• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Bushnell Elite 6500 4.5-30x50 (65-4305M)
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

 

Elite 6500 to najnowsza linia celowników optycznych amerykańskiej firmy Bushnell, której premiera miała miejsce w lutym 2008 roku. Charakteryzuje się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi i optycznymi.

Prezentowany celownik oferuje zmienne powiększenie od 4,5 do 30x oraz średnicę obiektywu 50mm. Układ optyczny zamknięty został w monolitycznym tubusie o  średnicy 30mm, wypełnionym suchym azotem. Soczewki i pryzmaty układu zostały pokryte systemem powłok antyrefleksyjnych FMC (Fully Multi-Coated), dodatkowo zewnętrzne powierzchnie soczewek pokryte są powłokami Rainguard, gwarantującemu przejrzystość obrazu nawet podczas ulewnego deszczu lub śnieżycy. Celownik jest całkowicie odporny na zamoczenie oraz uszkodzenie wynikłe z codziennego użytkowania: obtłuczenie czy nawet upadek z niewielkiej wysokości.
Na tubusie znajdują się wieże regulacyjne krzyża celowniczego oraz, co jest nowym rozwiązaniem wśród celowników Bushnella, pokrętło regulacji paralaksy, również w postaci wieży, o zakresie od 25 jardów do nieskończoności.  

Firma Bushnell gwarantuje wysoką wytrzymałość lunety na odrzut broni podczas strzelania. Niezależni eksperci potwierdzają wysoką jakość i wytrzymałość celownika po przeprowadzeniu testu polegającego na oddaniu 10 tys. strzałów z broni w kalibrze .375 H&H Ultra z zamontowaną właśnie lunetą flagowej linii Elite 6500.

Dane techniczne:
Powiększenie: 4,5 – 30x
Średnica obiektywu: 50 mm
Pole widzenia m/100m:
dla powiększenia 4,5x:  7,2m
dla powiększenia 30x:  1,1m
Źrenica wyjściowa:
dla powiększenia 4,5x: 11,1 mm
dla powiększenia 30x:  1,6 mm
Regulacja paralaksy: od 25 yd do nieskończoności
Zakres regulacji krzyża:
Pionowo: 50 MOA
Poziomo: 50 MOA
Średnica tubusu: 30 mm
Regulacja krzyża: 1 klik ¼ MOA (7 mm/100m)
Zasięg regulacji krzyża wynosi 80 MOA
Krzyż celowniczy: Multi X
Waga: 623 g
Długość: 396 mm
Gwarancja: 30 lat
Producent: Bushnell, USA 

 

Na specjalne  zamówienie dostępny jest również celownik z krzyżem Mil-Dot oraz wysokimi, otwartymi wieżami regulacyjnymi.


createStreamPlayer('rtmp://mil7.janmedia.com/vod', 'bushnell/Elite6500CommercialMay2008',400,300);Technologia "Rainguard" Rainguard - rewolucyjna technologia powlekania soczewek jest obecnie dostępna jedynie w przypadku celowników optycznych Bushnell z serii "Elite".
RainGuard to specjalne hydrofobowe pokrycie, na którym tworzą się o wiele mniejsze kropelki niż w przypadku innych modeli, kiedy celowniki te są wystawione na działanie deszczu, mgły lub śniegu. Zmniejszenie wielkości kondensujących się kropelek powoduje, iż widok staje się czystszy i wyraźniejszy. Poza tym woda ścieka z soczewek powlekanych w technologii RainGuard o wiele szybciej niż z soczewek powlekanych standardowo.

Uszczelnienie, wodo- i mgłoodporność - Aby zapewnić doskonale czysty obraz, luneta jest wypełniona azotem, co pozbawia ją wewnętrznej wilgoci. Dodatkowo tubus jest całkowicie uszczelniony, co zapobiega dostawaniu się do wnętrza pyłu, kurzu lub wilgoci.

Powlekane elementy optyczne - powierzchnie wszystkich elementów optycznych celowników firmy Bushnell powlekane są fluorkiem magnezu aby zminimalizować straty światła oraz zapobiec odblaskom. Wszystkie celowniki Bushnell'a powlekane są wielokrotnie co dodatkowo poprawia widoczność i zmniejsza zmęczenie oka spowodowane długotrwałą obserwacją. createPlayer('/upload/wysiwyg/multimedia/bushnell/EliteRainguardCommercial.flv',400,300); DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez doskonałej optyki nie można mówić o precyzyjnym strzelaniu. By namierzanie celu było łatwe i skuteczne, możesz zastosować jeden z oferowanych przez nas celowników.

 

Zobacz również:

 

Nowy dział gier komputerowych
Z początkiem maja rozpoczynamy prowadzenie w naszym serwisie działu "Gry komputerowe", w którym będziemy prezentować opisy gier militarnych, wartych zobaczenia.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Bielizna termoaktywna Brubeck Thermo Gray - komplet męski Komplet męskiej bielizny termoaktywnej średniej grubości. Wykonana w technologii Seamless z dwuwarstwowej dzianiny o wyjątkowych właściwościach
 
Marker paintballowy VL Charger Zasilany baterią 9V elektro- pneumatyczny marker amerykańskiej firmy ViewLoader Charger to oferowany przez nas w zestawach marker paintballowy VL Brawler
 
Lornetka Delta Optical Forest II 12x50 (DO-1302) D

Dla tych, co wypatrywali nowych, udoskonalonych lornetek z serii Forest II, mamy dobrą wiadomość: właśnie wprowadzamy na rynek trzy nowe lornetki

 

Czy wiesz, że...

Śrut to ołowiana amunicja do gładkolufowej broni myśliwskiej lub sportowej (popularnej wiatrówki). Obecnie stosuje się najczęściej pociski wielkości 4,5 bądź 5,5mm. Dawniej, śrut był okrągły; teraz produkowany jest w różnych kształtach, w zależności od odpowiednich parametrów.