• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Karabinek maszynowy AEG FAMAS F1 (400901)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

FAMAS, zwany trąbką jest jedną z najbardziej charakterystycznych konstrukcji broni wojskowej. Nie mniej rozpoznawalny od M16 czy systemu Kałasznikowa, obok Steyr AUG jest głównym przedstawicielem broni w tzw. układzie bezkolbowym, zwanym też bull-pup. Przesunięcie gniazda magazynka za chwyt pistoletowy pozwoliło na korzystniejsze rozłożenie masy karabinu w stosunku do jego długości. Z tego też powodu przy całkowitej długości 757 mm aż 488 mm stanowi lufa. 

Replika wykonana w większości z metalu i tworzywa sztucznego, co zwiększa wagę karabinka, ale także upodabnia go do pierwowzoru.

Elektryczny silnik napinający sprężynę jest zasilany Ni-MH akumulatorem 8,4V 1100 mAh, którego gniazdo znajduje się w chwycie przednim. W celu otwarcia gniazda należy zmienić pozycję (na poprzeczną wobec osi) dwufunkcyjnego manipulatora znajdującego się wewnątrz kabłąka (osłony spustu) tuż przed językiem spustowym - w oryginale jest to blokada spustu. Co szczególnie interesujące ten sam manipulator w pozycji ustawionej wzdłuż osi karabinka fizycznie blokuje język spustowy. Akumulator jest podłączany małym pinem. W komplecie otrzymujecie ładowarkę sieciową.

Metalowy magazynek z mechanizmem Hi Cap pozwala na przenoszenie dużego zapasu kulek, aż 300 szt. Magazynek jest prosty, co nawiązuje do pierwszej wersji trąbki wprowadzanej jako F1 do armii francuskiej i Legii Cudzoziemskiej. Same kulki są rozpędzane do prędkości ok. 344 fps, a system BAX zwiększając ich celność i zasięg umożliwia regulację siły podkręcenia w zależności od wagi stosowanych kulek i dystansu rozgrywki. Śruba regulacji BAX znajduje się pod poduszką policzkową, która może być przełożona na drugą stronę, dzięki czemu cały karabinek może być szybko przystosowany dla osób leworęcznych.

Tryb strzelania regulowany jest 3-pozycyjnym selektorem:
- OFF - zasilanie spustu jest odłączone,
- S - strzały pojedyncze, wymagające każdorazowo ściągnięcia spustu,
- F - strzelanie serią przy jednorazowym ściągnięciu (i przytrzymaniu spustu) do czasu opróżnienia magazynka lub rozładowania akumulatora.
Selektor w postaci skrzydełka, znajduje się za magazynkiem od spodu komory zamkowej, a po jej lewej stronie znajduje się zaczep pasa nośnego.

O bezpieczeństwo zadbano w sposób szczególny opierając je o dwa, wspomniane wyżej elementy:
- fizyczną blokadę spustu, działającą w sposób bardzo intuicyjny - dwupozycyjny manipulator ustawiony w pozycji zablokowanego spustu uniemożliwia wygodne położenie palca na spuście, a po jego zmianie na poprzeczne do osi może być pchnięty nieznacznie do przodu, co umożliwia odsunięcie chwytu przedniego otwierając gniazdo akumulatora,
- odłączenie zasilania silnika napinającego sprężynę napędzającą tłok - selektor trybu strzelania (OFF/S/F) definiujący pracę w cyklu pojedynczym, ciągłym lub odcinający dopływ prądu do spustu, przez co pracuje on w trybie jałowym - spust jest luźny i może być ściągnięty, ale nie spowoduje to pracy silnika, ani wystrzelenia kulki.

Karabin wykonano dbając o najwierniejsze odwzorowanie detali pierwowzoru, jakim był model F1 - posiada zatem ruchomą dźwignię przeładowania, regulowaną szczerbinkę i stałą muszkę, metalowe nogi dwójnogu, a nawet celownik do strzelania granatami nasadkowymi oraz element na lufie do ich obsadzania. Magazynek, w oryginale mieszczący 25 nabojów jest prosty i jedynym elementem odróżniającym jest szyna akcesoryjna R.I.S. w standardzie Mil Std 1913 (znanym także jako picatinny lub Weaver). Umożliwia ona zamocowanie oświetlenia taktycznego, laserowego wskaźnika celu a nawet pionowego chwytu przedniego.

W komplecie otrzymujecie:
- Ni-MH akumulator 8,4V 1100mAh,
- ładowarkę sieciową 220V.

 Karabin objęty jest 6-miesięczną gwarancją.

Dane techniczne:
Model: FAMAS F1
Napęd: elektryczny, akumulator 8,4V 1100 mAh
Kaliber: 6 mm,
Pojemność magazynka: 300 szt.
Prędkość początkowa kulki: 344 fps
Długość całkowita: 757 mm
Długość lufy: 488 mm
Waga: 2,85 kg
Producent: Cybergun, Francja & Fusil d'Assaut de la Manufacture d'Armes de St-Etienne, Francja

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem repliki ASG dostępne są bez zezwolenia.

 

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Witamy wszystkich pasjonatów zabawy w wojnę! W tym dziale znajdziecie wszystko, co potrzebne do uprawiania airsoftu: od znakomitej jakości replik broni palnej, poprzez perfekcyjnie wykonaną amunicję, aż do starannie wyselekcjonowanych akcesoriów. Zajrzyj, a nie pożałujesz - nie tracąc czasu, zaopatrzysz się we wszystkie potrzebne Ci gadżety. Wszystko najwyższej jakości i w rozsądnej cenie.

Airsoft to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, rozwijanie umiejętności strzeleckich i jednocześnie świetna zabawa. Oferujemy Państwu pełen asortyment wyrobów, dzięki którym zabawa w wojnę stanie się ulubionym hobby. Wszystkie produkty z tego działu posiadają najwyższe parametry jakościowe oraz świetne dobrane właściwości użytkowe.
Egzemplarze broni ASG to repliki prawdziwych broni palnych. Wykonane w skali rzeczywistej, strzelają plastikowymi, kauczukowymi, zazwyczaj niepozostawiającymi śladów po farbie, kulkami.

W tym dziale znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by móc aktywnie i z pełną satysfakcją uprawiać airsoft - duży wybór najbardziej popularnych replik broni na świecie (skala 1:1). ASG strzelają kulkami plastikowymi, kauczukowymi i kompozytowymi kalibru 6 mm. W modelach sprężynowych przed każdym strzałem należy przeładować pistolet. Używanie ASG pozwala kształtować prawidłowe zachowania strzeleckie - postawę, celowanie oraz obsługę broni. Akcesoria dodatkowe dostępne są w dziale Osprzęt ASG.

 

Zobacz również:

 

Nowy dział gier komputerowych
Z początkiem maja rozpoczynamy prowadzenie w naszym serwisie działu "Gry komputerowe", w którym będziemy prezentować opisy gier militarnych, wartych zobaczenia.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Lornetka Tasco Essentials 8x21 (SPL8211) Lornetka z serii "Essentials" o stałym powiększeniu 8x i średnicy obiektywu 21 mm. Dobre rozwiązanie dla osób często spędzających
 
Nóż składany Joker Bocote (NB40) Nóż hiszpańskiej, renomowanej firmy Joker. Ostrze cechuje się dobrą wytrzymałością - wykonano je ze stali 440. Dobrze wyprofilowana i elegancka
 
Kapiszony dla rewolwerów i pistoletów (390001) Kapiszony do broni czarnoprochowej spełniają rolę spłonki - ich niewielka eksplozja powoduje eksplozje czarnego prochu, który jest ładunkiem
 

Czy wiesz, że...

Najważniejszymi czynnikami, które wpływają na celność strzału, są: jakość wiatrówki, warunki pogodowe (wiatr, opady), typ śrutu i rodzaj lufy. Należy także pamiętać, że jeśli brakuje nam umiejętności i praktyki, nawet najlepszy sprzęt i warunki nie pomogą w uzyskaniu wybitnych wyników.