Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Hawke Eclipse30 4-16x50 Mil Dot IR (HK3272)

Kliknij aby zobaczyć cenę.

Nowy celownik angielskiej firmy Hawke, producenta doskonałych celowników dedykowanych do broni pneumatycznej, które również idealnie nadają się do broni myśliwskiej, sprawdzają się zarówno na broni kombinowanej jak i na repeterach.
Linia Eclipse obecna jest w naszej ofercie od kilku lat, od niedawna jednak angielski producent oferuje celowniki z tej serii w tubusach o średnicy 30 mm.
Zwiększenie średnicy tubusu to nie jedyne novum w prezentowanej tutaj lunecie. Kolejną modyfikacją jest pojawienie się bocznego koła regulacji paralaksy. Zastąpiono, więc pierścień paralaksy, do tej pory znajdujący się na obiektywie, wygodnym pokrętłem, przybierającym postać 3 wieży regulacyjnej w centralnej części tubusu.

Hawke pomyślało również o strzelcach stosujących metryczny system pomiaru odległości. Indeksowanie regulacji krzyża celowniczego, jak i, wspomnianej już, regulacji paralaksy skalibrowane jest wg. właśnie systemu metrycznego. Zamiast znanych do tej pory jednostek: MOA (minuta kontowa), jard czy cal, znajdziemy metry i centymetry. I tak jeden klik wieży regulacyjnej krzyża oznaczać będzie przesunięcie o 1 cm na 100 metrach.

Prezentowana luneta celownicza oferuje zmienne powiększenie 4-16x oraz średnicę obiektywu 50mm. Dla poprawienia ostrości oraz jasności obrazu, padającego na oko obserwatora zastosowano tutaj najwyższej klasy system powłok anty refleksyjnych typu FMC (Fully Multi Coated). Wypełnienie tubusu suchym azotem maksymalnie ogranicza osadzanie się pary wodnej na wewnętrznych powierzchniach soczewek, wynikłe z szybko zmieniających się warunków atmosferycznych otoczenia.

Dla precyzyjnego celowania, angielski producent zastosował w celowniku krzyż typu Mil-Dot z iluminacją centralnego punktu krzyża. Podświetlenie siatki możliwe jest w dwóch trybach kolorów: czerwonym  i zielonym.

Hawke Eclipse30 jest uniwersalnym celownikiem dedykowanym zarówno strzelcom wiatrówkowym jak i myśliwym. Przez zastosowanie krzyża Mil-Dot jest wręcz idealny dla strzelców preferujących varmintowe strzelania, zwłaszcza z broni o niewielkim kalibrze: 222 lub 223 Rem.

Dane techniczne:
Powiększenie: 4-16x
Średnica obiektywu: 50 mm
Pole widzenia (m/100m):
- dla powiększenia 4x: 9 m
- dla powiększenia 16x; 1,2 m
Długość: 360 mm
Waga: 762 g
Siatka celownicza: Mil-Dot IR (podświetlany punkt)
Regulacja krzyża: 1 klik = 1cm/100 m

Producent: Hawke Optics, Wielka Brytania

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez dobrego celownika ani rusz! Dlatego koniecznie zakup lunetę, która w pełni zaspokoi Twoje wymagania względem jakości, niezawodności i użyteczności w stosowaniu. Możesz szperać do woli w tym dziale i wybierać wśród rozmaitej klasy lunet – od najprostszych po skomplikowane i zaawansowane technicznie modele.

   

Inne w tej kategorii:

Celownik optyczny Hawke Airmax MAP6 3-9x40AO (HK3217) Celownik optyczny Hawke Varmint II 8-32x44AO (HK3235)

 
Reklama

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieć ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Katalog stron

Czołgi II Wojny

Czołgi II Wojny

Serwis internetowy poświęcony tematyce broni pancernej z okresu II Wojny Światowej, którego przewodnim tematem są czołgi.

Kto jest online?

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

Polecamy

Scyzoryk Victorinox Rucksack (0.8863)

Oryginalny szwajcarski scyzoryk z dużym blokowanym ostrzem i wygodną, profilowaną rękojeścią z matowego nylonu.
Zestaw narzędzi dobrany

 
Kajdanki na nogi niklowane (LCH-205) Stalowe, niklowane kajdanki na nogi ograniczajace swobodę ruchu oraz uniemożliwiające bieganie, przez to ucieczkę. Łańcuch łączący jest wystarczająco
 
Spodnie Surplus Vintage Engineer Olive (55597.61)

Promocja cenowa tylko do wyczerpania zapasów!  

Kultowe spodnie M65 w odmianie 3/4 długości w podstawowym, garnizonowym, kolorze

 

Ostatnie nowości

Czy wiesz, że...

Wyprawiając się na szkołę przetrwania, warto spróbować rozpalenia ogniska tak jak robili to nasi przodkowie, czyli za pomocą krzesiwa. Jego główne zalety to możliwość wykrzesania iskier nawet przy dużej wilgoci oraz powolne zużywanie się.

Ze świata