Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Hawke Varmint 4-16x44AO (HK3232)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Luneta firmy Hawke Sport Optics z serii Varmint II wyróżniająca się zmiennym powiększeniem od 4 do 16 razy oraz zmienną paralaksą, umożliwiającą dobranie najlepszej ostrości obrazu. Lunetę zaprojektowano specjalnie do precyzyjnego strzelania na dalekie odległości. Używana przez myśliwych i wytrawnych strzelców na całym świecie.
Klarowność obrazu zapewniają specjalne powlekane soczewki typu True View Optics. Żywotność lunety zapewnia wytrzymały, wzmocniony tubus, który został matowo wykończony, co zapobiega odbijaniu się światła. Wnętrze tubusa zostało wypełnione azotem, który skutecznie zabezpiecza elementy optyczne przed wilgocią i pyłem.
W lunecie zastosowano wieże regulacyjne typu Posi-Grip BDC umożliwiające łatwą i dokładną regulację nawet przy założonych rękawicach.

W komplecie  osłony chroniące obiektyw i okular oraz miękka szmatka do bezpiecznego czyszczenia szkieł.

Dane techniczne:
Powiększenie: 4 - 16
Średnica obiektywu: 44 mm
Pole widzenia (m/100m):
- 10,23 dla 4 x
- 2,54 dla 16 x
Długość całkowita: 376 mm
Waga: 591 g
Średnica tubusa: 25,4 mm (1 cal)
Przesunięcie krzyża przy jednym przeskoku pokrętła (mm/100m): 6,94
Krzyż: Mil-Dot
Producent: Hawke, Wlk. Brytania

Krzyż "Mil-Dot" Krzyż Mil-Dot - najbardziej złożony krzyż w lunetach celowniczych. Na cienkich częściach ramion krzyża umieszczono w odstępach (zwykle 3 lub 5 MOA) kropki ułatwiające nanoszenie poprawek w pionie i w poziomie. Jest to krzyż stosowany w broni pneumatycznej przez snajperów oraz do strzelania na duże odległości np. na 250 m, gdyż pozwala szybko i bardzo precyzyjnie nanosić poprawki na odległość i znios (poprawkę na wiatr). Siatka Mil-Dot jest aktualnie najczęściej używaną siatką przez większość formacji snajperskich na świecie. W przypadku wiatrówek, jest to jedna z najlepszych siatek dla kogoś, kto naprawdę poważnie traktuje strzelanie (szczególnie z silnej broni PCP lub o stałej lufie). DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez doskonałej optyki nie można mówić o precyzyjnym strzelaniu. By namierzanie celu było łatwe i skuteczne, możesz zastosować jeden z oferowanych przez nas celowników.

   

Inne w tej kategorii:

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Celownik kolimatorowy Hawke 1x25RD (HK3204) Zasilany jedną baterią 3V niewielkich rozmiarów celownik kolimatorowy to atrakcyjna propozycja dla początkujacych strzelców. 11-stopniowa
 
Podniebne monstra. Phill Scott Phil Scott, autor książki, przedstawia najbardziej zdumiewające maszyny latające, jakie zbudował człowiek. Podróż przez historę lotnictwa autor
 
Łuk bloczkowy Browning Discovery Blue (552891) Zaawansowany technologicznie łuk bloczkowy wyprodukowany przez amerykańskiego producenta broni, od lat znanego na światowych rynkach, firmę Browning.
 

Czy wiesz, że...

Spłonka to miniaturowy ładunek wybuchowy, którego zadaniem jest wywołanie właściwego wybuchu, na przykład prochu strzelniczego. Wykonana jest przeważnie z mosiężnej lub miedzianej puszki wypełnionej materiałem wybuchowym, który zdetonuje się podczas uderzenia iglicy.