• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny z dalmierzem Bushnell Yardage Pro 4-12x42 (20-4124)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Yardage Pro to połączenie tradycyjnego celownika optycznego, o zmiennym powiększeniu 4-12 oraz średnicy obiektywu 40 mm, z laserowym dalmierzem. Został skonstruowany i wyprodukowany przez znanego producenta optoelektroniki, amerykańską firmę Bushnell.
Układ optyczny urządzenia został wykonany ze szkła optycznego, o bardzo wysokim współczynniku przepuszczalności światła. Wszystkie ośrodki pokryte zostały specjalnymi powłokami antyrefleksyjnymi, znacznie podnoszącymi transmisję światła. Oferowany obraz jest więc jasny i klarowny. Całość jest całkowicie wodo- i mgłoodporna, co pozwala na stosowanie tej lunety w bardzo trudnych warunkach pogodowych.

Laserowy dalmierz, zintegrowany z celownikiem, pracuje w dwóch trybach – standard oraz SCAN, który umożliwia pomiar odległości do celu, znajdującego się w ruchu. Urządzenie oferuje duży zakres, bo aż do 800 metrów i dokładność - +/- 1 metr. Dzięki temu poprawka na odległość, w procesie celowania, staje się bardzo prosta a zarazem dokładna. Dalmierz zasilany jest jedną, 3 woltową baterią, pozwalającą na pracę przez ok. 5 tyś godzin.

Luneta wyposażona jest w zintegrowaną szynę montażową typu Weaver oraz montaż umożliwiający „postawienie” jej na każdym niemal karabinku z szyną montażową w tym standardzie, lub wyposażonym w odpowiedni adapter. W komplecie z lunetą znajduje się specjalny pilot, który zamontowany na czółenku broni, pozwala na bardzo wygodne sterowanie dalmierzem.

Celownik Yardage Pro to rozwiązanie, które znajdzie uznanie w oczach, przede wszystkim, myśliwych oraz strzelców z broni pneumatycznej, nastawionych na strzelania na dużych dystansach. Na dołączonej do zestawu płycie Cd znajdują się tabele kalibrów amunicji myśliwskiej przyporządkowane do odpowiednich grup, które obsługuje dalmierz. Również w komplecie są wymienne nakładki na wieże regulacyjne krzyża – odpowiednio wyskalowane do grup amunicji.

Dane techniczne:
Model: Yardage Pro 4-12x40
Powiększenie: 4-12x
Średnica obiektywu: 40 mm
Pole widzenia:
dla powiększenia 4x – 8,7 m/100 m
dla powiększenia 12x – 2,8 m/100 m
Odległość id oka: 8,7 mm
Długość: 330 mm
Waga: 680 g
Siatka celownicza: Mil Dot
Odległość precyzyjnego pomiaru dla obiektów różnych wielkości:
- drzewo, duży głaz – 800 metrów,
- duże zwierzę – 550 metrów
Minimalny zasięg: 30 metrów,
Maksymalny zasięg:800 metrów
Błąd oceny: +/- 1 metr
Wielokrotnie powlekane wszystkie powierzchnie pryzm powłokami antyrefleksyjnymi Regulacja okularu ±2 dioptrie,
Obudowa wodoodporna,

Producent: Bushnell, USA DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych Krzyż "Mil-Dot" Krzyż Mil-Dot - najbardziej złożony krzyż w lunetach celowniczych. Na cienkich częściach ramion krzyża umieszczono w odstępach (zwykle 3 lub 5 MOA) kropki ułatwiające nanoszenie poprawek w pionie i w poziomie. Jest to krzyż stosowany w broni pneumatycznej przez snajperów oraz do strzelania na duże odległości np. na 250 m, gdyż pozwala szybko i bardzo precyzyjnie nanosić poprawki na odległość i znios (poprawkę na wiatr). Siatka Mil-Dot jest aktualnie najczęściej używaną siatką przez większość formacji snajperskich na świecie. W przypadku wiatrówek, jest to jedna z najlepszych siatek dla kogoś, kto naprawdę poważnie traktuje strzelanie (szczególnie z silnej broni PCP lub o stałej lufie).  

Podobne produkty:

Karabinek maszynowy AEG M4 (15362)

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

W tej kategorii znajdziesz produkty przez nas polecane. Zarówno buty, lunety, wiatrówki jak i akcesoria do samoobrony - wszystkie polecane przez nas produkty sklepu Militaria.pl znajdziesz właśnie tutaj.

 

Zobacz również:

 

Nowy dział gier komputerowych
Z początkiem maja rozpoczynamy prowadzenie w naszym serwisie działu "Gry komputerowe", w którym będziemy prezentować opisy gier militarnych, wartych zobaczenia.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Nóż składany Master Cutlery MT-360B

Niewielki, nowoczesny nóż składany codziennego użytku charakteryzujący się całkowicie stalową konstrukcją oraz ergonomiczną rękojeścią

 
Nóż składany CRKT Elishewitz Starlight (7343) Zaprojektowany przez Allen'a Elishewitz'a, nowoczesny nóż typu gentlemen-folder charakteryzujący się lekkością, elegancką linią, awangardowym
 
Montaż Hawke 2-częściowy wysoki 30mm Weaver (HM7212) Średni montaż 2-częściowy do celowników optycznych i kolimatorowych o średnicy obiektywu nawet do 64 mm. Podwójne mocowanie każdej
 

Czy wiesz, że...

Lakrymator to fachowa nazwa gazu łzawiącego, czyli środka wywołującego pieczenie oczu oraz utrudniającego oddychanie. Gaz pieprzowy jest jedną z najpopularniejszych substancji tego typu. W naszym kraju możemy posiadać taką broń bez żadnego zezwolenia, o ile mamy ukończone 18 lat.