• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Bushnell Sportsman Airgun 3-9x32WR (720038)
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Linia celowników optycznych BUSHNELL SPORTSMAN oferuje najnowsze technologie optyczne stosowane w bardziej ekskluzywnych seriach po przystępnej cenie.
Soczewki modeli tej serii są wielokrotnie powlekane i zapewniają doskonałą czystość obrazu. Specjalna regulacja ostrości zamieszczona na okularze oznacza większy komfort użytkowania dla osób z wadą wzroku.
Przesunięcia w pionie i poziomie mogą być korygowane z dokładnością 1/4 MOA za pomocą regulatorów obrotowych o wyraźnie słyszalnych przeskokach.
Pierścień regulacji powiększenia cechuje się dużym momentem obrotowym i można nim z łatwością operować. Pewność i niezawodność strzału zapewnia układ absorbujący wstrząsy. Konstrukcja tubusu wykonanego z jednego kawałka materiału oraz mgło- i wodoodporność decydują o trwałości tych modeli.
Matowe wykończenie tubusu zapobiega powstawaniu refleksów świetlnych.

Dane techniczne:
Powiększenie: 3-9x
Średnica obiektywu: 32 mm
Pole widzenia (m/100m):
- 12,3 dla 3x
- 4,7 dla 9x
Waga (g): 382
Długość: 305 mm
Źrenica wyjściowa (mm):
- 10,6 dla 3x
- 3,6 dla 9x
Krzyż: Multi - X
Zakres regulacji krzyża:
Pionowo: 100 MOA
Poziomo: 100 MOA
Przesunięcie przy jednym przeskoku regulatora obrotowego (mm/100m): 3,47
Zakres regulacji (m/100m): 2,8
Producent: Bushnell, USA

Krzyż "Multi-X" Krzyż Multi-X składa się z czterech grubych ramion przechodzących w środku krzyża w cienkie "włosy". Krzyż ten umożliwia bardzo precyzyjne celowanie do wszelkiego rodzaju celów i w każdych warunkach oświetlenia. Z uwagi na to, iż przypomina krzyż stosowany przez wojskowych snajperów, nie jest zbyt popularny w konserwatywnych kręgach myśliwskich w Europie. Za to znani z praktycznego podejścia do strzelectwa Amerykanie stosują ten krzyż do wszelkich odmian strzelania i jest to bodaj najpopularniejszy krzyż spotykany w lunetach w USA. Jest to krzyż bardzo często stosowany w lunetach wiatrówkowych i umożliwia zarówno strzelanie precyzyjne (cienkie włosy w centrum krzyża) jak też szybkie, instynktowne strzelanie w każdych warunkach pogodowych i oświetleniowych (pomagają w tym grube ramiona główne). Druga nazwa, krzyż "30/30" bierze się stąd, iż krzyż jest tak skonstruowany aby dystans pomiędzy końcami grubych części ramion wynosił w tym krzyżu 30 cali na dystansie 100 yardów (najczęściej przy standardowym przybliżeniu 4 razy). Jest to jeden z najlepszych krzyży ogólnego przeznaczenia. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez dobrego celownika ani rusz! Dlatego koniecznie zakup lunetę, która w pełni zaspokoi Twoje wymagania względem jakości, niezawodności i użyteczności w stosowaniu. Możesz szperać do woli w tym dziale i wybierać wśród rozmaitej klasy lunet – od najprostszych po skomplikowane i zaawansowane technicznie modele.

 

Zobacz również:

Celownik optyczny Bushnell Sportsman Mate 3-9x32 (721398)

 

Serwis w nowej odsłonie
Serwis www.Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Magazynek CO2 Real-Cap M4 (WE-CO2MAG-OBSC-TAN) G Magazynek gazowy do modeli M4/SC01. Mieści 30 kulek BB kalibru 6 mm.
 
Bransoletka Paracord Black Bransoletka na nadgarstek, która jest w rzeczywistości zapasem linki zaplecionej w zgrabny, skrótowiec - kilkanaście razy zapleciony węzeł
 
Kapelusz Helikon Boonie Hat Cotton Ripstop Beige (KA-BON-CR-13) Kapelusz wojskowy wyposażony w cztery otwory wentylacyjne z kratką zabezpieczającą przed dostaniem się insektów. Szerokie rondo stanowi doskonałą
 

Czy wiesz, że...

Paintball to popularna gra sportowa, która jest symulacją bitwy wojskowej. Strzały oddaje się z broni pneumatycznej, która wyrzuca kulki wypełnione farbą. Sport narodził się w USA, ale rozwija się dynamicznie także w całej Europie.