Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Center Point Power 1.5-6X44 1TL (CP1TL156)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Firma Center Point przedstawiła właśnie nowe celowniki linii Power, wzbogacone o kilka nowoczesnych rozwiązań oraz całkiem nową siatkę celowniczą.

Przedstawiona tutaj luneta oferuje zmienne powiększenie w zakresie od 1.5 do 6 razy, oraz średnicę obiektywu 44 mm. Monolityczny tubus o średnicy 30 mm, został wypełniony mieszaniną gazów, których głównym składnikiem jest suchy azot, gwarantujący odporność celownika na zmienne warunki atmosferyczne. Konstruktorzy z firmy Centem Point zastosowali w tym celowniku najnowsze powłoki antyrefleksyjne, gwarantujące transmisję światła na poziomie 95%. Dodatkowo zewnętrzne powierzchnie soczewek pokryto powłokami wzmacniającymi kontrast i ostrość obserwowanego obiektu.

W tym celowniku zastosowano nowoczesny i bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych krzyż celowniczy typu Duplex, którego, środkowa część może zostać podświetlona za pomocą najnowszego systemu 1TL. Charakterystycznym dla tegoż rozwiązania jest zastosowanie elektronicznego sterowania podświetleniem, po przez sensory dotykowe, a nie jak do tej pory sterowanie iluminacją siatki za pomocą indeksowanego pokrętła. W tej nowoczesnej konstrukcji zachowano możliwość rozświetlenia krzyża w trybie dwukolorowym – zielonym (nocnym) oraz dziennym – czerwonym.

Na tubusie lunety znajdują się charakterystyczne wieże regulacyjne, pozwalające na ustawienie krzyża celowniczego zarówno w pionie jak i poziomie. Przesunięcie punktu celowania przy jednym kliknięciu wynosi ¼ minuty kontowej ( MOA). Wieże posiadają możliwość zerowania, po odkręceniu głowicy z podziałką. Blokowanie ustawień krzyża odbywa się dokręcanym pierścieniem, znajdującym się poniżej głowicy wieży.

Prezentowany tutaj celownik jest dedykowany myśliwym poszukującym niedrogiej lunety, która dzięki swoim parametrom idealnie sprawdzi się podczas polowania pędzonego. Dwa tryby podświetlenia oraz powłoki antyrefleksyjne i wspomagające kontrastowanie pozwalają na wykorzystanie celownika w każdych warunkach oświetleniowych.

Dante techniczne:
Powiększenie: 1,5 – 6 x
Średnica obiektywu: 44mm
Średnica tubusu: 30 mm
Ustawienie paralaksy:
- stałe: 100 jardów (98 m)
Pole widzenia (/100 yds):
dla powiększenia 1,5x: 52 ft (15,8 m)
dla powiększenia 6x: 15,6 yds (4,7 m)
Źrenica wyjściowa:
dla powiększenia 1,5x: 11 mm
dla powiększenia 6x: 7,3 mm
Transmisja światła: 95 %
Długość: 354 mm
Waga: 464 g
Siatka celownicza: Duplex
Regulacja siatki: 1 klik = 1/8 MOA

Producent: Center Point Optics, USA  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Krzyż celowniczy to ważny element każdej lunety. Jeśli jest podświetlany, dodatkowo zwiększa komfort strzelania i osiągania celu. Lunety z iluminacją krzyża można zakupić w tym dziale – do każdej broni i dla każdego strzelca. Należy tylko określić żądane parametry i do woli wertować zasoby działu, by wybrać poszukiwany model.

 

Zobacz również:

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Ochraniacz słuchu Deben Slim Electronic

Elektroniczne, aktywne ochronniki słuchu o profilu umożliwiającym wygodne złożenie się do strzału z broni długiej.

Aktywny tryb oznacza

 
Muszka i szczerbinka FO Gunpower (U1011)

Wysoka muszka oraz szczerbinka mocowane na szynach akcesoryjnych 11 mm. Szczerbinka regulowana jest zarówno w pionie, jak i poziomie, a muszka

 
Nowoczesne wiatrówki; M. Szayer

Nowoczesne wiatrówki
M.Szayer

format: 16,5 x 23,5 cm
ilość stron: 184
wyd. Bellona  Warszawa 2007

 

Czy wiesz, że...

Aby cieszyć się sprawną wiatrówką jak najdłużej, należy poświęcić trochę czasu na jej konserwację. Ważne jest przechowywanie broni w suchym miejscu. Powinniśmy także czyścić wnętrze lufy wyciorem i co jakiś czas dokonywać smarowania.