• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Karabinek maszynowy AEG M4 (15362)
Produkt chwilowo niedostępny

M4 to efekt modernizacji było-nie było staruszka: AR15. Ta broń mimo upływu niemal 50 lat nadal jest wizytówką G.I. Joe walczących na Bliskim i Środkowym Wschodzie, Afryce, Bałkanach...

Karabinek ASG M4 to replika strzelająca zarówno ogniem ciągłym, jak i pojedynczym - zlokalizowany dokładnie tak, jak w oryginale selektor ognia spełnia także rolę blokady języka spustowego i ma trzy nastawy:
- auto -  karabinek strzela ogniem ciągłym
- semi - karabinek strzela ogniem pojedynczym
- safe - spust jest zablokowany i jego pełne ściągnięcie nie jest możliwe.

Magazynek Hi Cap mieści 300 kulek w zasobniku, z którego dosłanie do komory odbywa sie poprzez szybkie kółko - po wystrzeleniu całego zapasu wystarczy kilkukrotnie obrócić kółkiem zlokalizowanym u spodu magazynka i można znów strzelać! Prędkość wystrzelonej kulki to 350 fps (115 m/s), co stawia go w czołówce karabinków ASG zasilanych elektrycznie.
Akumulator 1100 mAh pozwala na nieprzerwane strzelanie przez ok. 20 minut, co przy szybkostrzelności teoretycznej 850 stz/min daje możliwość wystrzelenia 17 000 kul!

Przyrządy celownicze stanowi stała muszka oraz, regulowana w pionie i poziomie, dwuprzeziernikowa (nocny i dzienny) szczerbinka umiejscowiona w uchwycie transportowym - znany z całej rodziny M16 można zdjąć odsłaniając szynę akcesoryjną w standardzie MIL STD 1913 (znaną szerzej jako Weaver lub picatinny), na której można zamocować celownik optyczny o niewielkim powiększeniu lub celownik kolimatorowy.

Karabinek wykonano z wytrzymałego tworzywa sztucznego, zaś lufa jest aluminiowa i dlatego jego waga to 2 kg! Na końcu kolby oraz od spodu lufy znajdują się zaczepy do pasa nośnego. Kolba teleskopowa jest czteropozycyjna, a dzięki możliwości jej odłączenia karabinek można skrócić do 615 mm!

Ze względu na dużą moc karabinka oraz regulowany system podkręcenia kulki - Hop Up zalecamy stosowanie kul o wadze 0,2 lub 0,25 grama.

W komplecie otrzymujecie ładowarkę sieciową, okulary strzeleckie ASG, pas nośny oraz 200 kulek plastikowych.

Karabin objęty jest 6-miesięczną gwarancją.

Dane techniczne:
Model: M-4A1
Prędkość kulki: 115 m/s
Waga (g): 2500
Długość (mm): 615 bez kolby, 790 z kolbą wsuniętą, 870 z kolbą wysuniętą
Długość lufy (mm) : 330
Pojemność magazynka: 50 szt. + 300 szt. w zasobniku
Szybkostrzelność teoretyczna: 850 strz/min
Tryb strzelania: auto, semi
Zasilanie: akumulator Ni-cd AA 1100mAh 8,4V
Producent: WELL, Chiny

UWAGA: Zgodnie z polskim prawem repliki ASG dostępne są bez pozwolenia.

AR-15 to "karabin szturmowy mod.15" obecnie 50-letnie już dziecko jednego z najbardziej płodnych konstruktorów broni XX wieku - Eugena Stonera. Zaprojektowany w latach 50-tych ubiegłego wieku karabin nieustanie poddawany jest modyfikacjom w każdej produkującej go firmie.
Łatwo rozpoznawane elementy karabinów, karabinków i subkarabinków rodziny M16 / M4 także ulegają przeobrażeniom, m.in. charakterystyczny uchwyt transportowy, którego nikt w tym celu nie wykorzystywał, muszka na stałej trójkątnej podporze, czy kolba mieszcząca tłok.
I tak, stałą kolbę zastąpiły kilkupozycyjne, teleskopowe urządzenia podpierające broń na ramieniu strzelca, a na dodatek umożliwiające wygodne przenoszenie broni w sposób inny, niż "na pas" lub "przez pierś". Uchwyt pozostał, ale umożliwiono strzelcom jego zdjęcie i zastąpienie szczerbinki przyrządem celowniczym (lunetą lub kolimatorem) montowanym na uniwersalnej szynie Mil Std 1913.
Zmianom uległo także łoże stanowiące chwyt przedni - trójgraniaste w przekroju najpierw zastąpiono okrągłym, a w późniejszym okresie 4-płaszczyznową szyną w w/w standardzie. Umożliwiło to przeobrażenie broni w urządzenie wielofunkcyjne: z latarką, granatnikiem, zespołem LAM, pionowym chwytem przednim a nawet wąchaczem.
50 lat po zaprojektowaniu AR-15 to ponad 70 wersji o różnej długości lufach w kalibrach bojowych, sportowych, pistoletowych produkowanych w USA, Kanadzie, Singapurze, Turcji a nawet w Chinach!

 

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

W tej kategorii znajdziesz produkty przez nas polecane. Zarówno buty, lunety, wiatrówki jak i akcesoria do samoobrony - wszystkie polecane przez nas produkty sklepu Militaria.pl znajdziesz właśnie tutaj.

 

Zobacz również:

Maska paintballowa JT Elite NVader Thermal Black (700011BK) Zestaw części do markerów Tippmann (348000) Zapasowe wkłady miękkie do ochraniacza słuchu Napier PRO9 (1197) Peryskop Humvee Wiatrówka Diana-240 Classic 4,5 mm Wiatrówka Diana-34 Classic Professional 4,5 mm

 

Nowy dział gier komputerowych
Z początkiem maja rozpoczynamy prowadzenie w naszym serwisie działu "Gry komputerowe", w którym będziemy prezentować opisy gier militarnych, wartych zobaczenia.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Multitool Victorinox Spirit PLUS Ratchet (3.0239.L) Flagowy multitool Szwajcarskiej firmy Victorinox dodatkowo wyposażony w klucz nasadowy z terkotką, przedłużkę oraz komplet końcówek.

 
Maska paintballowa JT Raptor (700016BK) Lekka, a więc bardzo wygodna maska paintballowa. Wyposażona została w system regulacji gogli na głowie. Dodatkowo można usztywnić maskę na głowie
 
Lornetka Tasco Essentials 8x21 (165BCR) Lornetka o stałym powiększeniu 8x stanowiąca doskonałe powiązanie formy, funkcjonalności i możliwości. Pokryta gumą, jest odporna na wszelkie
 

Czy wiesz, że...

Broń myśliwską można podzielić ze względu na zastosowanie na strzelby, sztucery i broń kombinowaną. Strzelby posiadają jedną lub dwie gładkie lufy, a charakterystyczną cechą sztucerów są lufy gwintowane. Broń kombinowana łączy natomiast oba typy luf.