Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Bushnell Elite 4200 2.5-10x50 (42-2152M)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Wysokiej klasy luneta wyposażona w krzyż "niemiecki 4A" z podświetlanym centralnym punktem bardzo przydatnym podczas polowania przy małej ilości światła. 11-stopniowa skala regulacji jasności plamki pozwala idealnie dopasować jasność podświetlania krzyża do warunków panujących podczas polowania.

Obiektyw o dużej średnicy 50mm oraz wysoka transmisja światła (95% na 550 nanometrów) gwarantuje bardzo jasny i klarowny obraz. Najnowsza powłoka Rainguard jest gwarantem czystego obrazu, nawet w trudnych warunkach pogodowych, przez rozpraszania kropelek wody na wizjerze. Duży zakres przybliżeń oznacza uniwersalność lunety w różnych sytuacjach zdarzających się podczas polowania.

Dodatkowym atutem jest również regulacja ostrości dla osób z wadami wzroku.
Specjalny tubus i konstrukcja zapewniają możliwość zamontowania tego celownika na broni o dużym kalibrze. Luneta została poddana testom wytrzymałościowym na broni, przy użyciu amunicji .375 H&H Ultra-bright. Podczas testu oddano 10 000 strzałów - luneta działała bez zarzutu.

W komplecie znajduje się litowa bateria.

Wysoka jakość produktu potwierdzona jest 30-letnią gwarancją!

Dane techniczne
Powiększenie: 2,5-10x
Średnica obiektywu: 50 mm
Pole widzenia:
- dla 2,5x: 13,3 m/100 m
- dla 10x: 3,6 m/100 m
Długość całkowita: 368 mm
Waga: 623 g
Średnica tubusu: 30 mm
Źrenica wyjściowa: 15 - 5 mm
Liczba zmierzchowa:
- 11,2 dla powiększenia 2,5x
- 22,3 dla powiększenia 10x
Krzyż: niemiecki 4A IR DOT
Zakres regulacji krzyża:
Pionowo: 50 MOA
Poziomo: 50 MOA
Gwarancja: 30 lat
Producent: Bushnell, USADOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych Krzyż "niemiecki 4A IR DOT" Krzyż "niemiecki 4A IR DOT" z podświetlanym punktem, to układ trzech grubych belek oraz punktu znajdującego się pomiędzy nimi. W odróżnieniu od klasycznego krzyża niemieckiego pionowa belka nie jest zakończona szpicem, ale podobnie jak belki boczne, mocno odcięta. Ten spopularyzowany przez lata krzyż stosowany jest powszechnie w Europie przez myśliwych strzelających z broni kulowej. Jego zalety, to przede wszystkim dobra widoczność krzyża w każdych warunkach atmosferycznych i w słabym oświetleniu (np. podczas nocnego polowania) z uwagi na sporą grubość belek celowniczych. Otwarta struktura krzyża nie zasłania celu i pomaga w szybkim naprowadzaniu broni oraz instynktowne nanoszenie poprawek celując w dużą sylwetkę zwierzyny łownej. Odległość między belkami poziomymi dobrana jest w ten sposób, aby ułatwić myśliwemu ocenę dystansu do celu o sporych wymiarach, wpasowując jego sylwetkę odpowiednio między belki. Technologia "Rainguard" Rainguard - rewolucyjna technologia powlekania soczewek jest obecnie dostępna jedynie w przypadku celowników optycznych Bushnell z serii "Elite".
RainGuard to specjalne hydrofobowe pokrycie, na którym tworzą się o wiele mniejsze kropelki niż w przypadku innych modeli, kiedy celowniki te są wystawione na działanie deszczu, mgły lub śniegu. Zmniejszenie wielkości kondensujących się kropelek powoduje, iż widok staje się czystszy i wyraźniejszy. Poza tym woda ścieka z soczewek powlekanych w technologii RainGuard o wiele szybciej niż z soczewek powlekanych standardowo.

Uszczelnienie, wodo- i mgłoodporność - Aby zapewnić doskonale czysty obraz, luneta jest wypełniona azotem, co pozbawia ją wewnętrznej wilgoci. Dodatkowo tubus jest całkowicie uszczelniony, co zapobiega dostawaniu się do wnętrza pyłu, kurzu lub wilgoci.

Powlekane elementy optyczne - powierzchnie wszystkich elementów optycznych celowników firmy Bushnell powlekane są fluorkiem magnezu aby zminimalizować straty światła oraz zapobiec odblaskom. Wszystkie celowniki Bushnell'a powlekane są wielokrotnie co dodatkowo poprawia widoczność i zmniejsza zmęczenie oka spowodowane długotrwałą obserwacją. createPlayer('/upload/wysiwyg/multimedia/bushnell/EliteRainguardCommercial.flv',400,300);  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez doskonałej optyki nie można mówić o precyzyjnym strzelaniu. By namierzanie celu było łatwe i skuteczne, możesz zastosować jeden z oferowanych przez nas celowników.

 

Zobacz również:

 

Promocja organizatorów imprez
Dodaliśmy nowy dział, w którym opisywać będziemy firmy zajmujące się organizacją wszelkiego rodzaju imprez terenowych. Jeżeli jesteś zainteresowany zamieszczeniem informacji o Twojej firmie, skontaktuj się z administratorem wortalu www.Militaria.TM.pl

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Nóż składany Master Cutlery Digital Camo (MT-248)

Średniej wielkości nóż składany charakteryzujący się solidną konstrukcją oraz militarną stylistyką. Cały nóż pokryty jest

 
Nóż składany Master Cutlery Tactical Folder Wood (YD-38118) Składany nóż ogólnoużytkowy amerykańskiej firmy Master Cutlery, charakteryzujący się drewnianą rękojeścią i klasyczną stylistyką.
 
Pas nośny SWAT Black (RT-4249) Zapinany na klamrę typu fastex pas oporządzeniowy koloru czarnego z praktycznymi kieszeniami.
Klamra fastex umożliwia szybkie rozpięcie pasa przy
 

Czy wiesz, że...

Survival, czyli popularną szkołę przetrwania, zalicza się do grupy sportów ekstremalnych. Taka rozrywka ma wiele odmian, na przykład militarną, leśną czy miejską. Narodziny survivalu są kwestią sporną; jedna z teorii mówi, że narodził się podczas szkoleń amerykańskich żołnierzy do przetrwania w trudnych warunkach.