• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Millett Buck Gold 4-16x50 IR (BK81001)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Millett to znana, zwłaszcza na amerykańskim rynku, firma zajmująca się produkcja nowoczesnych celowników taktycznych. Od doskonałych kolimatorów, po mocne celowniki optyczne dedykowane do broni wyborowej o przeznaczeniu wojskowo-policyjnym, a także do strzelań varmintowych.

Prezentowana tutaj luneta należy do grupy celowników TRS (Tactical Rafle Scope),oferuje strzelcowi zmienne powiększenie do 4-16x oraz średnicę obiektywu 50 mm. Takie parametry optyczne, przy zastosowaniu najnowocześniejszych powłok antyrefleksyjnych systemu MC (Multi Coated), gwarantują wysoką transmisję światła, a co za tym idzie umożliwia oddawania celnych strzałów w ograniczonych warunkach oświetleniowych. Producent zastosował również specjalne powłoki zapobiegające rozmywaniu się kolorów oraz krawędzi celu znajdującego się na dużej odległości.

Całość układu optycznego lunety została zamknięta w mocnym, jednoczęściowym tubusie o średnicy 30 mm. Tubus został wypełniony suchym azotem, zapobiegającym zaparowywaniu wewnętrznych elementów optycznych, zarówno soczewek jak i pryzmatów. Producent zabezpieczył również urządzenie przed zamoknięciem lub zalaniem wodą przez system o-ringów oraz wzmocnień, bezpieczne dla celownika jest zatem strzelanie nawet podczas ulewnego deszczu.

W tej lunecie strzelec ma do dyspozycji podświetlany krzyż typu Mil-Dot. 10-cio stopniowa regulacja iluminacji siatki celowniczej pozwala idealnie dobrać stopień rozświetlenia adekwatny do panujących warunków. Port baterii, wraz z regulacją iluminacji znajduje się okularze celownika. Natomiast regulacja krzyża celowniczego odbywa się za pomocą otwartych wież z systemem Finger Touch, pozwalającego na szybka korektę ustawień podczas procesu celowania. Tuż obok wież regulacji siatki Mil-Dot użytkownik znajdzie koło regulacji paralaksy z płynnym zakresem od 10 jardów do nieskończoności.

Podsumowując: celownik Millett Buck Gold 4-16x50 to wytrzymała, idealna na wszystkie kalibry, nawet te ciężkie,  luneta przeznaczona dla strzelców precyzyjnych. Możliwość szybkiej korekty ustawień krzyża czy wyraźne podświetlenie siatki celowniczej sprawiają, że celownik ten jest bardzo popularny wśród strzelców wyborowych wojskowych i policyjnych.

Dane techniczne:
Powiększenie: 4x – 16x
Średnica obiektywu: 50 mm
Pole widzenia (m/100m):
dla powiększenia 4x: 8,8
dla powiększenia 16x: 2,4
Źrenica wyjściowa:
dla powiększenia 4x: 12,5mm
dla powiększenia 16x: 3,5 mm
Odległość od oka: 89 mm
System powłok: MC (Multi Coated)
Długość: 417 mm
Waga: 794 g
Krzyż celowniczy: Mil-Dot
Regulacja krzyża: 1 klik - 1/4 MOA

Producent: Millett, USA.

Uwaga: Produkty dostępny na specjalne zamówienie. W celu ustalenia szczegółów proszę o kontakt z biurem obsługi klienta. 

 

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez dobrego celownika ani rusz! Dlatego koniecznie zakup lunetę, która w pełni zaspokoi Twoje wymagania względem jakości, niezawodności i użyteczności w stosowaniu. Możesz szperać do woli w tym dziale i wybierać wśród rozmaitej klasy lunet – od najprostszych po skomplikowane i zaawansowane technicznie modele.

 

Zobacz również:

 

Nowy dział gier komputerowych
Z początkiem maja rozpoczynamy prowadzenie w naszym serwisie działu "Gry komputerowe", w którym będziemy prezentować opisy gier militarnych, wartych zobaczenia.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Amunicja kulowa Barnaul 7,62x39 HP 8,0g (łuska polimerowana) Kolejna propozycja rosyjskiej firmy Barnaul, specjalizującej się w produkcji amunicji wojskowej, sportowej i myśliwskiej.
Pocisk typu Hollow
 
Arsenał - Przegląd Strzelecki nr 7/2007

Profesjonalny magazyn adresowany do osób uprawiających strzelectwo, prywatnych właścicieli broni, myśliwych, policjantów, wojskowych,

 
Szorty Surplus Vintage Fatigues Sand (55596.74)

Promocja cenowa tylko do wyczerpania zapasów!  

Szorty niemieckiego producenta odzieży, firmy Surplus. Wykrój i szycie stylizowane

 

Czy wiesz, że...

Szukając broni tylko do odstraszenia napastnika, powinniśmy zwrócić uwagę na pistolety hukowe. Nie wymagają one zezwolenia policji, a do większości modeli można dodatkowo dołączyć nasadki, które umożliwiają wystrzelenie rac.