• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Center Point AR22 3-9x32 (CP392)
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Firma Center Point Optics jest znanym i cenionym producentem optyki na rynku amerykańskim, teraz powoli zaczyna zdobywać europejski rynek celowników optycznych. W swojej ofercie proponuje linię niedrogich, ale wysokiej jakości celowników AR22. Przeznaczonych do broni bocznozapłonowej i pneumatycznej PCP lub PCA.

Celownik proponowany tutaj oferuje zmienne powiększenie 3-9x oraz 32 mm obiektyw. Mimo niewielkiej średnicy soczewki obiektywu obraz jest jasny i bardzo klarowny. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu powłok antyrefleksyjnych. Układ optyczny celownika zamknięty został w ergonomicznym tubusie, wypełnionym suchym azotem. W ten sposób soczewki zabezpieczone są przed skraplaniem się wody po ich wewnętrznej stronie. Całość jest w 100% odporna na zamoczenie, a także na wstrząsy, które mogą się pojawić w wyniku codziennego użytkowania.

Na tubusie znajdują się wieże regulacyjne. Regulacja krzyża typu Mil – Dot odbywa się poprzez okręcanie pokręteł na tychże wieżach. Jedno kliknięcie oznacza przesunięcie ustawienia o ¼ MOA. Okular celownika zaopatrzony jest w pokrętło regulacji ostrości krzyża, pozwalające na dokładne ustawienie lunety do osobistych potrzeb użytkownika.

W komplecie z lunetą znajduje się montaż przystosowany do zamontowania na szynie w standardzie 9-11 mm. Montaż wyposażony został w kołek stopujący, dodatkowo stabilizujący lunetę na broni.

Dane techniczne:
Powiększenie: 3-9x
Średnica obiektywu: 32 mm
Pole widzenia (m/100m):
- dla powiększenia 3x: 39,0
- dla powiększenia 9x: 13,0
Długość całkowita: 317 mm
Waga: 470 gŚrednica tubusa: 25 mm
Przesunięcie krzyża przy jednym przeskoku pokrętła: ¼ MOA
Krzyż: Mil-Dot

Producent: Center Point USA
Celownik jest objęty 12- miesięczną gwarancją.Krzyż "Mil-Dot" Krzyż Mil-Dot - najbardziej złożony krzyż w lunetach celowniczych. Na cienkich częściach ramion krzyża umieszczono w odstępach (zwykle 3 lub 5 MOA) kropki ułatwiające nanoszenie poprawek w pionie i w poziomie. Jest to krzyż stosowany w broni pneumatycznej przez snajperów oraz do strzelania na duże odległości np. na 250 m, gdyż pozwala szybko i bardzo precyzyjnie nanosić poprawki na odległość i znios (poprawkę na wiatr). Siatka Mil-Dot jest aktualnie najczęściej używaną siatką przez większość formacji snajperskich na świecie. W przypadku wiatrówek, jest to jedna z najlepszych siatek dla kogoś, kto naprawdę poważnie traktuje strzelanie (szczególnie z silnej broni PCP lub o stałej lufie). DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych  

Podobne produkty:

Celownik optyczny Hawke Airmax MAP6 3-9x40AO (HK3217) Celownik optyczny Hawke Eclipse30 6-24x50 Mil Dot IR (HK3274)

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez dobrego celownika ani rusz! Dlatego koniecznie zakup lunetę, która w pełni zaspokoi Twoje wymagania względem jakości, niezawodności i użyteczności w stosowaniu. Możesz szperać do woli w tym dziale i wybierać wśród rozmaitej klasy lunet – od najprostszych po skomplikowane i zaawansowane technicznie modele.

 

Zobacz również:

Rękawice strzeleckie Hatch Elite Marksman (EM007) Karabinek maszynowy AEG M4 (15362) Maska paintballowa JT Elite NVader Thermal Black (700011BK) Zestaw części do markerów Tippmann (348000) Zapasowe wkłady miękkie do ochraniacza słuchu Napier PRO9 (1197) Peryskop Humvee Wiatrówka Diana-240 Classic 4,5 mm Wiatrówka Diana-34 Classic Professional 4,5 mm

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Kabura z cordury na pistolet Walther P99 Wykonana z cordury kabura na pistolet Walther P99 z wielopunktowym systemem mocowania, dzięki któremu możliwe jest jej mocowanie na pasie, pod
 
Bateria Energizer AA Wysokowydajna bateria alkaliczna typu AA renomowanej firmy Energizer.

Polecamy do wszelkich urządzeń elektronicznych znajdujących się
 
Wiatrówka Turcar PCP Multishot Side Lever 4,5 mm

Karabinek wiatrówka o bardzo ciekawej konstrukcji - dość długiej lufie, przy stosunkowo niewielkiej długości ogólnej, średniej wadze

 

Czy wiesz, że...

Metalowe gwiazdki, rzucane na filmach przez wojowników Ninja, nazywamy shuriken. Mają od trzech do dziesięciu ramion. Wprawiony wojownik podobno potrafił przeciąć takim pociskiem zbroję. Ostrza shuriken są obecnie produkowane, więc nie ma przeszkód by sprawdzić swoją celność i poczuć klimat dawnej Japonii.