• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka BSA 10x50WA
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Lornetka firmy BSA Optics o stałym 10-krotnym powiększeniu i dużych 50 mm obiektywach, dzięki czemu otrzymujemy jasny i wyraźny obraz. Posiada szeroki kąt widzenia (WA – Wide Angle) co czyni z tej lornetki wyśmienitą w prowadzeniu obserwacji terenu lub  imprez sportowych.
Obudowa pokryta stopem aluminium i gumową okładziną. Zastosowany został układ pryzmatu typu Porro.
W komplecie znajduje się bardzo wytrzymały ochronny pokrowiec, który można nosić na szyi lub ramieniu. Pokrowiec posiada kieszeń zapinaną na zamek.

Dane techniczne:
Długość: 19 cm
Powiększenie: 10x
Średnica obiektywu: 50 mm
Waga: 780 gDOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LORNETKACH:Jaką lornetkę kupić - poradnikLornetki - słowniczek  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

 

Zobacz również:

Celownik optyczny Hawke 3-7x20 (HK3203)

 

Promocja organizatorów imprez
Dodaliśmy nowy dział, w którym opisywać będziemy firmy zajmujące się organizacją wszelkiego rodzaju imprez terenowych. Jeżeli jesteś zainteresowany zamieszczeniem informacji o Twojej firmie, skontaktuj się z administratorem wortalu www.Militaria.TM.pl

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Zestaw naprawczy TX200 Mk3 Zestaw do wiatrówki Air Arms TX200 wersji Mk3 kaliber 4,5 mm. W komplecie znajduje się sprężyna, prowadnica do tłoka, uszczelki, smary do sprężyny
 
Lornetka Hawke 10x50 (HA3755) Lornetka firmy Hawke o stałym powiększeniu 10x i dużych obiektywach 50 mm to urządzenie przeznaczone do obserwacji w utrudnionych warunkach świetlnych.
 
Nóż składany CRKT Snap Lock 2 (5120)

Ciekawy nóż składany amerykańskiej firmy CRKT charakteryzujący się nowatorskim rozwiązaniem składania i blokowania głowni.

Głownię

 

Czy wiesz, że...

Śrut to ołowiana amunicja do gładkolufowej broni myśliwskiej lub sportowej (popularnej wiatrówki). Obecnie stosuje się najczęściej pociski wielkości 4,5 bądź 5,5mm. Dawniej, śrut był okrągły; teraz produkowany jest w różnych kształtach, w zależności od odpowiednich parametrów.