• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Bushnell Elite 4200M 6-24x40 (426242P)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Seria Elite 4200 to sztandarowa linia produktów amerykańskiego producenta optyki, firmy Bushnell. Wszystkie części optyczne lunety zostały wielokrotnie pokryte antyrefleksyjna powłoką dwutlenku tytanu. Rozwiązanie takie znacznie podnosi transmisje światła i jasność lunety.

Dodatkowo soczewki pokryte są systemem powłok Rainguard rozpraszający kropelki wody. Dzięki temu podczas deszczu czy mgły obraz jest całkowicie wyraźny i przejrzysty. Luneta jest wodo- i mgło-odporna. Wnętrze wypełnione jest suchym azotem, co znacznie ogranicza skraplanie wody na soczewkach.

Elementy optyczne i mechaniczne lunety zostały zamknięte w tubusie wykonanym z aluminium połączonego z tytanem. Urządzenie staje się o 30% trwalsze na uszkodzenia niż standardowe lunety których tubusy są tylko aluminiowe. Wytrzymałość lunety została sprawdzona testem 10 000 strzałów ultra ciężka amunicja .375 H&H. Po badaniu w lunecie nie wystąpiły żadne uszkodzenia części mechanicznych ani optycznych.

Duży zakres przybliżeń od 6 do 24 gwarantuje wysoką uniwersalność urządzenia. Znajdzie ono uznanie w oczach wymagających myśliwych. Lunetę cechuje również specjalny system wyostrzania niwelujący błąd paralaksy. Od innych lunet posiadających takie rozwiązanie odróżnia ją to, że pokrętło regulujące nie znajduje się na obiektywie tylko na dodatkowej wieży regulacyjnej.

Wysoka jakość produktu potwierdzona 30-letnią gwarancją!

Dane techniczne:
Powiększenie: 6-24X
Średnica obiektywu: 40 mm
Pole widzenia:
przy powiększeniu 6x: 6m/100m
przy powiększeniu 24x: 1,5m/100m
Wyjściowa źrenica:
przy powiększeniu 6x: 6,7 mm
przy powiększeniu 24x: 1,7 mm
Maksymalna odległość od oka: 117 mm
Waga: 499 g
Średnica tubusu: 25,4 mm
Krzyż celowniczy: Mil Dot
Zakres regulacji krzyża:
Pionowo: 40 MOA
Poziomo: 40 MOA
Gwarancja: 30 lat
Producent: Bushnell, USA

Krzyż "Mil-Dot" Krzyż Mil-Dot - najbardziej złożony krzyż w lunetach celowniczych. Na cienkich częściach ramion krzyża umieszczono w odstępach (zwykle 3 lub 5 MOA) kropki ułatwiające nanoszenie poprawek w pionie i w poziomie. Jest to krzyż stosowany w broni pneumatycznej przez snajperów oraz do strzelania na duże odległości np. na 250 m, gdyż pozwala szybko i bardzo precyzyjnie nanosić poprawki na odległość i znios (poprawkę na wiatr). Siatka Mil-Dot jest aktualnie najczęściej używaną siatką przez większość formacji snajperskich na świecie. W przypadku wiatrówek, jest to jedna z najlepszych siatek dla kogoś, kto naprawdę poważnie traktuje strzelanie (szczególnie z silnej broni PCP lub o stałej lufie). Technologia "Rainguard" Rainguard - rewolucyjna technologia powlekania soczewek jest obecnie dostępna jedynie w przypadku celowników optycznych Bushnell z serii "Elite".
RainGuard to specjalne hydrofobowe pokrycie, na którym tworzą się o wiele mniejsze kropelki niż w przypadku innych modeli, kiedy celowniki te są wystawione na działanie deszczu, mgły lub śniegu. Zmniejszenie wielkości kondensujących się kropelek powoduje, iż widok staje się czystszy i wyraźniejszy. Poza tym woda ścieka z soczewek powlekanych w technologii RainGuard o wiele szybciej niż z soczewek powlekanych standardowo.

Uszczelnienie, wodo- i mgłoodporność - Aby zapewnić doskonale czysty obraz, luneta jest wypełniona azotem, co pozbawia ją wewnętrznej wilgoci. Dodatkowo tubus jest całkowicie uszczelniony, co zapobiega dostawaniu się do wnętrza pyłu, kurzu lub wilgoci.

Powlekane elementy optyczne - powierzchnie wszystkich elementów optycznych celowników firmy Bushnell powlekane są fluorkiem magnezu aby zminimalizować straty światła oraz zapobiec odblaskom. Wszystkie celowniki Bushnell'a powlekane są wielokrotnie co dodatkowo poprawia widoczność i zmniejsza zmęczenie oka spowodowane długotrwałą obserwacją. createPlayer('/upload/wysiwyg/multimedia/bushnell/EliteRainguardCommercial.flv',400,300); DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez doskonałej optyki nie można mówić o precyzyjnym strzelaniu. By namierzanie celu było łatwe i skuteczne, możesz zastosować jeden z oferowanych przez nas celowników.

 

Zobacz również:

 

Promocja organizatorów imprez
Dodaliśmy nowy dział, w którym opisywać będziemy firmy zajmujące się organizacją wszelkiego rodzaju imprez terenowych. Jeżeli jesteś zainteresowany zamieszczeniem informacji o Twojej firmie, skontaktuj się z administratorem wortalu www.Militaria.TM.pl

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Wiatrówka Baikał MP-654K Makarov 4,5 mm slv Pistolet wiatrówka z gwintowaną lufą kaliber 4.5 mm na śrut stalowy okrągły (BB), renomowanej firmy Baikal.

Nabój CO2 o
 
Wykrywacz metalu BOUNTY HUNTER Pioneer VLF Wykrywacz metali zasilany dwiema bateriami 9V wyposażony w łatwy w obsłudze i czytelny panel obsługi. Posiada przycisk dyskryminacji niepożądanych
 
Rękawice Uncle Mike's Nomex Flight Sand (770017)

Pełne rękawice ochronne z długim mankietem sięgającym połowy przedramienia. Rękawice wykonano z Nomexu, co ma zapewnić bezpieczeństwo termiczne

 

Czy wiesz, że...

Wyprawiając się na szkołę przetrwania, warto spróbować rozpalenia ogniska tak jak robili to nasi przodkowie, czyli za pomocą krzesiwa. Jego główne zalety to możliwość wykrzesania iskier nawet przy dużej wilgoci oraz powolne zużywanie się.