• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Hawke Sidewinder 30 8-32x56 MilDot (HK4014)
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Od niedawna w ofercie firmy Hawke Optics pojawiła się linia celowników Sidewinder30. Celowniki tej lini nawiązują do obecnej, od kilku lat, w katalogu angielskiego producenta linii Sidewinder, zostały jednak poddane znacznej modyfikacji, przez co stały się bardziej przyjazne użytkownikowi.

Pierwszą modyfikacją jest zastosowanie tubusu w europejskim standardzie średnicy, czyli 30 mm. Rozwiązanie takie znacznie wpływa na wytrzymałość lunety i sprawia, że możliwe jest zamontowanie jej na wiatrówce o mocnej sprężynie czy broni palnej. Luneta została zabezpieczona przed zamoczeniem systemem o-ringów, dodatkowo wypełnienie suchym azotem zabezpiecza przed osadzaniem się pary wodnej na wewnętrznych powierzchniach soczewek. Kolejnym novum jest zastosowanie iluminacji siatki balistycznej w dwóch trybach kolorowych - dziennym (podświetlenie czerwone) oraz nocnym (podświetlenie zielone). Należy tutaj dodać, że w przypadku krzyża Mil Dot rozświetla się środkowa cześć siatki, przy krzyżach SR6 czy SR12 podświetleniu ulega podziałka balistyczna oraz punkty. Sterowanie iluminacją odbywa się za pomocą pokrętła znajdującego się z boku tubusu tuż przy wieżach regulacyjnych i jest zarazem portem baterii zasilającej podświetlenie.
Na tej samej wieży umiejscowiony boczny regulator paralaksy, pozwalający na zamontowanie, znajdującego się w komplecie, koła regulacji. Pozostałe wieże służą do korekty ustawień siatki balistycznej, ich budowa pozwala na szybkie poprawki, bez konieczności odkręcania pokrywek regulatorów. Blokowanie ustawień odbywa się przez wciśnięcie pokrętła regulacji, gwarantujące brak możliwości przypadkowego przestawienia krzyża celowniczego.

W celownikach linii Sidewinder30 zastosowano nowoczesny system optyczny z tzw. ETE (Edge to Edge), rozwiązaniem znacznie poprawiającym transmisję światła oraz ostrość obrazu oraz wyrazistość obserwowanych obiektów.

Prezentowany tutaj celownik oferuje zmienne powiększenie 8-32x oraz średnicę obiektywu 56mm. Takie parametry umożliwiają oddawanie precyzyjnych strzałów na dość duże odległości. Zastosowano tutaj krzyż celowniczy Mil Dot, znacznie ułatwiający i skracający proces celowania do obiektów znajdujących się na różnych odległościach. Celownik ten dedykowany jest zarówno dla strzelców pneumatycznych, zwłaszcza w konkurencjach FT i HFT oraz karabinów Varmintowych w lekkich kalibrach np. .222 lub .223 rem.

Dane techniczne:
Powiększenie: 8-32x
Średnica obiektywu: 56 mm
Siatka Celownicza: Mil-Dot
Regulacja siatki: 1 klik = 1/4 MOA
Zakres regulacji:
pionowo: 53 MOA
poziomo: 53 MOA
Pole widzenia (m/100)
dla powiększenia 8x: 4,3
dla powiększenia 32x: 1,2
Długość: 420 mm
Waga: 793 g
Producent: Hawke, Wielka BrytaniaKrzyż "Mil-Dot" Krzyż Mil-Dot - najbardziej złożony krzyż w lunetach celowniczych. Na cienkich częściach ramion krzyża umieszczono w odstępach (zwykle 3 lub 5 MOA) kropki ułatwiające nanoszenie poprawek w pionie i w poziomie. Jest to krzyż stosowany w broni pneumatycznej przez snajperów oraz do strzelania na duże odległości np. na 250 m, gdyż pozwala szybko i bardzo precyzyjnie nanosić poprawki na odległość i znios (poprawkę na wiatr). Siatka Mil-Dot jest aktualnie najczęściej używaną siatką przez większość formacji snajperskich na świecie. W przypadku wiatrówek, jest to jedna z najlepszych siatek dla kogoś, kto naprawdę poważnie traktuje strzelanie (szczególnie z silnej broni PCP lub o stałej lufie).  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez dobrego celownika ani rusz! Dlatego koniecznie zakup lunetę, która w pełni zaspokoi Twoje wymagania względem jakości, niezawodności i użyteczności w stosowaniu. Możesz szperać do woli w tym dziale i wybierać wśród rozmaitej klasy lunet – od najprostszych po skomplikowane i zaawansowane technicznie modele.

 

Zobacz również:

 

Promocja organizatorów imprez
Dodaliśmy nowy dział, w którym opisywać będziemy firmy zajmujące się organizacją wszelkiego rodzaju imprez terenowych. Jeżeli jesteś zainteresowany zamieszczeniem informacji o Twojej firmie, skontaktuj się z administratorem wortalu www.Militaria.TM.pl

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Osełka diamentowa Eze-Lap Economy 250 (EZLLC) Uniwersalna osełka diamentowa. Znakomicie nadaje się do ostrzenia nożyczek, scyzoryków, noży kuchennych, a nawet haczyków wędkarskich.
 
Wiatrówka Norconia Germany Professional Plus 4,5 mm

Udoskonalona wersja popularnej wiatrówki Norconia Germany Professional. Pozostała idea silnej wiatrówki z klasycznie łamaną, gwintowaną

 
Śrut Gamo Raptor PBA 5,5mm 2x25szt (6322645)

Śrut PBA Raptor 5,5 mm - nowy produkt Hiszpańskiej firmy GAMO.

Wykonany w technologi bezołowiowej co spowodowało radykalne zredukowanie

 

Czy wiesz, że...

Szukając broni tylko do odstraszenia napastnika, powinniśmy zwrócić uwagę na pistolety hukowe. Nie wymagają one zezwolenia policji, a do większości modeli można dodatkowo dołączyć nasadki, które umożliwiają wystrzelenie rac.