Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny - noktowizor Night Owl 1,9x64 (NORS173)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

NORS 173 Night Owl to wysokiej jakości celownicza luneta noktowizyjna I generacji o powiększeniu 1.9x. Zasięg widzenia przy oświetleniu jakie zapewnia 1/4 księżyca wynosi nawet 250 m, a w całkowitej ciemności używając iluminatora podczerwieni 80 m.
Stalowy montaż integralny MIL-STD 1913 (znany szerzej jako Weaver lub Picatinny. Całość zamknięta w zwartej budowie odpornej na wstrząsy wywołane .375 Holland&Holland.

Wzmacniacz obrazu I generacji wykonano z podzespołów i w zakładzie Dedal w Rosji, która w przoduje w dziedzinie budowy urządzeń wizji nocnej.

Obserwację w warunkach zerowego oświetlenia umożliwia iluminator podczerwieni z 3-stopniową regulacją. Celowanie na dalsze dystanse ułatwia wojskowy krzyż balistyczny Mil-Dot, którego podświetlenie, w kolorze czerwonym, jest płynnie regulowane. Regulacja przesunięcia punktu celowania odbywa się za pomocą wież regulacyjnych w zakresie 1 MOA (26 mm / 100m).
Wewnętrzny fokus jest regulowany za pomoca wieży, a obrót okularu umożliwia korekcję wady wzroku w zakresie -4/+4 dioptrie.
Wzmacniacz obrazu zasilany jest dwiema bateriami typu AA (popularny "paluszek"), które wystarczają na ok. 60 godzin pracy bez włączonego iluminatora IR.
Urządzenie objęte jest 12-miesięczną gwarancją.

Dane techniczne:
Model: NightShot NORS173
Generacja: I
Średnica obiektywu: 64 mm
Zasięg przy szczątkowym oświetleniu: do 200m
Zasięg w całkowitej ciemności: do 120m
Rozdzielczość: 32-40 lp/mm
Czułość fotokatody: >240 µA/lm
Iluminator podczerwieni: 3-stopniowy
Powiększenie: 1,9x
Zasilanie: 2 x bateria 1,5volt typ AA (tzw. paluszek)
Zakres temperatur: -40C do +50C
Wymiary: 254x101x84
Waga: 700 g
Montaż: integralny MIL-STD 1913 (tzw. Weaver lub Picatinny) o długości 238 mm
Producent: Dedal, Rosja dla Night Owl Optics, USA

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Coś dla nocnych marków i nie tylko, czyli bogaty asortyment noktowizorów. Urządzenia te wykorzystują istniejące światło szczątkowe, wzmacniają je i dzięki temu oko ludzkie jest w stanie widzieć w ciemności. Polecamy modele o różnorodnym zastosowaniu. Znajdzie tu coś dla siebie i ochroniarz, i zapalony obserwator nietoperzy.

   

Inne w tej kategorii:

 

Serwis w nowej odsłonie
Serwis www.Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Polecamy

Adventura

 


Polecamy

Scyzoryk Joker (JKR100) Rewelacyjny, bogato wyposażony scyzoryk / narzędzie wielofunkcyjne hiszpańskiej firmy Joker. Na szczególną uwagę zasługuje długi wysięgnik
 
Spodnie Surplus Lady Olive (333587.61)

Przewiewne bawełniane spodnie utrzymane w militarnej stylistyce i znanym z sortów mundurowych kolorze Olive.
Spodnie posiadają 6 zapinanych

 
Airgun 07/2004 Brytyjski magazyn dla miłośników broni strzeleckiej, pisany przez miłośników broni strzeleckiej i adresowany głównie do strzelców i myśliwych.
 

Czy wiesz, że...

Typowa maska przeciwgazowa zbudowana jest z dwóch podstawowych części: twarzowej, wykonanej z gumy lub silikonu, oraz pochłaniacza (bądź filtropochłaniacza), który posiada materiał czyszczący powietrze. Jej podstawowym zadaniem jest ochrona dróg oddechowych, oczu i twarzy przed groźnymi substancjami.