• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Bushnell Elite 4200 4-16x50 (42-4165SF)
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Celownik optyczny amerykańskiego producenta optoelektroniki, firmy Bushnell. Oferuje zmienne powiększenie od 4 do 16x oraz średnicę obiektywu 50mm. Parametry takie w połączeniu z systemem powłok antyrefleksyjnych FMC (Fuldy Multi-Coated) gwarantują jasny i bardzo wyraźny obraz nawet w warunkach słabego oświetlenia. Nowością celownika jest pokrętło regulacji paralaksy znajdujące się na trzeciej wieży regulacyjnej, a nie jak do tej pory w postaci pierścienia na obiektywie.  

Układ optyczny zamknięty jest w tubusie o średnicy 1 cala (25,4 mm), który został wypełniony suchym azotem. Rozwiązanie taki zapobiega osadzaniu się pary wodnej na wewnętrznych powierzchniach soczewek. Luneta została zabezpieczona przed zamoczeniem, jest również odporna na skutki normalnego użytkowania, drobne obicia czy nawet upadek z niewielkiej wysokości.

W celowniku tym zastosowano również specjalne powłoki systemu Rainguard. Jest to specjalne, hydrofobowe powleczenie soczewek, które powoduje, że krople deszczu osadzającego się na powierzchni szkła stają się mniejsze i szybko spływają, zjawisko jest podobne do woskowania lakieru samochodowego. Obraz, dzięki systemowi Rainguard, staje się wyraźny nawet podczas ulewnego deszczu czy śnieżycy.

Luneta została poddana badaniom na wytrzymałość. Test polegał na oddaniu 10 000 strzałów z broni z zamontowanym celownikiem w kalibrze .375 H&H Ultra. Po tych badaniach firma Bushnell udziela specjalnej gwarancji na wytrzymałość lunety.

Dane techniczne:
Powiększenie: 4 – 16x
Średnica obiektywu: 50 mm
Pole widzenia m/100m:
dla powiększenia 4x:  9m
dla powiększenia 16x:  2m
Źrenica wyjściowa:
dla powiększenia 4x: 12,5 mm
dla powiększenia 16x:  3,1 mm
Regulacja krzyża: 1 klik ¼ MOA (7 mm/100m)
Regulacja paralaksy: od 25 yd do nieskończoności.
Krzyż celowniczy: Multi X
Zakres regulacji krzyża:
Pionowo: 50 MOA
Poziomo: 50 MOA
Waga: 623 g
Długość: 396 mm
Gwarancja: 30 lat

Producent: Bushnell, USA 

Technologia "Rainguard" Rainguard - rewolucyjna technologia powlekania soczewek jest obecnie dostępna jedynie w przypadku celowników optycznych Bushnell z serii "Elite".
RainGuard to specjalne hydrofobowe pokrycie, na którym tworzą się o wiele mniejsze kropelki niż w przypadku innych modeli, kiedy celowniki te są wystawione na działanie deszczu, mgły lub śniegu. Zmniejszenie wielkości kondensujących się kropelek powoduje, iż widok staje się czystszy i wyraźniejszy. Poza tym woda ścieka z soczewek powlekanych w technologii RainGuard o wiele szybciej niż z soczewek powlekanych standardowo.

Uszczelnienie, wodo- i mgłoodporność - Aby zapewnić doskonale czysty obraz, luneta jest wypełniona azotem, co pozbawia ją wewnętrznej wilgoci. Dodatkowo tubus jest całkowicie uszczelniony, co zapobiega dostawaniu się do wnętrza pyłu, kurzu lub wilgoci.

Powlekane elementy optyczne - powierzchnie wszystkich elementów optycznych celowników firmy Bushnell powlekane są fluorkiem magnezu aby zminimalizować straty światła oraz zapobiec odblaskom. Wszystkie celowniki Bushnell'a powlekane są wielokrotnie co dodatkowo poprawia widoczność i zmniejsza zmęczenie oka spowodowane długotrwałą obserwacją. createPlayer('/upload/wysiwyg/multimedia/bushnell/EliteRainguardCommercial.flv',400,300);  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez dobrego celownika ani rusz! Dlatego koniecznie zakup lunetę, która w pełni zaspokoi Twoje wymagania względem jakości, niezawodności i użyteczności w stosowaniu. Możesz szperać do woli w tym dziale i wybierać wśród rozmaitej klasy lunet – od najprostszych po skomplikowane i zaawansowane technicznie modele.

 

Zobacz również:

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Adapter - przejściówka do kartusza wiatrówki Air Arms S200T (Z2128-300)

Przejściówka umożliwiająca połączenie kartusza do wiatrówek S200T z butlą lub pompką.

Producent: Air Arms, Wlk. Brytania


 
Nóż Mora Bushcraft Forest (NZ-FOR-ST-02)

Profesjonalny nóż typu bushcraft, łączący tradycję skandynawskich noży myśliwskich z nowoczesnymi materiałami i technologią. Niewielką

 
Walizka na broń Dosko AW (DO10819)

Wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego kufer mieszczący 2 sztuki długiej broni z założonymi celownikami optycznymi. Całkowitą szczelność

 

Czy wiesz, że...

Celownik kolimatorowy ma sporo zalet w porównaniu do lunety. Umożliwia oddanie strzału przy słabym świetle, prawie nie ogranicza pola widzenia. Jedyną wadą takiego przyrządu jest konieczność dostarczenia energii elektrycznej (najczęściej z baterii lub akumulatorów).