Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Bushnell Elite 3200 5-15x50 (325155M)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Luneta firmy Bushnell, cechująca się wyjątkowo wytrzymałym tubusem, wykonanym z bardzo odpornego aluminium połączonego z tytanem, czyni ją 30% trwalszą niż standardowe obudowy lunet aluminiowych. Duży obiektyw o średnicy 50 mm daje jasny i klarowny obraz w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Duży zakres przybliżeń od 5 do 15 razy oznacza wyjątkową uniwersalność w różnych sytuacjach zdarzających się podczas polowania. Specjalny przycisk na pokrętle regulacji przybliżenia umożliwia łatwe i szybkie ustawienie optymalnego powiększenia. Dodatkowym atutem jest ekskluzywna warstwa Rainguard, która rozprasza kropelki wody na wizjerze i zapewnia czysty obraz nawet w trudnych warunkach pogodowych. Luneta posiada także regulację ostrości dla osób z wadami wzroku oraz specjalny system wyostrzania niwelujący błąd paralaksy.
W komplecie znajduje się 12,5 cm długości osłona przeciwsłoneczna.

Wysoka jakość produktu potwierdzona 30-letnią gwarancją!

Dane techniczne
Powiększenie: 5-15x
Średnica obiektywu: 50 mm
Pole widzenia:
- dla 5x: 7 m/100 m
- dla 15x: 2 m/100 m
Długość całkowita: 403 mm
Waga: 539 g
Średnica tubusu:25,4
Źrenica wyjściowa:10 - 3,3 mm
Liczba zmierzchowa:
15,8 dla powiększenia 5x
27,4 dla powiększenia 15x
Krzyż: 30/30
Zakres regulacji krzyża:
Pionowo: 40 MOA
Poziomo: 40 MOA
Gwarancja: 30 lat
Producent: Bushnell, USAKrzyż "30/30" Krzyż "30/30" (nazywany także "duplex") składa się z czterech grubych ramion przechodzących w środku krzyża w cienkie "włosy". Krzyż ten umożliwia bardzo precyzyjne celowanie do wszelkiego rodzaju celów i w każdych warunkach oświetlenia. Z uwagi na to, iż przypomina krzyż stosowany przez wojskowych snajperów, nie jest zbyt popularny w konserwatywnych kręgach myśliwskich w Europie. Za to znani z praktycznego podejścia do strzelectwa Amerykanie stosują ten krzyż do wszelkich odmian strzelania i jest to bodaj najpopularniejszy krzyż spotykany w lunetach w USA. Umożliwia zarówno strzelanie precyzyjne (cienkie włosy w centrum krzyża) jak też szybkie, instynktowne strzelanie w każdych warunkach pogodowych i oświetleniowych (pomagają w tym grube ramiona główne). Druga nazwa, krzyż "30/30" bierze się stąd, iż krzyż jest tak skonstruowany aby dystans pomiędzy końcami grubych części ramion wynosił w tym krzyżu 30 cali na dystansie 100 jardów (najczęściej przy standardowym przybliżeniu 4 razy). Jest to jeden z najlepszych krzyży ogólnego przeznaczenia. Technologia "Rainguard" Rainguard - rewolucyjna technologia powlekania soczewek jest obecnie dostępna jedynie w przypadku celowników optycznych Bushnell z serii "Elite".
RainGuard to specjalne hydrofobowe pokrycie, na którym tworzą się o wiele mniejsze kropelki niż w przypadku innych modeli, kiedy celowniki te są wystawione na działanie deszczu, mgły lub śniegu. Zmniejszenie wielkości kondensujących się kropelek powoduje, iż widok staje się czystszy i wyraźniejszy. Poza tym woda ścieka z soczewek powlekanych w technologii RainGuard o wiele szybciej niż z soczewek powlekanych standardowo.

Uszczelnienie, wodo- i mgłoodporność - Aby zapewnić doskonale czysty obraz, luneta jest wypełniona azotem, co pozbawia ją wewnętrznej wilgoci. Dodatkowo tubus jest całkowicie uszczelniony, co zapobiega dostawaniu się do wnętrza pyłu, kurzu lub wilgoci.

Powlekane elementy optyczne - powierzchnie wszystkich elementów optycznych celowników firmy Bushnell powlekane są fluorkiem magnezu aby zminimalizować straty światła oraz zapobiec odblaskom. Wszystkie celowniki Bushnell'a powlekane są wielokrotnie co dodatkowo poprawia widoczność i zmniejsza zmęczenie oka spowodowane długotrwałą obserwacją. createPlayer('/upload/wysiwyg/multimedia/bushnell/EliteRainguardCommercial.flv',400,300); DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez doskonałej optyki nie można mówić o precyzyjnym strzelaniu. By namierzanie celu było łatwe i skuteczne, możesz zastosować jeden z oferowanych przez nas celowników.

 

Zobacz również:

 

Serwis w nowej odsłonie
Serwis www.Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Celownik optyczny Bushnell Banner 3-9x50 (71-3951)

Wysokiej jakości luneta firmy Bushnell należąca do serii "Banner". Posiada zmienne powiększenie w zakresie od 3 do 9x. Duża średnica

 
Pistolet maszynowy AEG ICS MP5SD3 (ICS-06)

Airsoftowa replika jednej z najpopularniejszych broni sił specjalnych - "wytłumionego" pistoletu maszynowego MP5SD3 z kolbą wysuwaną oraz

 
Miecz Cold Steel Warrior Series O Katana (88BOK) Profesjonalny, wytrzymały miecz O Katana przystosowany do treningu siły cięć - Tameshigiri. Wykonany wg tradycyjnych wzorów z tradycyjnych materiałów
 

Czy wiesz, że...

Celownik kolimatorowy ma sporo zalet w porównaniu do lunety. Umożliwia oddanie strzału przy słabym świetle, prawie nie ogranicza pola widzenia. Jedyną wadą takiego przyrządu jest konieczność dostarczenia energii elektrycznej (najczęściej z baterii lub akumulatorów).