Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Hawke Sport HD 3-9x50 (HK3007)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Luneta firmy Hawke z serii "Sport HD" o zmiennym powiększeniu i średnicy obiektywu 50 mm. Wszystkie lunety z tej serii wypełnione są azotem, co zapobiega parowaniu soczewek. Pokrętła zaprojektowano tak, by można było nimi regulować bez specjalnych narzędzi, np. zwykłą monetą. Soczewki High Definition z niebieskim odcieniem, zostały pokryte specjalną warstwą, która zapobiega odblaskom, przez co obraz jest jasny i wyraźny nawet przy słabym oświetleniu. Jednocalowy tubus posiada matowe wykończenie, które zapobiega powstawaniu refleksów świetlnych. Luneta zaprojektowana by dać maksymalne zadowolenie w najtrudniejszych warunkach.

Celownik optyczny może zostać wykorzystany do kbks.

Dane techniczne:
Powiększenie: 3-9
Średnica obiektywu: 50 mm
Pole widzenia (m/100m):
od 13,7 dla powiększenia 3
do 5 dla powiększenia 9
Długość całkowita: 313 mm
Waga: 411 g
Średnica tubusa: 25mm
Przesunięcie krzyża przy jednym przeskoku pokrętła (mm/100m): 6,94
Krzyż: 30/30

Krzyż "30/30" Krzyż "30/30" (nazywany także "duplex") składa się z czterech grubych ramion przechodzących w środku krzyża w cienkie "włosy". Krzyż ten umożliwia bardzo precyzyjne celowanie do wszelkiego rodzaju celów i w każdych warunkach oświetlenia. Z uwagi na to, iż przypomina krzyż stosowany przez wojskowych snajperów, nie jest zbyt popularny w konserwatywnych kręgach myśliwskich w Europie. Za to znani z praktycznego podejścia do strzelectwa Amerykanie stosują ten krzyż do wszelkich odmian strzelania i jest to bodaj najpopularniejszy krzyż spotykany w lunetach w USA. Umożliwia zarówno strzelanie precyzyjne (cienkie włosy w centrum krzyża) jak też szybkie, instynktowne strzelanie w każdych warunkach pogodowych i oświetleniowych (pomagają w tym grube ramiona główne). Druga nazwa, krzyż "30/30" bierze się stąd, iż krzyż jest tak skonstruowany aby dystans pomiędzy końcami grubych części ramion wynosił w tym krzyżu 30 cali na dystansie 100 jardów (najczęściej przy standardowym przybliżeniu 4 razy). Jest to jeden z najlepszych krzyży ogólnego przeznaczenia. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez dobrego celownika ani rusz! Dlatego koniecznie zakup lunetę, która w pełni zaspokoi Twoje wymagania względem jakości, niezawodności i użyteczności w stosowaniu. Możesz szperać do woli w tym dziale i wybierać wśród rozmaitej klasy lunet – od najprostszych po skomplikowane i zaawansowane technicznie modele.

   

Inne w tej kategorii:

Celownik optyczny Hawke Sport HD 3-9x40 MAP (HK3025) Celownik optyczny BSA Catseye 3-10x44

 
Reklama

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieć ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Katalog stron

Czołgi II Wojny

Czołgi II Wojny

Serwis internetowy poświęcony tematyce broni pancernej z okresu II Wojny Światowej, którego przewodnim tematem są czołgi.

Kto jest online?

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

Polecamy

Żarówki kryptonowe Mini Maglite AAA Żarówki kryptonowe 3V firmy Maglite, przeznaczone do latarek typu Mini Maglite zasilanych bateriami alkalicznymi AAA.

Opakowanie
 
Wiatrówka Crosman Raven 4,5 mm (CY6M77)

Przeznaczona głównie dla strzeleckiej młodzieży lekka wiatrówka sprężynowa z łamaną lufą gwintowaną. Waga i wymiary, a także

 
Celownik optyczny Bushnell Elite 4200 4-16x50 (42-4165M) Luneta firmy Bushnell z serii 4200, cechującej się najwyższą jakością wykonania. Lunetę wyposażono w krzyż typu "Multi-X" służący
 

Ostatnie nowości

Czy wiesz, że...

Wiatrówka to popularna nazwa karabinu lub pistoletu pneumatycznego. Jest głównie używana w sporcie, rekreacji, a także przy polowaniu na niewielką zwierzynę. Amunicją do tego typu broni jest śrut, a do wystrzelenia pocisku używany jest dwutlenek węgla lub sprężone powietrze.