• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Hawke Eclipse 4-12x40 (HK3048)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Nowoczesny celownik optyczny angielskiej firmy Hawke o zmiennym powiększeniu 4-12x i średnicą obiektywu 40 mm. Soczewki wykorzystane przy jego budowie zostały zaprojektowane i szlifowane w myśli idei systemu Crystal Lens System. Przepuszczają one bardzo duża ilość światła. Dzięki temu rozwiązaniu obraz, uzyskany w lunecie, jest bardzo jasny a obiekt ma wysoką rozdzielczość. Tubus lunety został wypełniony suchym azotem. Zabezpiecza to wszystkie części tego układu optycznego przed zaparowaniem, wynikłym z nagłej zmiany temperatury.

Luneta oferuje krzyż balistyczny tupu Mil-Dot. Jest to siatka idealna dla strzelców HFT i FT. Ułatwia ona nanoszeni poprawek w procesie celowania bez konieczności regulacji ustawień krzyża pokrętłami na wieżach regulacyjnych.

Celownik ten przeznaczony jest przede wszystkim do mocnej broni pneumatycznej, na karabinki bocznozałonowe, sprawdzi się również na repetierach myśliwskich w małych kalibrach np: 222 lub 223 Rem.

Dane techniczne:
Powiększenie: 4-12x
Średnica obiektywu: 40 mm
Pole widzenia (m/100m):
od 13,06dla powiększenia 4
do 3,8 dla powiększenia 12
Przesunięcie krzyża przy jednym przeskoku pokrętła (mm/100m): 6,94
Długość 337 mm
Waga: 510 g DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych Krzyż "Mil-Dot" Krzyż Mil-Dot - najbardziej złożony krzyż w lunetach celowniczych. Na cienkich częściach ramion krzyża umieszczono w odstępach (zwykle 3 lub 5 MOA) kropki ułatwiające nanoszenie poprawek w pionie i w poziomie. Jest to krzyż stosowany w broni pneumatycznej przez snajperów oraz do strzelania na duże odległości np. na 250 m, gdyż pozwala szybko i bardzo precyzyjnie nanosić poprawki na odległość i znios (poprawkę na wiatr). Siatka Mil-Dot jest aktualnie najczęściej używaną siatką przez większość formacji snajperskich na świecie. W przypadku wiatrówek, jest to jedna z najlepszych siatek dla kogoś, kto naprawdę poważnie traktuje strzelanie (szczególnie z silnej broni PCP lub o stałej lufie).  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez dobrego celownika ani rusz! Dlatego koniecznie zakup lunetę, która w pełni zaspokoi Twoje wymagania względem jakości, niezawodności i użyteczności w stosowaniu. Możesz szperać do woli w tym dziale i wybierać wśród rozmaitej klasy lunet – od najprostszych po skomplikowane i zaawansowane technicznie modele.

 

Zobacz również:

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Pistolet ASG CO2 Taurus PT 24/7 (210301)

Napędzana CO2 replika ASG najnowszego "byka" - pistoletu Taurus PT 24/7. Markowany przez brazylijskiego producenta broni FORJAS TAURUS S.A.

 
Wiatrówka Magnum Sport 4,5 mm

Wiatrówka z gwintowaną lufą kaliber 4,5 mm, z dolnym naciągiem. Zastosowanie dolnego naciągu sprężyny zwiększyło trwałość i celność,

 
Łuk sportowy bloczkowy Mohican (5111) Mohican to lekki, ale wytrzymały łuk bloczkowy dla najmłodszych strzelców. Naciągnięcie cięciwy nie wymaga użycia wielkiej siły. Właśnie
 

Czy wiesz, że...

Polskie prawo zezwala na posiadanie bez zezwolenia replik broni wykonanych przed 1850r. Są to najczęściej pistolety z zamkiem kapiszonowym, rewolwery lub karabiny (także na kapiszony). Amunicją do takiej broni są przeważnie ołowiane kule.