Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Center Point Power 8-32x56 AORG (CP832AORG)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Power Class to sztandarowa linia produktów amerykańskiego producenta optyki firmy Center Point. Układ optyczny celowników tej serii: soczewki i pryzmaty, zostały zbudowane ze szkła najwyższej jakości.  Soczewki zostały pokryte powłokami antyrefleksyjnymi, znacznie podnoszącymi transmisję światła. Urządzenia są całkowicie odporne na zamoczenie, wilgoć i wstrząs.

Prezentowany celownik oferuje zmienne powiększenie od 8 do 32x oraz średnicę obiektywu 56 mm. Takie parametry sprawiają, że jest to urządzenie, które sprawdzi się zarówno na broni pneumatycznej, sprężynowej czy PCP albo PCA, na broni bocznozapłonowej, jak i na myśliwskiej.

Tubus celownika został wypełniony suchym azotem. Rozwiązanie takie zapobiega skraplaniu się pary wodnej na wewnętrznych powierzchniach soczewek, mogącego być skutkiem nagłej zmiany temperatury otoczenia.

Na tubusie znajdują się 3 wieże regulacyjne. Dwie z nich są odpowiedzialne za regulację ustawień krzyża celowniczego typu Mil-Dot. Przestawienie pokrętła o jeden „klik" powoduje przesunięcie punktu celowania o 1/8 MOA. Trzecia wieża odpowiedzialna jest za regulację paralaksy w zakresie od 10 jardów do nieskończoności.

Na okularze celownika natomiast, znaleźć można wieżę służącą do podświetlenia siatki celowniczej. Możliwe jest ustawienie podświetlenia w dwóch kolorach: czerwonym i zielonym. Jasność iluminacji regulowana jest w 5-cio stopniowej skali, można więc dobrać intensywność podświetlenia odpowiednią do panujących warunków oświetleniowych.

W komplecie z celownikiem znajdują się uchylne zakrywki na obiektyw i okular. Chronią one powierzchnie soczewek przed zarysowaniem oraz przed zbyt mocnym zamoczeniem podczas deszczu.

W komplecie:
- klucz imbusowy
- zakrywka na obiektyw
- zakrywka na okular
- osłona przeciwsłoneczna
- ściereczka
- bateria zasilająca system podświetlenia.

Dane techniczne:
Powiększenie: 8-32x
Średnica obiektywu: 56 mm
Pole widzenia (m/100m):
- dla powiększenia 8x: 12,8
- dla powiększenia 32x: 3,5
Źrenica wyjściowa:
- dla powiększenia 8x: 7,0
- dla powiększenia 32x: 2,0
Transmisja światła: 95%
Regulacja paralaksy (jrd): od 10 do nieskończoności.
Długość całkowita: 425 mm
Waga: 793 g
Średnica tubusu: 30 mm
Przesunięcie krzyża przy jednym przeskoku pokrętła: ¼ MOA
Krzyż: Mil-Dot podświetlany.

Producent: Center Point Optics

Produkt jest objęty 36 miesięczną gwarancją.

Krzyż "Mil-Dot IR" Podświetlany krzyż Mil-Dot - najbardziej złożony krzyż w lunetach celowniczych. Na cienkich częściach ramion krzyża umieszczono w odstępach (zwykle 3 lub 5 MOA) kropki ułatwiające nanoszenie poprawek w pionie i w poziomie. Jest to krzyż stosowany w broni pneumatycznej przez strzelców Field Target, gdyż pozwala szybko i bardzo precyzyjnie nanosić poprawki na odległość i znios (poprawkę na wiatr). Siatka Mil-Dot jest aktualnie najczęściej używaną siatką przez większość formacji snajperskich na świecie. W przypadku wiatrówek, jest to jedna z najlepszych siatek dla kogoś, kto naprawdę poważnie traktuje strzelanie (szczególnie z silnej broni PCP lub o stałej lufie). DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez dobrego celownika ani rusz! Dlatego koniecznie zakup lunetę, która w pełni zaspokoi Twoje wymagania względem jakości, niezawodności i użyteczności w stosowaniu. Możesz szperać do woli w tym dziale i wybierać wśród rozmaitej klasy lunet – od najprostszych po skomplikowane i zaawansowane technicznie modele.

   

Inne w tej kategorii:

Celownik optyczny Hawke Eclipse30 6-24x50 Mil Dot IR (HK3274) Celownik optyczny Hawke Varmint II 8-32x44AO (HK3235)

 
Reklama

Serwis w nowej odsłonie
Serwis www.Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Katalog stron

Czołgi II Wojny

Czołgi II Wojny

Serwis internetowy poświęcony tematyce broni pancernej z okresu II Wojny Światowej, którego przewodnim tematem są czołgi.

Kto jest online?

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 

Polecamy

Nóż składany Joker JKR111

Niewielki, uniwersalny nóż składany charakteryzujący się motywem myśliwskim oraz ozdobnymi okuciami na rękojeści. Idealny wybór

 
Olej ochronny Napier Gun Oil 125 ml (6017) Olej ochronny angielskiej firmy Napier. Skutecznie chroni przez korozją dzięki zastosowaniu w nim środka opóźniającego powstawanie korozji
 
Latarka INOVA X1 jasna obudowa (X1MT-WT)

Mała, lecz stosunkowo mocna latarka diodowa zasilana jedną baterią typu AA.
Obudowa z frezowanego aluminium, niewielkie wymiary i ekonomiczny,

 

Ostatnie nowości

Czy wiesz, że...

Air Soft Gun jest repliką broni palnej o oryginalnym rozmiarze, której amunicją są przeważnie plastikowe kulki o wielkości 6mm, rzadziej 8mm. Tak jak w wiatrówkach, pocisk może być wystrzeliwany dzięki energii potencjalnej sprężyny lub gazu. Na innej zasadzie działają modele, gdzie został zastosowany silniczek elektryczny.