• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Kapiszony do karabinów 200 szt. (390005)
Produkt chwilowo niedostępny

Kapiszony do broni czarnoprochowej spełniają rolę spłonki - ich niewielka eksplozja powoduje eksplozje czarnego prochu, który jest ładunkiem miotającym w broni odprzodowego ładowania.

Przed wynalezieniem naboju zespolonego (pocisk oraz łuska ze spłonką i ładunkiem miotającym) strzelec musiał wykonać szereg czynności związanych z przygotowaniem broni do strzału. Jakkolwiek wszystkie one były niezmiernie istotne (np. umieszczenie w lufie dokładnie odmierzonej porcji prochu) to bez kapiszona oddanie strzału byłoby niemożliwe.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii w produkcji, lepszych materiałów gwarantujących pewność zapłonu dzisiejsze repliki broni odprzodowego ładowania są mniej zawodne niż ich pierwowzory.

Kapiszony nie są dostępne drogą wysyłkową! Ich zakupu można dokonać w naszych salonach firmowych (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Katowice).  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Wszystko, czego potrzebuje każdy pasjonat strzelania z broni czarnoprochowej, znajdzie w tym dziale. Polecamy produkty do konserwacji, świetną amunicję i osprzęt, który ułatwi używanie broni. Nie szukaj dalej – rozgość się w naszym dziale i wybieraj do woli; bo naprawdę jest w czym!

 

Zobacz również:

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Ochraniacz słuchu Deben Slim Electronic

Elektroniczne, aktywne ochronniki słuchu o profilu umożliwiającym wygodne złożenie się do strzału z broni długiej.

Aktywny tryb oznacza

 
Lufa 8,5 cala do markera JT TAC-5 (349055) Ciężka lufa o długości 8,5 cala do markera TAC-5 amerykańskiej firmy JT. Oprócz zwiększenia masy zestawu, co korzystnie wpływa na podrzut
 
Lornetka Hawke Classic 8-32x50 (HA3656) Firma Hawke już od lat specjalizuje się w produkcji ogólnoużytkowej optyki. Znane są jej lunety, lornetki czy dalmierze. Tym razem brytyjski
 

Czy wiesz, że...

Sprzedając wiatrówkę o mocy pocisku powyżej 17J, powinieneś sporządzić umowę kupna-sprzedaży. Będzie ona podstawą do wyrejestrowania broni.