Kliknij aby zobaczyć cenę.
oprawa twarda lakierowana
format: 210x302 mm
ilustracje: kolorowe
Dom Wydawniczy Bellona 2001
Drugi tom najnowszej encyklopedii broni palnej , opracowana jest przez zespół wybitnych specjalistów z Wojskowej Akademii Technicznej. Prezentuje broń palną powstałą głównie po II wojnie światowej. Zakres przedstawionej problematyki obejmuje pięć podstawowych grup tematycznych: broń strzelecka, broń artyleryjską, broń rakietową, amunicję wozy bojowe. Znajdują się tu najważniejsze polskie i zagraniczne konstrukcje wraz z ich danymi taktyczno-technicznymi. Bogato ilustrowane fotografiami i rysunkami.
Dzięki wysokiemu poziomowi merytorycznemu i niezwykle starannej edycji, stanowi ważne źródło wiedzy na temat współczesnej broni palnej, a jej treść jest przystępna i zrozumiała dla każdego czytelnika mającego kontakt z techniką wojskową. Informacje zawarte w pracy, wzbogacone ciekawymi ilustracjami, mogą być przydatne nie tylko osobom zajmującym się profesjonalnie problematyką uzbrojeniową, ale również studentom wyższych uczelni wojskowych i cywilnych, publicystom oraz dużej rzeszy miłośników broni palnej.
Niniejsza pozycja prezentuje głównie najnowszą broń palną okresu współczesnego, opracowaną po II wojnie światowej oraz niektóre wzory powstałe wcześniej, ale użytkowane jeszcze (w zmodernizowanej lub zmodyfikowanej wersji) przez wojsko, policję, służby bezpieczeństwa itp. Zakres "Encyklopedii..." obejmuje pięć podstawowych grup tematycznych: broń strzelecką, broń artyleryjską, broń rakietową i amunicję oraz wozy bojowe, ze szczególnym uwzględnieniem ich uzbrojenia.
Fragment wstępu "Encyklopedii najnowszej broni palnej"
W wielowiekowej historii rozwoju techniki wojskowej opracowano tysiące wzorów i wyprodukowano miliony egzemplarzy uzbrojenia. Wśród nich istotne miejsce zajmuje broń palna miotająca pociski za pomocą układu miotającego (napędowego) /.../
O skali zjawisk energetycznych zachodzących w broni palnej podczas strzału, przebiegających z wyjątkowo dużą dynamiką i w bardzo krótkim czasie, może świadczyć fakt, że moc współczesnego działa artyleryjskiego średniego kalibru (np. 125 mm gładkolufowej armaty czołgowej), strzelającego pociskiem o masie 5,67 kg, z prędkością początkową 1800 m/s wynosi 450 MW i jest porównywalna z mocą elektrowni w Stalowej Woli (435 MW). Dla porównania moc 9 mm pistoletu wz. 1983 (P 83), strzelającego pociskami o masie 6,16 g. z prędkością początkową 318 m/s wynosi około 207 kW (282 KM), czyli jest porównywalna z mocą silnika samochodu ciężarowego."
W tej kategorii znajdziesz produkty przez nas polecane. Zarówno buty, lunety, wiatrówki jak i akcesoria do samoobrony - wszystkie polecane przez nas produkty sklepu Militaria.pl znajdziesz właśnie tutaj.