Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Hawke Eclipse30 2.5-10x50 L4 DOT IR (HK3284)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Linia Eclipse jest już od kilku lat obecna w ofercie angielskiej firmy Hawke. Od niedawna w katalogu tejże firmy pojawiła się nowa linia Eclipse 30, charakteryzująca się jednoczęściowym tubusem o średnicy 30 mm.

Prezentowany tutaj celownik optyczny przeznaczony jest do montażu, przede wszystkim, na broni myśliwskiej. Oferuje nastawne powiększenie od 2,5 do 10x oraz średnicę obiektywu 50mm. W układzie optycznym zastosowano system powłok antyrefleksyjnych znacznie poprawiających transmisję światła, co pozwala na zastosowanie celownika nawet  przy niewielkim oświetleniu otoczenia a nawet podczas księżycowej nocy.

W celowniku zastosowano krzyż nr 4 z podświetlanym punktem, 5-stopniowa, indeksowana regulacja mocy iluminacji plamki znajduje się na wieży umieszczonej na okularze lunety. Ustawienie pokrętła między indeksami powoduje wyłączenie podświetlenia krzyża celowniczego. Atutem celownika jest dwukolorowy tryb iluminacji: czerwony i zielony.

Regulacja krzyża celowniczego odbywa się na wieżach regulacyjnych znajdujących się na tubusie, przesunięcie ustawienia o 1 klik spowoduje przesunięcie punktu celowania o 1 centymetr na 100 metrach. Przy okularze użytkownik znajdzie pierścień ustawienia powiększenia oraz diopter służący do ustawienia ostrości krzyża celowniczego.

Układ optyczny celownika zamknięty został w monolitycznym tubusie odpornym na uszkodzenia i wypełnionym suchym azotem, zabezpieczającym wewnętrzne powierzchnie  soczewek i pryzmatu przed zaparowaniem. Luneta jest również odporna na zmoczenie. Testy wytrzymałościowe celownika, na różnych rodzajach broni o mocnych kalibrach dowiodły wytrzymałości celownika.

W komplecie:
- Celownik optyczny Hawke Eclipse30 2,5-10x50
- Bateria CR 2032
- Zakrywki
- Ściereczka czyszcząca.

Dane techniczne:
Powiększenie: 2,5 do 10x
Średnica obiektywu: 50mm
Źrenica wyjściowa: 4,25 mm
Pole widzenia:
dla powiększenia 2,5x: 11,5m/100m
dla powiększenia 10x: 3m/100m
Zakres regulacji:
Pionowo: 40 MOA
Poziomo: 40 MOA
Długość: 340 mm
Waga: 650 g
Ustawienie krzyża 1 klik: 1cm/100m

Producent: Hawke, UK 

 

 

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Krzyż celowniczy to ważny element każdej lunety. Jeśli jest podświetlany, dodatkowo zwiększa komfort strzelania i osiągania celu. Lunety z iluminacją krzyża można zakupić w tym dziale – do każdej broni i dla każdego strzelca. Należy tylko określić żądane parametry i do woli wertować zasoby działu, by wybrać poszukiwany model.

 

Zobacz również:

 

Serwis w nowej odsłonie
Serwis www.Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Multitool Joker JKR98

Wzorowany na modelu Leatherman Juice, solidny a przy tym elegancki multitool hiszpańskiej firmy Joker. W 100% metalowa konstrukcja, efektowne, anodyzowane

 
Pasek Olive (RT-4294)

Pasek do spodni parciany koloru OD (Olive Drab) z błyszczącą czarną klamrą. Taśma paska zakończona metalowym ściskiem zabezpieczającym przed

 
Kabura z cordury na rewolwer Wykonana z nieprzemakalnej cordury, tłoczona kabura na broń krótką z długą lufą. Dzięki wielopunktowemu systemowi mocowania możliwe jest
 

Czy wiesz, że...

Istnieje co najmniej kilka podstawowych typów ostrzy. Każdy ma swoje zalety i specjalne przeznaczenie. Na przykład warncliff sprawdza się przy struganiu i cięciu precyzyjnym, dagger stosowany jest w nożach wojskowych i służących do samoobrony, a trialing point znalazł zastosowanie w sprzęcie do skórowania.