Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Karabinek szturmowy AEG Colt M4A1 (ICS-20A1)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Strzelająca zarówno ogniem ciągłym, jak i pojedyńczym, replika M4A1 wykonana z wytrzymałego metalu . Uwagę zwraca wierne odwzorowanie detali, co z kolei, wymusza podobną obsługę karabinka - wymianę magazynka, wybór trybu strzelania, a nawet rozxkładanie do czyszczenia!

Napędzany silniczkiem elektrycznym tłok nadaje kulkom prędkość do nawet 110 m/s. W celu jego podłączenia należy naładowany akumulator umieścić w chwycie przednim, pod okładzinami lufy. Połączenie z akumulatorem możliwe jest dzięki szybkozłącznemu małemu pinowi.

Wybór trybu strzelania, podobnie jak w oryginale, odbywa się poprzez ustawienie na właściwym wskazaniu obrotowego selektora 3-pozycyjnego:
- SAFE - zabezpieczony, a ściągnięcie spustu jest niemożliwe,
- SEMI - strzał pojedynczy,
- AUTO - strzelanie w trybie ciągłym do momentu zwolnienia nacisku na spust, wyczerpania się zapasu kulek w magazynku, lub wyczerpania się akumulatora.
Selektor znajduje się po lewej stronie, powyżej spustu i nieznacznie za nim. Taka pozycja umożliwia zmianę ustawień kciukiem bez konieczności puszczania chwytu i zdejmowania palca ze spustu. W stosunku do innych wersji M16/M4 zrezygnowano z trybu BURST, w którym jedno pociągnięcie spustu powodowało wystrzelenie serii 3-strzałowej.

Karabin strzela kulkami 6 mm, których magazynek typu Hi Cap mieści aż 400 szt. Przycisk zatrzasku magazynka znajduje się po prawej stronie karabinka w zasięgu palca obsługującego język spustowy.

Prezentowana wersja posiada charakterystyczny dla całej rodziny AR15 chwyt transportowy, jednak w tym modelu może on być zdjęty, gdyż został zamocowany na szynie R.I.S. (ang. Rail Integrated System - system zintegrowanych szyn) w standardzie Mil Std 1913 (znanym także jako Weaver). Umożliwia to zamocowanie szerokiego spektrum celowników optycznych, kolimatorowych czy noktowizyjnych.

Przyrządy celownicze to regulowana w pionie muszka i regulowana w pionie i poziomie szczerbinka przeziernikowa z dwoma wielkościami otworów do wyboru: dziennym (mniejszym) i nocnym (większym). Należy pamiętać, że szczerbinka osadzona jest na uchwycie transportowym, więc po jego zdjęciu należy zamocować celownik kolimatorowy lub optyczny.

Uchwyt przeładowania służy jedynie do otwarcia okna wyrzutu łusek, w którym w replice znajduje się pierścień regulacji Hop Up. Regulacja  podkręcenia kulki w lufie zwiększa jej donośność i celność. Dokonując regulacji należy pamiętać o wadze stosowanych kulek oraz odległości, na jaką się strzela.

Kolba jest teleskopowa 6-pozycyjna o skoku co 2,5 cm. Posiada ona sztywną stopkę oraz otwór do mocowania pasa nośnego. Bączek do mocowania drugiego końca pasa znajduje się po lewej stronie lufy na wysokości muszki, pod którą znajduje się także zatrzask mocowania bagnetu.

W komplecie otrzymujecie także:
- 2 magazynki o pojemności 450 kulek,
- 600 kulek Xtreme Precision 0,2 g kal. 6 mm,
- wycior do lufy,
- kluczyk do regulacji muszki,
- barrel cap.

Karabin objęty jest 6-miesięczną gwarancją. 

Dane techniczne:
Model: M4A1 crb (M16A3 Carbine)
Zasilanie: akumulator 8,4V 1800 mAh
Kaliber: 6 mm
Pojemność magazynka: 400 szt.
Prędkość początkowa kulki: Szybkostrzelność teoretyczna: 920 strz/min
Długość całkowita: 875 mm
Długość lufy: 375 mm
Waga: 3200 g
Producent: I Chih Shivan, Taiwan

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem repliki ASG dostępne są bez zezwolenia.

Historia:
AR-15 to "karabin szturmowy mod.15" obecnie 50-letnie już dziecko jednego z najbardziej płodnych konstruktorów broni XX wieku - Eugena Stonera. Zaprojektowany w latach 50-tych ubiegłego wieku karabin nieustanie poddawany jest modyfikacjom w każdej produkującej go firmie.
Łatwo rozpoznawane elementy karabinów, karabinków i subkarabinków rodziny M16 / M4 także ulegają przeobrażeniom, m.in. charakterystyczny uchwyt transportowy, którego nikt w tym celu nie wykorzystywał, muszka na stałej trójkątnej podporze, czy kolba mieszcząca tłok.
I tak, stałą kolbę zastąpiły kilkupozycyjne, teleskopowe urządzenia podpierajace broń na ramieniu strzelca, a na dodatek umożliwiające wygodne przenoszenie broni w sposób inny, niż "na pas" lub "przez pierś". Uchwyt pozostał, ale umożliwiono strzelcom jego zdjęcie i zastąpienie szczerbinki przyrządem celowniczym (lunetą lub kolimatorem) montowanym na uniwersalnej szynie Mil Std 1913.
Zmianom uległo także łoże stanowiące chwyt przedni - trójgraniaste w przekroju najpierw zastąpiono okrągłym, a w późniejszym okresie 4-płaszczyznową szyną w w/w standardzie. Umożliwiło to przeobrażenie broni w urządzenie wielofunkcyjne: z latarką, granatnikiem, zespołem LAM, pionowym chwytem przednim a nawet wąchaczem.
50 lat po zaprojektowaniu AR-15 to ponad 70 wersji o różnej długości lufach w kalibrach bojowych, sportowych, pistoletowych produkowanych w USA, Kanadzie, Singapurze, Turcji a nawet w Chinach!Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Witamy wszystkich pasjonatów zabawy w wojnę! W tym dziale znajdziecie wszystko, co potrzebne do uprawiania airsoftu: od znakomitej jakości replik broni palnej, poprzez perfekcyjnie wykonaną amunicję, aż do starannie wyselekcjonowanych akcesoriów. Zajrzyj, a nie pożałujesz - nie tracąc czasu, zaopatrzysz się we wszystkie potrzebne Ci gadżety. Wszystko najwyższej jakości i w rozsądnej cenie.

Airsoft to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, rozwijanie umiejętności strzeleckich i jednocześnie świetna zabawa. Oferujemy Państwu pełen asortyment wyrobów, dzięki którym zabawa w wojnę stanie się ulubionym hobby. Wszystkie produkty z tego działu posiadają najwyższe parametry jakościowe oraz świetne dobrane właściwości użytkowe.
Egzemplarze broni ASG to repliki prawdziwych broni palnych. Wykonane w skali rzeczywistej, strzelają plastikowymi, kauczukowymi, zazwyczaj niepozostawiającymi śladów po farbie, kulkami.

W tym dziale znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by móc aktywnie i z pełną satysfakcją uprawiać airsoft - duży wybór najbardziej popularnych replik broni na świecie (skala 1:1). ASG strzelają kulkami plastikowymi, kauczukowymi i kompozytowymi kalibru 6 mm. W modelach sprężynowych przed każdym strzałem należy przeładować pistolet. Używanie ASG pozwala kształtować prawidłowe zachowania strzeleckie - postawę, celowanie oraz obsługę broni. Akcesoria dodatkowe dostępne są w dziale Osprzęt ASG.

   

Inne w tej kategorii:

 
Reklama

Serwis w nowej odsłonie
Serwis www.Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Katalog stron

Czołgi II Wojny

Czołgi II Wojny

Serwis internetowy poświęcony tematyce broni pancernej z okresu II Wojny Światowej, którego przewodnim tematem są czołgi.

Kto jest online?

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 

Polecamy

Adapter - przejściówka do 88g AirSource (620020) Wygodny adapter do markerów paintballowych napędzanych CO2. Dzięki niemu możliwe jest stosowanie 88 g nabojów CO2 AirSource w miejsce
 
Manierka aluminiowa Joker Camo (JKR2521)

Solidna, aluminiowa manierka hiszpańskiej firmy Joker.

Korek zabezpieczono przed zgubieniem za pomocą metalowego  łańcuszka.

W

 
Nóż składany Master Cutlery Tactical Folder Wood (YD-3895) Nóż składany amerykańskiej firmy Master Cutlery charakteryzujący się klasyczną stylistyką.

Rękojeść składa się ze stalowego skieletu
 

Ostatnie nowości

Czy wiesz, że...

Magazynki, czyli zasobniki naboi do broni palnej, mogą mieć pojemność nawet ponad 100 naboi. Jednakże jest to rzadkość – w wiatrówkach stosowane są najczęściej te umożliwiające od kilku do niecałych trzydziestu strzałów. Magazynki dzielimy na stałe i wymienne.