• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Bushnell Elite E2 10x42 (62-0142)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Amerykańska firma Bushnell od lat jest obecna na rynku optyki użytkowej. Znana jest z produkcji wysokiej klasy celowników optycznych, optoelektroniki: noktowizorów czy dalmierzy oraz lornetek. W 2008 roku wprowadza na rynek kilka znaczących nowości. W naszej ofercie obecne są już celowniki optyczne linii Elite 6500, a teraz przedstawiamy lornetki serii Elite E2.

Prezentowana tutaj lornetka to bardzo nowoczesny układ optyczny, oferujący stałe powiększanie 10x i średnicę obiektywu 42mm. Dachowy (roof) układ pryzmatu zastosowany tutaj gwarantuje niewielkie rozmiary, wręcz kompaktowe, a zarazem zachowuje parametr pola widzenia na bardzo wysokim poziomie, zbliżonym do układu Porro. W konstrukcji elementów szklanych zastosowano nowoczesne szkło optyczne Premium Bak-4, gwarantujące wysoką jakość obrazu padającego na oko obserwatora. Dodatkowo ostrość, naturalną kolorystykę o wysoki kontrast gwarantuje nowoczesny system powłok typu PC-3, dodatkowo wzmocniono transmisję światła w układzie aż do 90% oraz przejrzystość dzięki powłokom XTR.
Oczywiście, jak w właściwie już wszystkich produktach Bushnell, mamy tutaj do czynienia z powłokami Rainguard.
Ultra lekki tubus szczelnie zamknięty systemem o-ringów sprawia, że lorneta staje się całkowicie odporna na pył, zamoczenie, a dodatkowe wypełnienie suchym azotem zabezpiecza wewnętrzne powierzchnie soczewek przed zaparowaniem, wynikłym różnicy temperatur otoczenia.
Nowością w lornetkach linii E2 jest diopter znajdujący się na pokrętle regulacji powiększenia, a nie jak do tej pory na jednym z okularów. Dodatkowo pokrętło focusa posiada system zatrzasku zabezpieczające przed przypadkowym rozregulowaniem podczas obserwacji.

Podsumowując: Lornetka Bushnell E2 to idealne rozwiązanie dla wymagającego obserwatora, myśliwego, miłośnika przyrody czy turysty. Dzięki powłokom i zastosowaniu szkła optycznego obraz jest bardzo jasny i klarowny nawet w bardzo ograniczonych warunkach oświetleniowych.

W komplecie:
- lornetka 10x42 Elite E2
- twarde, skórzane etui
- zatrzaski do paska
- pasek do zawieszenia na szyi
- pasek do etui.

Dane techniczne:
Powiększenie: 10x
Średnica obiektywu: 42 mm
System wyostrzenia: Central Focus
System Pryzmatu: Roof (dachowy)
System Powłok: FMC, XTR, PC3
Pole widzenia: 104m/1000m
Minimalna odległość wyostrzenia: 2,4 m
Źrenica wyjściowa: 4,2 mm
Waga: 740 g
Wypełnienie suchym azotem: TAK

Producent: Bushnell, USA  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

 

Zobacz również:

 

Nowy dział gier komputerowych
Z początkiem maja rozpoczynamy prowadzenie w naszym serwisie działu "Gry komputerowe", w którym będziemy prezentować opisy gier militarnych, wartych zobaczenia.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Pistolet Pionier kal.45 Replika pistoletu kaliber .45 wykonana przez hiszpańską firmę Ardesa na specjalne zamówienie niemieckiej firmy HEGE.
Posiada tradycyjny zamek
 
Gwizdek Camo (RT-9405) Plastikowy gwizdek z kulką w kamuflażu leśnym typu Woodland.

Producent: Rothco, USA
 
U-booty typu VII, Przemysław Federowicz Najnowsza książka Przemysława Federowicza, pracownika Militaria.pl, poświęcona niemieckim okrętom podwodnym typu VII.

Okręty te były
 

Czy wiesz, że...

Flara to inna nazwa racy, czyli przyrządu, którego zadaniem jest oświetlić teren. Pociski można odpalić bezpośrednio lub stosując pistolety sygnałowe. Race mają zastosowanie w ratownictwie, wojsku oraz jako element pokazów sztucznych ogni.