Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Hawke Endurance 30IR 3-9x42 (HK3342)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Endurance 30 IR to seria ekskluzywnych celowników optycznych do polowań w warunkach ograniczonej widoczności.

Hawke Endurance 30IR 3-9x42 został wykonany z jednoczęściowego tubusu o średnicy 30mm, dzięki czemu uzyskano o 25% wiecej odporności od innych celowników tej klasy. Jego konstrukcja oraz mechanika jest przystosowana do odrzutu broni o kalibrze .375 H&H Magnum.

Zmienne powiększenie od 3 do 9 daje szeroki zakres zastosowań. Przy minimalnym ustawieniu jest dopuszczona do używania na polowaniach zbiorowych, a szerokie pole widzenia daje pewność bezpiecznego oraz pewnego strzału. Większe powiększenia w połączeniu z niewielką wagą doskonale nadają się na polowanie z podchodu. Dodatkową zaletą jest precyzyjnie podświetlany punkt, który ułatwia celowanie o świcie i zmroku.

Zastosowane soczewki zostały wielokrotnie powlekane powłokami D&D (Dawn&Dusk), co w połączeniu z najwyższej jakości soczewkami daje bardzo dużą przepuszczalność światła oraz doskonale ostry obraz.

Regulacja krzyża odbywa się za pomocą regulatorów o wyraźnie wyczuwalnym przeskoku, podobnie jak pierścienia korekcji wady wzroku pracującego w zakresie -2/+ 5 dioptrii.
Jedenastostopniowa regulacja podświetlanego punktu znajduje się pośrodku tubusu, na wysokości wież regulacji krzyża, co jest innowacją umożliwiającą wygodne i szybkie włączanie podświetlenia bez odrywania oczu od obserwowanego celu.

Celownik wypełniono azotem, co ma zapobiegać parowaniu, a szczelność całego układu zapewnia 100% wodoszczelności. Celownik jest mgło- i wstrząsoodporny.

Produkt objęty 36-miesięczną gwarancją!

Dane techniczne:
Powiększenie: 3 - 9
Średnica obiektywu: 42 mm
Pole widzenia (m/100m):
- od 12,2 dla powiększenia 3x
- do 3,9 dla powiększenia 9x
Długość całkowita: 319 mm
Waga: 500 g
Średnica Tubusa: 30 mm
Odległość od oka: 80 mm
Okular z regulacją ostrości
Przesunięcie krzyża przy jednym przeskoku regulatora obrotowego (mm/100m): 6,94
Optyka: technologia „Dusk&Dawn”, wielokrotnie powlekane wszystkie soczewki
Pierścień korekcji wady wzroku,
Krzyż: 4A IR, podświetlany
Producent: Hawke, Wlk. Brytania

Krzyż "niemiecki 4A IR DOT" Krzyż "niemiecki 4A IR DOT" z podświetlanym punktem, to układ trzech grubych belek oraz punktu znajdującego się pomiędzy nimi. W odróżnieniu od klasycznego krzyża niemieckiego pionowa belka nie jest zakończona szpicem, ale podobnie jak belki boczne, mocno odcięta. Ten spopularyzowany przez lata krzyż stosowany jest powszechnie w Europie przez myśliwych strzelających z broni kulowej. Jego zalety, to przede wszystkim dobra widoczność krzyża w każdych warunkach atmosferycznych i w słabym oświetleniu (np. podczas nocnego polowania) z uwagi na sporą grubość belek celowniczych. Otwarta struktura krzyża nie zasłania celu i pomaga w szybkim naprowadzaniu broni oraz instynktowne nanoszenie poprawek celując w dużą sylwetkę zwierzyny łownej. Odległość między belkami poziomymi dobrana jest w ten sposób, aby ułatwić myśliwemu ocenę dystansu do celu o sporych wymiarach, wpasowując jego sylwetkę odpowiednio między belki. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez doskonałej optyki nie można mówić o precyzyjnym strzelaniu. By namierzanie celu było łatwe i skuteczne, możesz zastosować jeden z oferowanych przez nas celowników.

   

Inne w tej kategorii:

Celownik optyczny Bushnell Elite 4200 4-16x40 (42-4164M)

 
Reklama

Nowy dział gier komputerowych
Z początkiem maja rozpoczynamy prowadzenie w naszym serwisie działu "Gry komputerowe", w którym będziemy prezentować opisy gier militarnych, wartych zobaczenia.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Katalog stron

Czołgi II Wojny

Czołgi II Wojny

Serwis internetowy poświęcony tematyce broni pancernej z okresu II Wojny Światowej, którego przewodnim tematem są czołgi.

Kto jest online?

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Polecamy

Celownik optyczny BSA Deer Hunter 4x32 (DH4x32) Luneta z serii Deerhunter o czterokrotnym powiększeniu, która może być stosowana zarówno do wiatrówek jak i do broni mysliwskiej.
 
Grot do strzały z włókna węglowego (3217) Bardzo mocne, stalowe groty, wkręcane w promień strzały. Ich spory ciężar nadaje strzale odpowiednią trajektorie lotu, a masa sprawia, że mocno
 
Pokrowiec Crosman na karabinek (SAC01) Szeroki pokrowiec o prostokątnym kształcie do przenoszenia dwóch subkarabinków lub pistoletów maszynowych. Pokrowiec posiada komorę
 

Ostatnie nowości

Czy wiesz, że...

Popularnym kolorem tkanin, z których szyte są mundury wojskowe, jest khaki. Barwa wykorzystywana jest głównie jako kamuflaż. Nazwa koloru wywodzi się z języka hindi i oznacza zapylony, kolor pyłu lub kolor kurzu.

Ze świata