• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Bushnell Sportsman Glass 3-9x32 (72-1393)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Linia celowników optycznych BUSHNELL SPORTSMAN oferuje najnowsze technologie optyczne stosowane w bardziej ekskluzywnych seriach po przystępnej cenie.
Soczewki modeli tej serii są wielokrotnie powlekane. Specjalna regulacja ostrości zamieszczona na okularze oznacza większy komfort użytkowania dla osób z wadą wzroku. Przesunięcia w pionie i poziomie mogą być korygowane z dokładnością 1/4 MOA (6,35 mm) za pomocą pokręteł o wyraźnie słyszalnych przeskokach i z możliwością zerowania.
Pierścień regulacji powiększenia cechuje się dużym momentem obrotowym i można nim z łatwością operować. Pewność i niezawodność strzału zapewnia układ absorbujący wstrząsy. Konstrukcja tubusu wykonana z jednego kawałka materiału oraz mgło- i wodoodporność decydują o trwałości tych modeli.

Dane techniczne:
Powiększenie: 3-9x
Średnica obiektywu: 32 mm
Pole widzenia (m/100m):
- 12,3 dla 3x
- 4,7 dla 9x
Waga (g): 382
Średnica tubusu: 1 cal (25,4 mm)
Długość: 305 mm
Źrenica wyjściowa (mm):
-10,6 dla 3x
- 3,6 dla 9x
Krzyż celowniczy: Multi-X
Zakres regulacji krzyża:
Pionowo: 100 MOA
Poziomo: 100 MOA
Przesunięcie przy jednym przeskoku regulatora obrotowego (mm/100m): 3,47
Zakres regulacji (m/100m): 2,8
Producent: Bushnell, USA 

 

Krzyż "Multi-X" Krzyż Multi-X składa się z czterech grubych ramion przechodzących w środku krzyża w cienkie "włosy". Krzyż ten umożliwia bardzo precyzyjne celowanie do wszelkiego rodzaju celów i w każdych warunkach oświetlenia. Z uwagi na to, iż przypomina krzyż stosowany przez wojskowych snajperów, nie jest zbyt popularny w konserwatywnych kręgach myśliwskich w Europie. Za to znani z praktycznego podejścia do strzelectwa Amerykanie stosują ten krzyż do wszelkich odmian strzelania i jest to bodaj najpopularniejszy krzyż spotykany w lunetach w USA. Jest to krzyż bardzo często stosowany w lunetach wiatrówkowych i umożliwia zarówno strzelanie precyzyjne (cienkie włosy w centrum krzyża) jak też szybkie, instynktowne strzelanie w każdych warunkach pogodowych i oświetleniowych (pomagają w tym grube ramiona główne). Druga nazwa, krzyż "30/30" bierze się stąd, iż krzyż jest tak skonstruowany aby dystans pomiędzy końcami grubych części ramion wynosił w tym krzyżu 30 cali na dystansie 100 yardów (najczęściej przy standardowym przybliżeniu 4 razy). Jest to jeden z najlepszych krzyży ogólnego przeznaczenia. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez dobrego celownika ani rusz! Dlatego koniecznie zakup lunetę, która w pełni zaspokoi Twoje wymagania względem jakości, niezawodności i użyteczności w stosowaniu. Możesz szperać do woli w tym dziale i wybierać wśród rozmaitej klasy lunet – od najprostszych po skomplikowane i zaawansowane technicznie modele.

 

Zobacz również:

 

Serwis w nowej odsłonie
Serwis www.Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Stojak Master Cutlery na 3 miecze ( WS-3) Prosty, klasyczny stojak na trzy miecze wykonany z wysokiej jakości drewna lakierowanego na kolor czarny.

Sprawdzi się zarówno jako
 
Płyn do polerowania metalu Stil Crin 18 ml.

Włoska firma Stil Crin to znany i ceniony producent akcesoriów do broni palnej. Tym razem przedstawiamy płyn do polerowania

 
Nóż składany Master Cutlery M-Tech Folder Camo (MT-072X) Składany nóż taktyczny oraz codziennego użytku / EDC (Every Day Carry) amerykańskiej firmy Master Cutlery, charakteryzujący się ciekawą
 

Czy wiesz, że...

Broń myśliwską niełamaną można ładować na kilka sposobów. Część strzelb posiada ruchome czółenko, mała część ruchliwy zamek, a sztucery specjalną dźwignię. Broni samopowtarzalnej nie trzeba repetować.