• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka aparat Bushnell 8x30 Image View (11-8325)
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Nowa lornetka amerykańskiego producenta optoelektroniki, amerykańskiej firmy Bushnell. Urządzenie zostało wyposażone w aparat cyfrowy z matrycą 5 MP. Rozdzielczość taka gwarantuje wysoką jakość wykonywanych zdjęć. Lornetka oferuje 8-krotne powiększenie oraz obiektyw o średnicy 30mm. Parametry układu optycznego są gwarantem ostrego oraz  jasnego obrazu padającego na oko obserwatora oraz na matrycę zintegrowanego aparatu cyfrowego.

Urządzenie posiada 1,5 calowy, kolorowy wyświetlacz LCD, bardzo prosty w obsłudze panel sterujący aparatem, port na kartę SD (o pojemności do 1 GB) oraz, co najważniejsze zdalny spust migawki na długim kablu.
W dolnej części lornetki znajduje się tradycyjne gniazdo statywu.

Aparat oprócz wykonywania zdjęć cyfrowych oglądanych obiektów, umożliwia nakręcenie 60 sekundowych clipów video. Wewnętrzna pamięć Memory Flash, pozwala na wykonanie nawet do 213 zdjęć. Jakość obrazu zagwarantuje również układ optyczny w systemie roof, oraz system powłok antyrefleksyjnych Fuldy Coated.

W komplecie
- Lornetka Aparat Bushnell 8x30 Image View
- Pokrowiec
- Kabel USB
- Zdalny spust migawki
- Płyta Instalacyjna z oprogramowaniem

Dane techniczne:
Powiększanie: 8x
Średnica obiektywu: 30 mm
System pryzmatu: roof (dachowy)
Szkło optyczne: BK-7
Pole widzenia m/1000m: 107
Źrenica wyjściowa: 3,75 mm
Baza pod statyw: Tak
Wyświetlacz LCD: 1,5 cala
Port kart SD: Tak (max. 1 GB)
Pamięć wewnętrzna: 16 MB

Producent: Bushnell,  USA

 

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

 

Zobacz również:

 

Serwis w nowej odsłonie
Serwis www.Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Nóż składany Elk Ridge ER-015 Camo Uniwersalny nóż nóż składany z czernioną głownią. Zwraca uwagę estetyczna powłoka rękojeści w kamuflażu Real-Tree oraz motyw jelenia
 
Zawieszenie taktyczne ASG 1 punktowe MP5 S.W.A.T. (16325)

Jednopunktowe zawieszenie taktyczne dedykowane do broni typu pistolet maszynowy wyprodukowane przez firmę Action Sport Games z Danii.

Długa

 
Spodnie krótkie PANTERA (ZN) Spodnie wykonane z bawełny najwyższej jakości, z małą domieszką polyestru. Materiał o bardzo wysokiej gramaturze, gwarantującej wytrzymałość
 

Czy wiesz, że...

Tłumik jest urządzeniem mocowanym na lufie, którego zadanie to zmniejszenie hałasu towarzyszącego wystrzałowi. Jego działanie polega na zmniejszeniu ciśnienia i ochłodzeniu wylatujących gazów prochowych, a także przedłużeniu czasu trwania całego procesu.