• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Center Point Adventure 3-9x40 AO (CP394AO)

Celownik optyczny Center Point Adventure 3-9x40 AO (CP394AO)


Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Linia Adventure, amerykańskiej firmy Center Point, przeznaczona jest do broni pneumatycznej sprężynowej, PCP i PCA oraz broni myśliwskiej w lekkich i średnich kalibrów.
Prezentowana luneta oferuje zmienne powiększenie od 3 do 9x oraz średnicę obiektywu 40 mm. Przy konstruowaniu celownika użyto wysokiej jakości szkła optycznego. Powierzchnie soczewek zostały pokryte powłokami antyrefleksyjnymi, znacznie ograniczającymi odbijanie się światła, a co za tym idzie podnoszącymi jasność obrazu padającego na oko obserwatora.
Luneta jest całkowicie odporna na zamoczenie i wstrząsy, natomiast wnętrze tubusu wypełnione zostało suchym azotem. Dzięki temu nie dochodzi do skraplania się pary wodnej na wewnętrznych powierzchniach soczewek, występującego podczas nagłej zmiany temperatury otoczenia.
Na tubusie lunety znajdują się wieże regulacji krzyża typu Mil-Dot. Jedno kliknięcie pokrętła regulacji powoduje przesunięcie ustawień o ¼ MOA.

Celownik posiada możliwość regulacji błędu paralaksy, która odbywa się specjalnym pierścieniem znajdującym się na obiektywie. Na okularze natomiast znajduje się pierścień regulacji ostrości krzyża.

W komplecie z lunetą znajdują się uchylne zakrywki na obiektyw i okular, skutecznie chroniące powierzchnie soczewek przed zarysowaniem podczas przenoszenia, jak również przed wodą podczas deszczu. Również jako dodatek do lunety użytkownik otrzymuje wytrzymały montaż na szynę w standardzie 9 – 11 mm. Jest on specjalnie wzmocniony przez podwójne śruby montażowe na obejmach i przy zacisku. Montaż posiada również kołek stopujący, dodatkowo stabilizujący celownik na broni.
Dane techniczne:
Powiększenie: 3-9x
Średnica obiektywu: 40 mm
Pole widzenia (m/100m):
- dla powiększenia 3x: 35,6
- dla powiększenia 9x: 11,1
Źrenica wyjściowa:
- dla powiększenia 3x: 10,0
- dla powiększenia 9x: 4,4
Regulacja paralaksy (jrd): od 5 do nieskończoności.
Długość całkowita: 343 mm
Waga: 641 g
Średnica tubusa: 1 cal  (25,4 mm)
Przesunięcie krzyża przy jednym przeskoku pokrętła: ¼ MOA
Krzyż: Mil-Dot

Producent: Center Point USA

Celownik jest objęty 12 miesięczną gwarancją.Krzyż "Mil-Dot" Krzyż Mil-Dot - najbardziej złożony krzyż w lunetach celowniczych. Na cienkich częściach ramion krzyża umieszczono w odstępach (zwykle 3 lub 5 MOA) kropki ułatwiające nanoszenie poprawek w pionie i w poziomie. Jest to krzyż stosowany w broni pneumatycznej przez snajperów oraz do strzelania na duże odległości np. na 250 m, gdyż pozwala szybko i bardzo precyzyjnie nanosić poprawki na odległość i znios (poprawkę na wiatr). Siatka Mil-Dot jest aktualnie najczęściej używaną siatką przez większość formacji snajperskich na świecie. W przypadku wiatrówek, jest to jedna z najlepszych siatek dla kogoś, kto naprawdę poważnie traktuje strzelanie (szczególnie z silnej broni PCP lub o stałej lufie). DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych  

Podobne produkty:

Celownik optyczny Center Point Adventure 3-9x40 AORG (CP394AORG) Celownik optyczny Center Point Adventure 3-9x50 AORG (CP395AORG) Celownik optyczny Center Point AR22 3-9x32 (CP392) Celownik optyczny Hawke Airmax MAP6 3-9x40AO (HK3217) Celownik optyczny Hawke Eclipse30 6-24x50 Mil Dot IR (HK3274)

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez dobrego celownika ani rusz! Dlatego koniecznie zakup lunetę, która w pełni zaspokoi Twoje wymagania względem jakości, niezawodności i użyteczności w stosowaniu. Możesz szperać do woli w tym dziale i wybierać wśród rozmaitej klasy lunet – od najprostszych po skomplikowane i zaawansowane technicznie modele.

 

Zobacz również:

Celownik optyczny Center Point for Crosman AR22 4x32 (4032) Celownik optyczny Center Point AR22 4x32 Compact (CP432C) Rękawice strzeleckie Hatch Elite Marksman (EM007) Karabinek maszynowy AEG M4 (15362) Maska paintballowa JT Elite NVader Thermal Black (700011BK) Zestaw części do markerów Tippmann (348000) Zapasowe wkłady miękkie do ochraniacza słuchu Napier PRO9 (1197) Peryskop Humvee Wiatrówka Diana-240 Classic 4,5 mm Wiatrówka Diana-34 Classic Professional 4,5 mm

 

Nowy dział gier komputerowych
Z początkiem maja rozpoczynamy prowadzenie w naszym serwisie działu "Gry komputerowe", w którym będziemy prezentować opisy gier militarnych, wartych zobaczenia.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Czapka wełniana US Army Olive (RT-5779)Czapka wełniana US Army Olive (RT-5779) Czapki typu "doker's cap" szeroko zaczęto stosować w latach 30. XX wieku. Wobec chłodu panujacego w przystaniach, dokach i portach zarządy
 
Nóż Joker Stag Horn (CC36)Nóż Joker Stag Horn (CC36) Hiszpański nóż oferujący stałą klingę oraz obustronny jelec, chroniący przed przypadkowym zsunięciem się dłoni na ostrze. Zakrzywiona
 
Scyzoryk Victorinox Spartan Camo (1.3603.94)Scyzoryk Victorinox Spartan Camo (1.3603.94) Funkcje:

1. duże ostrze
2. małe ostrze
3. korkociąg
4. otwieracz do puszek
5. - małym śrubokrętem
 

Czy wiesz, że...

Tłumik jest urządzeniem mocowanym na lufie, którego zadanie to zmniejszenie hałasu towarzyszącego wystrzałowi. Jego działanie polega na zmniejszeniu ciśnienia i ochłodzeniu wylatujących gazów prochowych, a także przedłużeniu czasu trwania całego procesu.