Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Hawke Eclipse30 1.25-4x24 L4 DOT IR (HK3280)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Linia Eclipse jest już od kilku lat obecna w ofercie angielskiej firmy Hawke. Od niedawna w katalogu tejże firmy pojawiła się nowa linia Eclipse 30, charakteryzująca się jednoczęściowym tubusem o średnicy 30 mm.

Prezentowany tutaj celownik optyczny przeznaczony jest do polowań pędzonych. Oferuje nastawne powiększenie od 1,25 do 4x oraz średnicę obiektywu 24 mm. W układzie optycznym zastosowano system powłok antyrefleksyjnych znacznie poprawiających transmisję światła, co pozwala na zastosowanie celownika nawet  przy niewielkim oświetleniu otoczenia.

Celownik wyposażono w  krzyż nr 4 z podświetlanym punktem. 5-stopniowa, indeksowana regulacja mocy iluminacji plamki znajduje się na wieży umieszczonej na okularze lunety. Ustawienie pokrętła między indeksami powoduje wyłączenie podświetlenia krzyża celowniczego. Atutem celownika jest dwukolorowy tryb iluminacji: czerwony i zielony.

Regulacja krzyża celowniczego odbywa się na wieżach regulacyjnych znajdujących się na tubusie, przesunięcie ustawienia o 1 klik spowoduje przesunięcie punktu celowania o 1 centymetr na 100 metrach. Przy okularze użytkownik znajdzie pierścień ustawienia powiększenia oraz diopter służący do ustawienia ostrości krzyża celowniczego.

Układ optyczny celownika zamknięty został w monolitycznym tubusie odpornym na uszkodzenia i wypełnionym suchym azotem, zabezpieczającym wewnętrzne powierzchnie  soczewek i pryzmatu przed zaparowaniem. Luneta jest również odporna na zmoczenie. Testy wytrzymałościowe, na różnych rodzajach i kalibrach broni, dowiodły wytrzymałości lunety, sprawdzi się więc ona nawet na bardzo ciężkich kalibrach broni myśliwskiej

 W komplecie:
- Celownik optyczny Hawke Eclipse30 1.25-4x24
- Bateria CR 2032
- Zakrywki
- Ściereczka czyszcząca.

 

Dane techniczne:
Powiększenie: 1,25 do 4x
Średnica obiektywu: 24mm
Źrenica wyjściowa: 4 mm
Pole widzenia:
dla powiększenia 1,25x: 24,3m/100m
dla powiększenia 4x: 7,3m/100m
Zakres regulacji:
Pionowo: 70 MOA
Poziomo: 70 MOA
Długość: 270 mm
Waga: 454 g
Ustawienie krzyża 1 klik: 1cm/100m

Producent: Hawke Optics, UK 

 

 

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Krzyż celowniczy to ważny element każdej lunety. Jeśli jest podświetlany, dodatkowo zwiększa komfort strzelania i osiągania celu. Lunety z iluminacją krzyża można zakupić w tym dziale – do każdej broni i dla każdego strzelca. Należy tylko określić żądane parametry i do woli wertować zasoby działu, by wybrać poszukiwany model.

 

Zobacz również:

 

Promocja organizatorów imprez
Dodaliśmy nowy dział, w którym opisywać będziemy firmy zajmujące się organizacją wszelkiego rodzaju imprez terenowych. Jeżeli jesteś zainteresowany zamieszczeniem informacji o Twojej firmie, skontaktuj się z administratorem wortalu www.Militaria.TM.pl

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Śrut BSA Interceptor 5,5 mm 500 szt. Lekki śrut do strzelań na dystansach krótkich i średnich.

Śruty z czołem typu Hollow Point służą do efektownego rozrywania celu.
 
Nóż Master Cutlery Kukri (MT120) Kompaktowy nóż typu Kukri, który z powodzeniem zastąpi niewielką siekierkę oraz maczetę, zachowując równocześnie podstawowe
 
Pasek Olive (RT-4294)

Pasek do spodni parciany koloru OD (Olive Drab) z błyszczącą czarną klamrą. Taśma paska zakończona metalowym ściskiem zabezpieczającym przed

 

Czy wiesz, że...

Najważniejszymi czynnikami, które wpływają na celność strzału, są: jakość wiatrówki, warunki pogodowe (wiatr, opady), typ śrutu i rodzaj lufy. Należy także pamiętać, że jeśli brakuje nam umiejętności i praktyki, nawet najlepszy sprzęt i warunki nie pomogą w uzyskaniu wybitnych wyników.