Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Karabinek szturmowy AEG AK-74M R.A.S. (ICS-32)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Karabinek pneumatyczny z tłokiem napędzanym przez akumulator 9,6V. Jest to wierna replika karabinka AK-74M strzelająca plastikowymi kulkami kaliber 6 mm, których prędkość dochodzi do 110 m/s!

Magazynek typu Hi Cap mieści aż 550 kulek, a szybkostrzelność teoretyczna to 850 strz/min.

Stała kolba posiada wewnątrz gniazdo akumulatora 9,6V 1800 mAh będącego źródłem zasilania dla silniczka napędzającego tłok.  Wymiana akumulatora wymaga odsunięcia stopki kolby w dół i prostym spięciu dwóch kabelków, możliwym dzięki szybkozłącznemu dużemu pinowi.
Z lewego boku kolby znajduje się bączek do mocowania pasa nośnego, zaś drugi znajduje się z przodu łoża - chwytu przedniego.

Karabin posiada regulowane przyrządy celownicze:  muszkę oraz szczerbinkę szczebelkową. Zamocowanie celownika optycznego, kolimatorowego czy nawet noktowizyjnego umożliwia boczna szyna montażowa - znak modernizacji broni piechoty z początku lat 90-tych XX wieku.
Ten model posiada łoże z szynami R.A.S. (ang. Rail Advanced System - system rozbudowanych szyn) standardzie Mil Std 1913 (znanym także jako Weaver) umożliwiających zamocowanie szerokiego spektrum celowników optycznych, kolimatorowych czy noktowizyjnych, latarek taktycznych a nawet przedniego chwytu pionowego, czy w końcu dwójnogu.

Oczywiście, jak na w pełni funkcjonalną replikę przystało, karabinek jest częściowo rozbieralny - w 14 sekund można:
- wycior,
- pokrywę zamka,
- urządzenie wylotowe,
- rurę gazową.
Częściowo rozłożony karabinek może być rozbierany dalej, aż do postaci elementów podstawowych, co otwiera pole do przeróbek czy modyfikacji dla bardziej wtajemniczonych w konstrukcję. Tym, którzy zadowolą się zmianami w wyglądzie zewnętrznym umożliwia to zmiane okładzin chwytu przedniego lub nawet zmianę samego łoża na posiadające przedni chwyt pionowy czy szyny akcesoryjne.

Spust posiada blokadę mechaniczną w postaci dużego przełącznika - selektora trybu strzelania zlokalizowanego po prawej stronie zamka. W pozycji zabezpieczonej (górnej) blokuje on nie tylko spust, ale i uniemożliwia przeładowanie, zaś gdy jest on odblokowany (w położeniu dolnym) ściągnięcie spustu spowoduje strzał.

Karabinek posiada regulowany Hop Up (komorę podkręcenia kulki) wpływający na celność oraz zasięg. Dostęp do suwaka regulacji uzyskuje się po całkowitym odsunięciu suwadła do tyłu. Przy ustawieniu HU należy pamiętać o wadze stosowanych kulek oraz dystansie na jakim się najczęściej strzela.

 W komplecie otrzymujecie także:
- 2 magazynki o pojemności 550 kulek,
- 600 kulek Xtreme Precision 0,2 g kal. 6 mm,
- wycior do lufy,
- kluczyk do regulacji muszki.

Karabin objęty jest 6-miesięczną gwarancją. 

Dane techniczne:
Model: AKM74 R.A.S.
Zasilanie: akumulator 9,6V 1800 mAh
Kaliber: 6 mm
Pojemność magazynka: 550 szt.
Prędkość początkowa kulki: Szybkostrzelność teoretyczna: 850 strz/min
Długość całkowita: 965 mm
Długość lufy: 515 mm
Waga: 3060 g
Producent: I Chih Shivan, Taiwan

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem repliki ASG dostępne są bez zezwolenia.

HISTORIA :
Prezentowana replika jest wierną kopia słynnego karabinu Automat Kałasznikowa, znanego jako AK, AK47, kbk AK w najnowszej, wprowadzonej w latach 90-tych XX wieku wersji na małokalibrowy nabój pośredni.

Przeszło 60-letnia konstrukcja doczekała się niemal setki przeróbek i wariantów, w ponad 20 produkujacych go licencyjnych liniach. O doskonałości konstrukcji świadczy także ilość modeli nienawiązujacych wprost do modelu Nikołaja Kałsznikowa - izraelski Galil i R4 i R5 z RPA. Fińskie Valmety czy aktualny polski "koń roboczy" kbk wz. 96 "Beryl" i jego późniejsze modyfikacje także były oparte o radziecką konstrukcję.Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Witamy wszystkich pasjonatów zabawy w wojnę! W tym dziale znajdziecie wszystko, co potrzebne do uprawiania airsoftu: od znakomitej jakości replik broni palnej, poprzez perfekcyjnie wykonaną amunicję, aż do starannie wyselekcjonowanych akcesoriów. Zajrzyj, a nie pożałujesz - nie tracąc czasu, zaopatrzysz się we wszystkie potrzebne Ci gadżety. Wszystko najwyższej jakości i w rozsądnej cenie.

Airsoft to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, rozwijanie umiejętności strzeleckich i jednocześnie świetna zabawa. Oferujemy Państwu pełen asortyment wyrobów, dzięki którym zabawa w wojnę stanie się ulubionym hobby. Wszystkie produkty z tego działu posiadają najwyższe parametry jakościowe oraz świetne dobrane właściwości użytkowe.
Egzemplarze broni ASG to repliki prawdziwych broni palnych. Wykonane w skali rzeczywistej, strzelają plastikowymi, kauczukowymi, zazwyczaj niepozostawiającymi śladów po farbie, kulkami.

W tym dziale znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by móc aktywnie i z pełną satysfakcją uprawiać airsoft - duży wybór najbardziej popularnych replik broni na świecie (skala 1:1). ASG strzelają kulkami plastikowymi, kauczukowymi i kompozytowymi kalibru 6 mm. W modelach sprężynowych przed każdym strzałem należy przeładować pistolet. Używanie ASG pozwala kształtować prawidłowe zachowania strzeleckie - postawę, celowanie oraz obsługę broni. Akcesoria dodatkowe dostępne są w dziale Osprzęt ASG.

   

Inne w tej kategorii:

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Polecamy

Adventura

 


Polecamy

Celownik optyczny Hawke Airmax MAP6 3-9x40AO (HK3217)Celownik optyczny Hawke Airmax MAP6 3-9x40AO (HK3217)

Luneta o zmiennym powiększeniu od 3x do 9x. Producentem jest angielska firma Hawke znana z produkcji wysokiej jakości przyrządów optycznych.

 
Wiatrówka Anics Berkut A-2002 4,5 mm

Do złudzenia przypominający broń bojową pistolet strzelający zarówno śrutem: kulistym (typ BB) jak i  grzybkowym (typ Diabolo) z prędkością

 
Celownik optyczny Hawke Eclipse30 2.5-10x50 L4 DOT IR (HK3284)

Linia Eclipse jest już od kilku lat obecna w ofercie angielskiej firmy Hawke. Od niedawna w katalogu tejże firmy pojawiła się

 

Czy wiesz, że...

Aby broń palną zaliczyć do myśliwskiej, po pełnym naładowaniu można oddać z niej najwyżej pięć pojedynczych strzałów. Drugi warunek mówi o tym, że jeśli jest samopowtarzalna, to jej magazynek może mieć maksymalną pojemność dwóch naboi.