarnego paintballu pragnących upodobnić swoją klamkę do najczęściej spotykanych
 
Łuk bloczkowy Crosman Elkhorn (ABY1721)

Amerykańska firma Crosman to znany od lat producent wiatrówek, pistoletów pneumatycznych oraz akcesoriów

 
Torba Medic Bag Olive (RT-9141)Torba Medic Bag Olive (RT-9141) Torba medyka o pojemności 4 litrów. Wykonana według projektu sprzed II w.ś. przeszła juz do klasyki gatunku i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych
 

Czy wiesz, że...

Dwie podstawowe części siekiery to obuch (metalowy fragment tnący) i stylisko (rękojeść, wykonana najczęściej z drewna bądź tworzywa sztucznego). Obecnie stosuje się ją do rozdrabniania drewna opałowego, w pożarnictwie, a nawet jako broń.