• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Karabin ASG M16 A1 (180702)
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Dokładna replika sprężynowa karabinu szturmowego AR15 używananego w wojnie wietnamskiej. Jest to, znana z wielu fimów o konflikcie wietnamskim, pierwsza wersja tego karabinu, która przeszła do historii jako M16A1. Wysoko oceniany przez armię zawodową i siły specjalne US.

Replika sprężynowa została wykonana z mocnego tworzywa sztucznego ABS z oddaniem wiekszości detali oryginalnej broni palnejj - zwalniacza magazynka, selektora rodzaju ognia - bezpiecznika blokującego spust i zabezpieczającego przed oddaniem niezamierzonego strzału. Karabin posiada stałe przyrządy celownicze: stałą muszkę oraz 2-pozycyjną, przerzutową szczerbinkę przeziernikową.

Aby oddać strzał, należy napiąć sprężynę tłoka, poprzez odciągnięcie uchwytu przeładowania znajdującego się tuż nad mocowaniem kolby. Umieszczenie magazynka w gnieździe i jego wyjęcie odbywa się identycznie jak w pierwowzorze.  Magazynek mieści 50 kulek 6 mm, którym sprężynowy napęd nadaje prędkość ok. 85 m/s.

W zestawie znajduje się 200 kulek oraz urządzenie wspomagające ładowanie magazynka.

Karabin objęty jest 6-miesięczną gwarancją.

Dane techniczne:
Kaliber: 6 mm
Napęd: sprężyna
Długość całkowita: 985 mm
Pojemność magazynka: 50 kulek
Nośność: 35 m
Waga z magazynkiem: 1,95 kg
Producent: Cybergun, Francja & Colt, USA

UWAGA: Zgodnie z polskim prawem repliki ASG dostępne są bez pozwolenia.

AR-15 to "karabin szturmowy mod.15" obecnie 50-letnie już dziecko jednego z najbardziej płodnych konstruktorów broni XX wieku - Eugena Stonera. Zaprojektowany w latach 50-tych ubiegłego wieku karabin nieustanie poddawany jest modyfikacjom w każdej produkującej go firmie.
Łatwo rozpoznawane elementy karabinów, karabinków i subkarabinków rodziny M16 / M4 także ulegają przeobrażeniom, m.in. charakterystyczny uchwyt transportowy, którego nikt w tym celu nie wykorzystywał, muszka na stałej trójkątnej podporze, czy kolba mieszcząca tłok.
I tak, stałą kolbę zastąpiły kilkupozycyjne, teleskopowe urządzenia podpierajace broń na ramieniu strzelca, a na dodatek umożliwiające wygodne przenoszenie broni w sposób inny, niż "na pas" lub "przez pierś". Uchwyt pozostał, ale umożliwiono strzelcom jego zdjęcie i zastąpienie szczerbinki przyrządem celowniczym (lunetą lub kolimatorem) montowanym na uniwersalnej szynie Mil Std 1913.
Zmianom uległo także łoże stanowiące chwyt przedni - trójgraniaste w przekroju najpierw zastąpiono okrągłym, a w późniejszym okresie 4-płaszczyznową szyną w w/w standardzie. Umożliwiło to przeobrażenie broni w urządzenie wielofunkcyjne: z latarką, granatnikiem, zespołem LAM, pionowym chwytem przednim a nawet wąchaczem.
50 lat po zaprojektowaniu AR-15 to ponad 70 wersji o różnej długości lufach w kalibrach bojowych, sportowych, pistoletowych produkowanych w USA, Kanadzie, Singapurze, Turcji a nawet w Chinach! 

 

Podobne produkty:

 

zainteresowany [2007-12-03]
szkoda że nie jest wykonany prawie w całości z metalu..,nie ma podanej prętkości początkowej,amonicji metalowej i wystrzeliwanej gazem co2...mimo wyszszej ceny napewno by znalazły nabywców..

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Witamy wszystkich pasjonatów zabawy w wojnę! W tym dziale znajdziecie wszystko, co potrzebne do uprawiania airsoftu: od znakomitej jakości replik broni palnej, poprzez perfekcyjnie wykonaną amunicję, aż do starannie wyselekcjonowanych akcesoriów. Zajrzyj, a nie pożałujesz - nie tracąc czasu, zaopatrzysz się we wszystkie potrzebne Ci gadżety. Wszystko najwyższej jakości i w rozsądnej cenie.

Airsoft to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, rozwijanie umiejętności strzeleckich i jednocześnie świetna zabawa. Oferujemy Państwu pełen asortyment wyrobów, dzięki którym zabawa w wojnę stanie się ulubionym hobby. Wszystkie produkty z tego działu posiadają najwyższe parametry jakościowe oraz świetne dobrane właściwości użytkowe.
Egzemplarze broni ASG to repliki prawdziwych broni palnych. Wykonane w skali rzeczywistej, strzelają plastikowymi, kauczukowymi, zazwyczaj niepozostawiającymi śladów po farbie, kulkami.

W tym dziale znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by móc aktywnie i z pełną satysfakcją uprawiać airsoft - duży wybór najbardziej popularnych replik broni na świecie (skala 1:1). ASG strzelają kulkami plastikowymi, kauczukowymi i kompozytowymi kalibru 6 mm. W modelach sprężynowych przed każdym strzałem należy przeładować pistolet. Używanie ASG pozwala kształtować prawidłowe zachowania strzeleckie - postawę, celowanie oraz obsługę broni. Akcesoria dodatkowe dostępne są w dziale Osprzęt ASG.

 

Zobacz również:

 

Serwis w nowej odsłonie
Serwis www.Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Sordin Headset - OLIVE (Z111-OLV) G

Replika zestawu słuchawkowego typu Sordin, przeznaczonego do stosowania z większością typowych radiowych stacji odbiorczo-nadawczych. Zaopatrzona

 
Magazynek bębenkowy Hi-Cap seria M15, M16, M4 (M-02) G Magazynek bębenkowy STANMAG

Magazynek został wykonany z tworzywa, jego pojemność to 2000 kulek. Kulki są podawane za pomocą specjalnego
 
Nóż składany Joker Stamina (NR11) Nóż firmy Joker o cechach łączących elegancję i funkcjonalność. Posiada wysuwany korkociąg. Rękojeść wykonana za staminy, zapewnia nie tylko
 

Czy wiesz, że...

Celownik optyczny, czyli popularna luneta, składa się z obiektywu, okularu oraz systemu odwracającego. Proste urządzenia nie mają regulacji, te bardziej złożone oferują możliwość zmiany położenia i powiększenia. Karabin z takim sprzętem optycznym nazywany jest potocznie snajperką.