• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Millett TRS 10x50 IR (BK81003)
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Millett to znana, zwłaszcza na amerykańskim rynku, firma zajmująca się produkcją nowoczesnych  celowników taktycznych. Od doskonałych kolimatorów, po mocne celowniki optyczne dedykowane do broni wyborowej o przeznaczeniu wojskowo-policyjnym, a także do strzelań varmintowych.

Prezentowana tutaj luneta należy do grupy celowników TRS (Tactical Rifle Scope), oferuje strzelcowi stałe powiększenie do 10x oraz średnicę obiektywu 50 mm. Takie parametry optyczne, przy zastosowaniu najnowocześniejszych powłok antyrefleksyjnych systemu FMC (Fully Multi Coated), gwarantują wysoką transmisję światła, a co za tym idzie umożliwia oddawania celnych strzałów w ograniczonych warunkach oświetleniowych. Producent zastosował również specjalne powłoki zapobiegające rozmywaniu się kolorów oraz krawędzi celu znajdującego się na dużej odległości.

Całość układu optycznego lunety została zamknięta w mocnym, jednoczęściowym tubusie o średnicy 30 mm. Tubus został wypełniony suchym azotem, zapobiegającym zaparowywaniu wewnętrznych elementów optycznych, zarówno soczewek jak i pryzmatów. Producent zabezpieczył również urządzenie przed zamoknięciem lub zalaniem wodą przez system o-ringów oraz wzmocnień, bezpieczne dla celownika jest, zatem strzelanie nawet podczas ulewnego deszczu.

W tej lunecie strzelec ma do dyspozycji podświetlany krzyż typu Mil-Dot. 10-cio stopniowa regulacja iluminacji siatki celowniczej pozwala idealnie dobrać stopień rozświetlenia adekwatny do panujących warunków. Port baterii, wraz z regulacją iluminacji znajduje się okularze celownika. Natomiast regulacja krzyża celowniczego odbywa się za pomocą otwartych wież z systemem Finger Touch, pozwalającego na szybka korektę ustawień podczas procesu celowania. Tuż obok wież regulacji siatki Mil-Dot użytkownik znajdzie koło regulacji paralaksy z płynnym zakresem od 10 jardów do nieskończoności.

Podsumowując: celownik Millett TRS 10x50 to wytrzymała, idealna na wszystkie kalibry, nawet te ciężkie,  luneta przeznaczona dla strzelców precyzyjnych. Możliwość szybkiej korekty ustawień krzyża czy wyraźne podświetlenie siatki celowniczej sprawiają, że celownik ten jest bardzo popularny wśród strzelców wyborowych wojskowych i policyjnych.

Dane techniczne:
Powiększenie: 10x
Średnica obiektywu: 50 mm
Pole widzenia (m/100m):5,5
Źrenica wyjściowa: 5 mm
Odległość od oka: 89 mm
System powłok: FMC (Fully Multi Coated)
Długość: 416 mm
Waga: 794 g
Krzyż celowniczy: Mil-Dot
Regulacja krzyża celowniczego: 1 klik – ¼ MOA
Producent: Millett, USA.

Uwaga: Produkty dostępny na specjalne zamówienie. W celu ustalenia szczegółów proszę o kontakt z biurem obsługi klienta.
 

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez dobrego celownika ani rusz! Dlatego koniecznie zakup lunetę, która w pełni zaspokoi Twoje wymagania względem jakości, niezawodności i użyteczności w stosowaniu. Możesz szperać do woli w tym dziale i wybierać wśród rozmaitej klasy lunet – od najprostszych po skomplikowane i zaawansowane technicznie modele.

 

Zobacz również:

 

Serwis w nowej odsłonie
Serwis www.Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Adapter do dwójnogu (WM201154) G

Adapter do dwójnogu montowany jest na szynę RIS o szerokości 22mm. Montuje się go za pomocą jednej śruby, potrzebny jest do tego płaski

 
Łącznik magazynków M16/M4 (MA-08)

Łącznik magazynków pudełkowych do amunicji 5,56 NATO (.223 Remington). Znajduje zastosowanie podczas przenoszenia karabinu z podpiętym magazynkiem

 
Spodnie termoaktywne Tervel Optiline Black

TERVEL ® OPTILINE to w pełni profesjonalna linia bielizny termoaktywnej wykonana z przędzy PROLEN ® SILTEX łącząca nowoczesną technologię

 

Czy wiesz, że...

Metalowe gwiazdki, rzucane na filmach przez wojowników Ninja, nazywamy shuriken. Mają od trzech do dziesięciu ramion. Wprawiony wojownik podobno potrafił przeciąć takim pociskiem zbroję. Ostrza shuriken są obecnie produkowane, więc nie ma przeszkód by sprawdzić swoją celność i poczuć klimat dawnej Japonii.