Militaria

 
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
 • default color
 • green color
 • blue color
Home

XIII Międzynarodowy Piknik Lotniczy

Lotniczy Weekend w Góraszce

Już 7-8 czerwca w trakcie dwóch dni podniebnego święta legendy awiacji stoczą zaciętą walkę powietrzną z najnowszą lotniczą technologią o zachwyt i uznanie góraszkowej publiczności

Tegoroczna edycja Pikniku będzie okazją do uczczenia dziewięćdziesiątej rocznicy lotnictwa wojskowego w Polsce. W związku z tymi obchodami niebo zatrzęsie się od huku maszyn wojskowych, stanowiących podstawę naszej rodzimej floty powietrznej. Swoją obecnością zaszczycą nas myśliwce Sił Powietrznych RP: samolot bojowy Mig-29 oraz słynny Jastrząb, czyli F-16 Figthing Falcon, uznany za jeden z najlepszych samolotów wszechczasów. Flagowe konstrukcje lotnicze byłego Związku Radzieckiego i Stanów Zjednoczonych zaprezentują się parami w widowiskowym pokazie dynamicznym. Ponadto zobaczymy reprezentację śmigłowców wojskowych, m.in. W-3 Sokół i helikoptery Marynarki Wojennej RP.

Więcej…
 

Paintball - gra dla prawdziwych mężczyzn

Dzięki temu, że w ostatnich latach rozwój współczesnej techniki nastąpił szczególnie intensywnie, możliwe jest obecne korzystanie z jej doskonałych osiągnięć.
Poza tym, że wykonywanie naszych codziennych czynności uległo ogromnemu ułatwieniu, to także możliwości spędzania przez nas wolnego czasu stały się nieograniczone.

Zwłaszcza w ciągu ostatnich lat popularność zyskały przeróżne gry wojskowe, takie jak np. Paintball. Jest to także rodzaj sportu, przeznaczonego dla wszystkich, bez względu na wiek i płeć. Ważna natomiast jest szybkość działania, refleks i inteligencja, dzięki której dobra zabawa jest gwarantowana.

Więcej…
 

Age of Empires III (AoE3)

Dla wielu graczy specjalizujących się w RTS’ach i nie tylko seria Age Of Empires jest już kultowa. Świetna część pierwsza i druga, dla większości do tej pory uważana za najlepszą część sagi powodują to, że seria AoE jest znana i doceniana na całym świecie.

Dokładnie 18 października 2005 roku premierę miała trzecia część serii. Age of Empires 3 wnosi do świata gry wiele zmian w porównaniu do poprzedniej odsłony gry.

    Niektórzy mogą powiedzieć, że Ensemble Studios i Microsoft nie potrzebnie stworzyli kolejną część tej wybitnej sagi, bo przecież można by zakończyć serię na drugiej części jako najlepszej strategii czasu rzeczywistego w historii. Natomiast programiści z ES posunęli się o krok dalej i zdecydowali się na stworzenie trzeciej części gry. Tym razem swoje imperium mamy rozwijać tylko i wyłącznie w „nowym świecie”. I tutaj nasuwa się pierwsze ale. Czy, aby na pewno takie posunięcie ze strony programistów się sprawdzi ? przecież w „Age of Empires 2: The Age Of Kings” czy w późniejszym dodatku „The Conquerors Expansion” akcja gry toczyła się na całym świecie, zaczynając od Europy przez obie Ameryki kończąc na Azji. No, ale cóż teraz będziemy mogli wojować tylko w świecie niegdyś odkrytym przez Kolumba.

Więcej…
 

F-35 - czyżby początek nowej ery ?

18 grudnia 2007 r. Lockheed Martin, podczas ceremonii, która miała miejsce w zakładach Fort Worth w Teksasie, oficjalnie pokazał pierwszy egzemplarz produkcyjny myśliwca F-35B Lightning II. Ma on możliwość pionowego startu oraz lądowania i z powodzeniem można go nazwać najbardziej zaawansowanym technologicznie myśliwcem świata.

O F-35 do niedawna nie mówiło się w Pentagonie inaczej niż JSF (Joint Strike Fighter), czyli wspólny myśliwiec uderzeniowy. Słowo „wspólny” odnosiło się do projektu samolotu, który zaspokoiłby potrzeby sił powietrznych, lotnictwa marynarki wojennej i lotnictwa piechoty morskiej, bez rozpoczynania konkurujących ze sobą programów zbrojeniowych. W 1990 r. Agencja Zaawansowanych Projektów Obronnych (DARPA) rozpoczęła projekt CALF, czyli budowy lekkiego myśliwca o własnościach stealth.

Więcej…
 

Medieval: Total War

Medieval: Total War to kontynuacja słynnej i wielokrotnie nagradzanej serii gier strategicznych, tworzonych przez zespół Creative Assembly. Po dalekowschodnich klimatach w Shogun: Total War przenosimy się w bardziej nam znane realia średniowiecznej Europy. Możemy kontrolować jedną z dwunastu najsilniejszych potęg militarnych istniejących w średniowiecznej europie. Gra łączy elementy militarne z handlem, dyplomacją oraz zarządzaniem surowcami. Przygotowano blisko sto różnych typów wojsk wyposażonych w autentyczną broń używaną w tamtych czasach (m.in. łuki, muszkiety, działa czy katapulty). Podobnie jak to miało miejsce w Shogun: Total War, tak i tu rozgrywka podzielona została na dwie części, tj. bitewną oraz tą, w której rządzimy całym swym królestwem.

Więcej…
 
 • «
 •  Początek 
 •  Poprzednia 
 •  1 
 •  2 
 •  Następna 
 •  Ostatnie 
 • »
Strona 1 z 2
Reklama

Nowy dział gier komputerowych
Z początkiem maja rozpoczynamy prowadzenie w naszym serwisie działu "Gry komputerowe", w którym będziemy prezentować opisy gier militarnych, wartych zobaczenia.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Katalog stron

Czołgi II Wojny

Czołgi II Wojny

Serwis internetowy poświęcony tematyce broni pancernej z okresu II Wojny Światowej, którego przewodnim tematem są czołgi.

Kto jest online?

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

Polecamy

Arsenał - Przegląd Strzelecki nr 12/2007 Profesjonalny magazyn adresowany do osób uprawiających strzelectwo, prywatnych właścicieli broni, myśliwych, policjantów, wojskowych,
 
Pistolet Kentucky Kal .45 (940.000)

Replika pistoletu z zamkiem kapiszonowym i gwintowana lufą kaliber .45. Posiada regulowane w poziomie przyrządy celownicze: mosiężną muszkę oraz

 
Kajdanki łańcuszkowe UZI srebrne (HC-C-S)

Metalowe kajdanki z dwiema blokadami:
- zwykłą otwarcia
- zabezpieczającą przed podważeniem zapadki oraz przed ciaśniejszym zamknięciem.

 

Ostatnie nowości

Czy wiesz, że...

Maczeta, czyli długi nóż, który pierwotnie był używany w Ameryce Południowej, służyła do wycinania ścieżek w gęstym lesie tropikalnym oraz do ścinania trzciny cukrowej na plantacjach. Obecnie wykorzystywana jest na przykład na biwakach czy obozach survivalowych.

Ze świata

 • Zmiana adresów kanałów RSS portalu Konflikty Zbrojne
  Nowe adresy kanłów RSS: https://konflikty.pl/a,1670,Serwis,Kanaly_RSS.html