Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Bushnell Legend 5-15x40 (755154M)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Luneta firmy Bushnell o bardzo dobrej jakości wykonia i wytrzymałości, pozwalającej stosować ją nawet na najsilniejszych wiatrówkach. W pełni powlekane soczewki zapewniają jasny i klarowny obraz (91% transmisja światła). Zmienne powiększenie od 5 do 15 razy oraz możliwość regulacji paralaksy oznacza większy komfort użytkowania. Przesunięcia krzyża w pionie i poziomie mogą być korygowane z dokładnością 1/4 minuty kątowej za pomocą pokręteł o wyraźnie słyszalnych przeskokach i z możliwością zerowania.
Kolejną zaletą lunty jest szerokie pole widzenia (7,7 dla 5x; 2.7 dla 15x).
Jednoczęściowy, matowo wykończony tubus zapewnia niezawodność i trwałość. Model jest odporny na wodę, mgłę i wstrząsy.

Luneta objęta 2-letnią gwarancją!

Luneta nie posiada w komplecie montażu.

Dane techniczne:
Powiększenie: 5-15
Średnica obiektywu: 40 mm
Pole widzenia (m/ 100m): 7,7 dla 5x; 2.7 dla 15x
Waga(g): 502
Źrenica wyjściowa(mm): 8 dla 5x; 2,7 dla 15x
Przesunięcie przy jednym przeskoku pokrętła (mm/100m): 7
Krzyż: Mil-Dot
Regulacja błędu paralaksy: TAK
Liczba zmierzchowa:
14,14 dla powiększenia 5x
24,49 dla powiekszenia 18x

Krzyż "Mil-Dot" Krzyż Mil-Dot - najbardziej złożony krzyż w lunetach celowniczych. Na cienkich częściach ramion krzyża umieszczono w odstępach (zwykle 3 lub 5 MOA) kropki ułatwiające nanoszenie poprawek w pionie i w poziomie. Jest to krzyż stosowany w broni pneumatycznej przez snajperów oraz do strzelania na duże odległości np. na 250 m, gdyż pozwala szybko i bardzo precyzyjnie nanosić poprawki na odległość i znios (poprawkę na wiatr). Siatka Mil-Dot jest aktualnie najczęściej używaną siatką przez większość formacji snajperskich na świecie. W przypadku wiatrówek, jest to jedna z najlepszych siatek dla kogoś, kto naprawdę poważnie traktuje strzelanie (szczególnie z silnej broni PCP lub o stałej lufie).

tadeusz [2007-09-10]
zawsze trafisz tam gdzie celujesz. rewelacja.

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez doskonałej optyki nie można mówić o precyzyjnym strzelaniu. By namierzanie celu było łatwe i skuteczne, możesz zastosować jeden z oferowanych przez nas celowników.

   

Inne w tej kategorii:

 
Reklama

Serwis w nowej odsłonie
Serwis www.Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Katalog stron

Czołgi II Wojny

Czołgi II Wojny

Serwis internetowy poświęcony tematyce broni pancernej z okresu II Wojny Światowej, którego przewodnim tematem są czołgi.

Kto jest online?

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Polecamy

Noktowizor Bushnell Ranger 2,5x42 (260400) Noktowizor pierwszej generacji w postaci lornetki z wbudowanym iluminatorem IR produkowany przez amerykańską firmę Bushnell. Lekka konstrukcja pokryta
 
Pistolet ASG Sig Sauer P226 Full Metal (280112)

Pistolet sprężynowy na kulki 6 mm - replika pistoletu Sig Sauer P226, który został opracowany przez szwajcarską firmę SIG Arms International

 
Amunicja kulowa Barnaul 9x19 Para FMJ 7,45g

Standardowy nabój pistoletowy NATO z pociskiem pełnopłaszczowym o wadze 115 grain (7,452 gram). 9x19 mm, zwany również 9 mm NATO i

 

Ostatnie nowości

Czy wiesz, że...

Śrut to ołowiana amunicja do gładkolufowej broni myśliwskiej lub sportowej (popularnej wiatrówki). Obecnie stosuje się najczęściej pociski wielkości 4,5 bądź 5,5mm. Dawniej, śrut był okrągły; teraz produkowany jest w różnych kształtach, w zależności od odpowiednich parametrów.

Ze świata