Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Hawke Sport HD 4-16x50AO MAP PRO (HK3069)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Celownik optyczny firmy Hawke z serii "Sport HD" o zmiennym powiększeniu i średnicy obiektywu 50 mm to jedno z najkorzystniejszych rozwiązań dla strzelań tarczowych z karabinków, repetierów albo z broni pneumatycznej.
Wszystkie celowniki tej serii wypełnione są azotem, co zapobiega parowaniu soczewek. Regulatory obrotowe zaprojektowano tak, by można było nimi operować bez specjalnych narzędzi, np. zwykłą monetą. Soczewki High Definition z niebieskim odcieniem, zostały pokryte specjalną warstwą, która zapobiega odblaskom, przez co obraz jest jasny i wyraźny nawet przy słabym oświetleniu. Jednocalowy tubus posiada matowe wykończenie zapobiegające powstawaniu refleksów świetlnych. Celownik zaprojektowano, by dać maksymalne zadowolenie w nawet najtrudniejszych warunkach.

W zestawie znajdują się:
- zakrywki na okular i obiektyw,
- szmatka do czyszczenia optyki.

Dane techniczne:
Powiększenie: 4x-16x
Średnica obiektywu: 50 mm
Pole widzenia (m/100m):
- 10.2 dla 4x
- 2.5 dla 16x
Długość całkowita: 367 mm
Waga: 565 g
Średnica tubusa: 25 mm (1cal)
Przesunięcie krzyża przy jednym przeskoku regulatora obrotowego (mm/100m): 6,94
Odległość od oka: 82 mm
Krzyż: MAP
Producent: Hawke, Wlk. Brytania

Krzyż: M.A.P.
M.A.P. (Multiple Aim Point) stworzony przez Nicka Jenkinsona (trzykrotny Mistrz Świata FT) dla precyzyjnego strzelania do celów z uwzględnieniem przeniesienie względem różnych poziomów oraz siły wiatru. Siatka celownika eliminuje przypadkowośc trafienia.

Kalibrowanie celownika typu M.A.P.
1.Zamontuj celownik na wiatrówce.
2.Nastaw powiększenie 6x – najlepsze dla większości strzelań
3.Wyzeruj punkt na 27,42 metra.
4.Punkty trafień będą sie pokrywać w podziałce jak na diagramie dla śrutów:
- kal. .22 (5,5 mm) o wadze 16 – 16,5 gr
- kal. .177 (4,5 mm) o wadze 7,9 – 8,5 gr

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

W tej kategorii znajdziesz produkty przez nas polecane. Zarówno buty, lunety, wiatrówki jak i akcesoria do samoobrony - wszystkie polecane przez nas produkty sklepu Militaria.pl znajdziesz właśnie tutaj.

   

Inne w tej kategorii:

 

Nowy dział gier komputerowych
Z początkiem maja rozpoczynamy prowadzenie w naszym serwisie działu "Gry komputerowe", w którym będziemy prezentować opisy gier militarnych, wartych zobaczenia.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Polecamy

Adventura

 


Polecamy

Parka Surplus N3B Black (203519.03)

Arktyczna długa (do połowy uda) kurtka z głębokim kapturem obszytym syntetycznym miśkiem. Kurtka jest zapinana na metalowy zamek błyskawiczny,

 
Wabik na Jelenie Buck Expert RedDeer Call (67ST)

Firma Buck Expert od lat jest obecna na rynku akcesoriów myśliwskich. Znane są jej atraktory zapachowe, wabiki dźwiękowe i suplementy diety

 
Nóż składany Master Cutlery Small G-10 Recurve (MT-029S) Mały nóż składany amerykańskiej firmy Master Cutlery. Posiada ostrze typu drop point wykonane ze stali 440. Przed niekontrolowanym otworzeniem się
 

Czy wiesz, że...

Świstuła lub pokuna, to inna nazwa dmuchawki, czyli rurki, z której poprzez dmuchnięcie wystrzeliwujemy małą strzałkę. Pierwotnie broń była wykorzystywana przez Indian z Ameryki Południowej oraz Środkowej, a także w okolicach Indii. Teraz może być alternatywą dla paintballu, jeśli skorzystamy z amunicji wypełnionej farbą.